problem z samsungem nowy user ;)

raspil

New member
Witam :) kupilem dzis telewizor lcd konkretnie ten model samsunga LE37S62B chcialbym polaczyc go z moim laptopem ale powiem tak nie znam sie na oznaczeniech tych kabli i nie mam pojecia jak moge go podlaczyc:/ z tylu telewizora sa tylko takie gniazda http://i243.photobucket.com/albums/ff229/RaspiL/DSC00243.jpg w laptopie mam takie same male niebieskie na zdjeciu zaznaczone na czerwono prosze o pomoc i wyjasnienie w jaki sposob moge to podlaczyc ewentualnie jakis link jaki kabel musze kupic dzieki i pozdrawiam :) ps wiem ze jest podobny przyklejony post ale niebardzo wiem o co w nim chodzi ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
potrzebujesz kabel d-sub na d-sub (inaczej zwane vga na vga)
czyli jeden z tych:
http://www.allegro.pl/46672_d_sub_vga_.html?order=t&view=gtext

nie musi być bardzo drogi

po podłączeniu tv z laptopem, musisz uruchomić zaawansowane ustawienia ekranu i wybrać najbardziej odpowidnią rozdzielczość dla ekranu oznaczonego jako moniitor out lub monitor crt
można to zrobić metodą prób i błędów

żeby szybko działało, bez ustawień, można (ale prawdopodobnie nie będzie to optymalna rozdzielczość) po podłączeniu kabla nic nie ustawiać tylko nacisnąć na laptopie kombinacje klawiszy "Fn" (lewy dół klawiatury) + któryś z klawiszy od F1 do F12 (góra klawiatury) - ten z nich, na któym będzą symbole dwóch ekranów (dwa prostokąciki przdzilone kreską, niekiedy opisane jeszcze np Lcd/crt)
 

raspil

New member
wow dzieki za tak szybka odpowiedz:) mam jeszcze jedno pytanie czy tan telewizor bedzie odtwarzal filmy w rozdzielczosci takiej jak mam w laptopie znaczy 1280na800 ?? i czy ewentualna zmiana rozdzielczosci telewizora nie spowoduje jego uszkodzenia ??

witam ponownie ;) zrobilem tak jak radziles i filmy pieknie smigaja na tym telewizorku a mam karte graficzna tylko 64 mb wiec to nie ma chyba wplywu na obraz na tv :) mialem problem z dzwiekem bo gralo z laptopa ale zrobilem kabelek z "czincza na dzaka " chyba ;) i dzwiek mam z kina domowego :) dzieki za odpowiedz i pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

timbot

New member
Bez reklam
raspil napisał:
...jedno pytanie czy tan telewizor bedzie odtwarzal filmy w rozdzielczosci takiej jak mam w laptopie znaczy 1280na800 ?? i czy ewentualna zmiana rozdzielczosci telewizora nie spowoduje jego uszkodzenia ??
różne tv przyjmują różne rozdziałki (nawet niekiedy niewymienione w instrukcji) - możesz śmiało kombinować, najwyżej nic tv nie wyświetli, ale na pewno go nie uszkodzisz. Zresztą często karta graficzna nie pozwoli puścić nieobsługiwanej rozdziałki. Zresztą skoro śmiga to możliwe że już jest najlepsza możliwa.
Świetnie, że śmiga, miłej zabawy! (swięta przed tv? ;) )
 

Adolfek12

New member
Witam...Dołączę się troche do tematu...A otuż kupiłem podobny model do autora tylko ,że LE37S62 bez "B" na końcu...Czy one się czymś różnią ??...Drugie pytanie moje to takie,że gdy odtważam filmy DVD , ta jakość obrazu to już nie jest taka jak na zwykłym tv, bo jest gorsza,ale pewnie to dlatego,że jest większy ekran...Z daleka widać w miare dobrze,ale gdy przybliżyć się do tv to nie bardzo z tym obrazem....hmm i tak się zastanawiam czy dobrze wybrałem....Jak myślicie czy jak bym kupił jakiś droższy model to ten obraz był by lepszy ??..Czy w LCD tak już jest poprostu,że nie ma idealnie wygładzonego obrazu??...I dodam jeszcze,że mam odtwarzacz dvd pioner DV-400V ....Z góry dzięki za odpowiedz ; ))
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
no w lcd obraz nie jest tak wygladzony jak w plazmie, ale z odleglosci do odladania, to powinno byc spokojnie dobrze. Czy masz podlaczone dvd przez hdmi lub component? Sprawdz w initial setup czy dvd wysyla sygnał 720p, może będzie ładniej...
 

jajcek

New member
Witam,

kupiłem ten sam model TV i chciałem go podłączyć do komputera (z kartą graficzna GF 8800GT). Kupiłem kabel DVI(24+1) - HDMI(19PIN) M/M 1.8M, i gdy podłączam go do komputera widać tylko napis "sprawdź podłączenie kabla" czy coś podobnego, w każdym razie nie ma mojego pulpitu :/. Dlaczego to nei działa?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
ustaw rozdzielczość na jakąś typową dla tv, zacznij od najbezpieczniejszej 1024x768 60Hz, potem możesz jechać w góre, byle by odświeżanie było 60 Hz
 

czarny2891

New member
ja mam taki problem ze w telewizorze nie umie wybrac opcji pc gdyz nie jest podswietlona tak jakby lcd nie widzial telewizora :( probowalem juz roznych ustawien ale czy ktos moze opisac krok po kroku co nalezy robic w jakiej kolejnosci? czy po zmianie ustawien trzeba restartowac kompa?? tel samsung le40a616a3f a laptop sony vaio vgn cr31, jasli ktos zna sie na rzeczy to czekam na jakies redy i z gory dziekuje :)
 

timbot

New member
Bez reklam
a kompa przez vga podłączyłeś? czy przez hdmi? bo jesli hdmi, to musisz wybrać nie pc, ale hdmi. Jeśli przez VGA, to musisz uaktywnić w kompie wyjscie - najczęściej w różnych kompach można to zrobić kombinacją klawiszy Fn+FX, gdzie Fn- klawisz funkcyjny koło klawisza Crtl, a FX to któryś z kalwiszy F3-F6, ten na którym sa dwa kawadraciki, lub lcd, lub ekran
 
Do góry