Problem z Samsung UE55D8000

daniel792

New member
Witam
Kupiłem jakoś 4 miesiące temu Samsung UE55D800, nie było z nim do tej pory żadnego problemu
Ja natomiast mam taki problem , że telewizor po uruchomieniu sam się wyłącza i pilot wogole nie reaguje, ten czujnik czerwony miga więc pilot chyba musi działać, ale nic nie widać na ekranie>
W niedzielę chciało robić aktualizację Smart Hub, zrobiło się około 10 aplikacji , i musiałem skończyć ponieważ musiałem wyjść z domu
Od tamtej pory telewizor po pierwszym włączeniu przeze mnie sam się wyłącza i później włącza.
Chciałem zaaktualizować oprogramowanie bo myślałem , że to może tego wina, sciągłem ze strony samsunga oprogramowanie do swojego komputera i zgrałem je na USB i podłączyłem do TV, z menu źródła wybrałem USB i aktywowałem go. Pisało Ładowanie po czym obraz znikł całkowicie, i znów się tv wyłączył. Po uruchomieniu pokazalo sie logo smartTV , chwilę pochodził i znów się wyłączył. Wtedy na USB wegrałem plik .exe czy trzeba najpierw na komputerze zainstalować to z .exe czy plik exe wrzucić ?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
 

ShangX

Member
Witam
Kupiłem jakoś 4 miesiące temu Samsung UE55D800, nie było z nim do tej pory żadnego problemu
Ja natomiast mam taki problem , że telewizor po uruchomieniu sam się wyłącza i pilot wogole nie reaguje, ten czujnik czerwony miga więc pilot chyba musi działać, ale nic nie widać na ekranie>
W niedzielę chciało robić aktualizację Smart Hub, zrobiło się około 10 aplikacji , i musiałem skończyć ponieważ musiałem wyjść z domu
Od tamtej pory telewizor po pierwszym włączeniu przeze mnie sam się wyłącza i później włącza.
Chciałem zaaktualizować oprogramowanie bo myślałem , że to może tego wina, sciągłem ze strony samsunga oprogramowanie do swojego komputera i zgrałem je na USB i podłączyłem do TV, z menu źródła wybrałem USB i aktywowałem go. Pisało Ładowanie po czym obraz znikł całkowicie, i znów się tv wyłączył. Po uruchomieniu pokazalo sie logo smartTV , chwilę pochodził i znów się wyłączył. Wtedy na USB wegrałem plik .exe czy trzeba najpierw na komputerze zainstalować to z .exe czy plik exe wrzucić ?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Plik wykonywalny "exe" należy zainstalować i pliki które się rozpakują należy przegrać na USB.
 

daniel792

New member
aha, bo ja inaczej to zrobiłem i teraz mi tv sie włącza, pilotem nic nie mogę zrobic, i po jakichś 15 sekundach się wyłącza. ;/ Muszę zadzwonić na serwis w takim razie ;/

Chyba ze jest jakiś inny sposób, bo jak to czytałem w którymś poście, tv stał się martwy. Ale czy przez to że na USB wegrałem exe ?
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
aha, bo ja inaczej to zrobiłem i teraz mi tv sie włącza, pilotem nic nie mogę zrobic, i po jakichś 15 sekundach się wyłącza. ;/ Muszę zadzwonić na serwis w takim razie ;/

Chyba ze jest jakiś inny sposób, bo jak to czytałem w którymś poście, tv stał się martwy. Ale czy przez to że na USB wegrałem exe ?

Moim zdaniem podczas wgrywania przez USB nic się nie stało. Po wgraniu widziałeś logo tak więc chodził. Załączył się program?. Jak nie to coś wina jest z oprogramowaniem lub pamięcią TV.
Spróbuj jeszcze raz wgrać ale rozpakuj na PC pliki i wrzuć na TV i aktualizuj przez port USB w telewizorze.

How to prepare the USB Memory Drive

? Firmware Version :T-GAP8DEUC-1021.2

1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name :T-GAP8DEUC-1021.2.exe
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress and program will close automatically after installation.
6. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : :T-GAP8DEUC
7. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".
 
Ostatnia edycja:

daniel792

New member
Ok, zrobiłem tak jak kazałeś teraz na USB, ale na TV gdy włączam TV pokazuje się logo "Smart TV", gaśnie obraz (pilot na nic nie reaguje) mogę tylko TV włączyć nim , mija z 15s. i TV się wyłącza. ;/
 

ShangX

Member
Ok, zrobiłem tak jak kazałeś teraz na USB, ale na TV gdy włączam TV pokazuje się logo "Smart TV", gaśnie obraz (pilot na nic nie reaguje) mogę tylko TV włączyć nim , mija z 15s. i TV się wyłącza. ;/

To chyba istnieje jedno wyjście serwis. Można zresetować płytę głowną trzymająć 15sek. przycisk na pilocie Exit ale to pewnie nic nie da i może jeszcze zaszkodzić. Sugerowałbym się serwisem.

Nie napisałeś czy podczas aktualizacji przerwałeś update. To mogło być przyczyną awarii.
 

daniel792

New member
Nie nic nie przerywałem . Pokazało się wtedy "Ładowanie" zrobił się ekran czarny z 10 s i się wyłączył TV.
Na wyłączonym TV trzymałem to Exit przez 15 s. i nic się nie pokazało.
Oraz słyszałem też o kombinacji Info+Menu+Mute+Power że włącza się tryb serwisowy. Ale to również nie przynosi skutku.;/ Wyłącza się i tyle ;/

Ok. Spoko, Dziękuję,
Jako jedyny zainteresowałeś się moim problemem. Jutro zadzwonię do serwisu i dam znać co i jak.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
Nie nic nie przerywałem . Pokazało się wtedy "Ładowanie" zrobił się ekran czarny z 10 s i się wyłączył TV.
Na wyłączonym TV trzymałem to Exit przez 15 s. i nic się nie pokazało.
Oraz słyszałem też o kombinacji Info+Menu+Mute+Power że włącza się tryb serwisowy. Ale to również nie przynosi skutku.;/ Wyłącza się i tyle ;/

Ok. Spoko, Dziękuję,
Jako jedyny zainteresowałeś się moim problemem. Jutro zadzwonię do serwisu i dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Też tak myślałem o trybie serwisowym, ale jak w nim się też wyłącza to jedynie serwis. Czekam na info. ;p
 

daniel792

New member
czesc, zapomniałem tutaj napisać, bo przyjechali dopiero po tygodniu, wymienili cały moduł.
Jak powiedział gosciu to nie z mojej winy, skoro wczensiej się już resetował przy włączaniu, a efektem poźniej tego była płyta główna prawdopodobnie uszkodzona. Przyjechał, 5 min roboty, wymienił-->włączył-->działa :)

Uznali wszystko na gwarancji.
Co prawda to nowy tv może i nie powinien się psuć, ale i tak jestem zadowolony z niego całkowicie, pomimo tego jednego występku :)

Pozdrawiam
 

bakutomek

New member
Mój problem z UE55D8000 jest troche inny. TV ma podświetlane logo samsung na dole TV, po włączeniu TV logo sie zapala troche poświeci, poźniej pomryga i gaśnie (czas po którym gaśnie jest różny czasmi 5 minut a czasem 2h). Miał ktoś podobny problem? Jak można to naprawić i czy jest to kosztowny zabieg;)
 
Do góry