Problem z rozdzielczością w Samsungu UE40C600

wacek123

New member
Witam,

niedawno zakupiłem TV taki jak w tytule posta (Samsung UE406000) wraz z kinem
domowym tej samej marki (Samsung HT-C 555).

Wszystko śmiga jak należy, problem pojawia się wtedy gdy próbuję odpalić "Divxa" (czy to z płyty, czy to z pendrive'a) poprzez kino domowe - obraz czarny, dźwięk leci....po paru sekundach pojawiają się na przemian 2 komunikaty: 1) sprawdź podłączenie / zasilanie ; 2) telewizor nie obsługuje takiej rozdzielczości, zmień rozdzielczość.

Podłączenie i zasilanie są w porządku, bo bluraye i płyty DVD odtwarza. natomiast rozdzielczość taką TV bankowo obsługuje, bo gdy odpalam ten sam film z pendrive'a bezpośrednio na TV odtwarza bez problemów.

Na kablu hdmi nie oszczędzałem, więc wątpię aby to z nim było "coś nie tak"... jakieś inne pomysły?

Będe bardzo wdzieczny za pomoc :):)

ps. Nie chcąc zakładać oddzielnego tematu od razu tu się zapytam - czy istnieje możliwość pozbycia się "krzaczków" zamiast polskich znaków podczas odtwarzania filmów z pendrive'a bezpośrednio podłączonego do TV?

Z gory dzieki za wszystkie posty!

Pozdr :)
 

rendar

New member
Hej,

co do krzaczków - zmiana w ustawieniach na język środkowowschodni czy coś podobnego, nie pamiętam już dokładnie
pzdr
 

wacek123

New member
@rendar: szukałem wczoraj w ustawieniach,ale jedyny jezyk do zmiany to był jezyk menu :p gdzie dokladnie sie go zmienia?

apropo rozdzielczości - nikt nie ma pomysłu?
 

wacek123

New member
Witam jeszcze raz,

w instrukcji do kina domowego podłączonego do tego TV znalazlem następujący text:

"Proporcje ekranu: Mimo że rozdzielczość domyślna
DivX wynosi 640x480 pikseli (4:3), urządzenie to
może obsługiwać rozdzielczość do 800x600 pikseli
(16:9). Rozdzielczość ekranu telewizora wyższa niż
800 pikseli nie jest obsługiwana."

rozdzielczość ekranu tv >800 pikseli nie jest obsługiwana - czy oznacza to, że divxy odtworzę
na TV które są HD ready 720p, a na moim FullHD już nie?
 
Do góry