Problem z Sanyo PLV-Z5

brombers

New member
czołem
mam taki projektor i dość rzadko go używam, a wisi sobie pod sufitem już ze 3 lata, ma przepalone raptem 180h
ostatnio próbowałem wyregulować obraz bo wydaje mi się jakiś nieostry i jedyne co udało mi się uzyskać to coś takiego:

Imageshack - img0883ob.jpg
img0883ob.jpg


To jest zbliżenie na element wyświetlanego menu. Ekran jest dobrej klasy, to samo zjawisko występuje na ścianie. Odległość soczewka>ekran to jakieś 3m.

Imo to jest kwestia niedoskonałej (uszkodzonej?) optyki - projektor ma zooma i lens-shift, aczkolwiek przy różnych kombinacjach tychże dalej te aberracje obserwuję ... projektor wisi do góry nogami, jeśli to ma jakieś znaczenie, efekt występuje niezależnie od wybranego profilu świecenia.

Czy też obserwujecie na swoich Z5 taki efekt czy ten model tak ma ?
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Wiekszosc LCD tak ma. Jest to niedoskonalosc ustawienia matryc wzgledem siebie i przesuniecia ich. Optyka pewnie dodaje swoje - tak jak w lustrzankach. Abberacje tez wystepuja. Ja bym sie tym nie przejmowal.
 

tomiga

New member
U mnie tez to podobnie wyglada na napisach (np menu windowsa) tez na poczatku sie troche przestraszylem... ale dla obrazu filmowego nie ma to znacznenia. Do prowadzenie prezentacji tak srednio sie nadaje ten projektor (ale do KD jest ok)
 
Do góry