Problem z połączeniem telewizora z amplitunerem stereo

malin1976

Member
Zmuszony byłem wczoraj wymienić mój wysłużony telewizor Sony 40W4710 na Sony 40W705c . W starym jest wyjście audio analogowe 2xRCA więc problemu z podłączeniem amplitunera stereo Pioneer SX20 nie było . Nowy ma już tylko wejście optyczne a ampli nie . W instrukcji telewizora pisze jak byk że mogę podłączyć zestaw audio przez wejście słuchawkowe kablem jack 3,5mm - 2xRCA . Można tak ? Czy lepszym rozwiązaniem będzie takie coś : kabel optyczny - Fiio d03k - 2xRCA . Co brać i gdzie uzyskam lepszy dźwięk ? Fiio już miałem i testowałem ale o tym podłączeniu jack 3,5mm - 2xRCA pierwsze słyszę . Pomocy !:)!
 

Disto

New member
Bez reklam
Bierz Fiio d03k ! Lepsza jakość dźwięku i brak ograniczeń dla sygnału cyfrowego audio np. przy odtwarzaniu po usb z tv.
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
Czyli to wejście na jacka to tylko taki pic na wodę fotomontaż ? Kuźwa chciałem wymienić amplituner na Cambridge Audio Topaz SR20 ale nieoczekiwanie kupiłem playstation 4 , teraz telewizor i to raczej koniec zakupów na ten rok jeśli chodzi o sprzęt dla mężczyzn ;) Biorę Fiio !!!
 

malin1976

Member
Znalazł się kupiec na amplituner i temat stał się nieaktualny . Rozejrzę się za czymś z wejściem optycznym i po sprawie . Lubię proste rozwiązania hehe
 

Disto

New member
Bez reklam
Korekta!
To co napisałem o ograniczeniach nie dotyczy wyjścia słuchawkowego a np. wyjścia audio na scarcie z TV. A więc dźwięk będzie przez taki kabelek zawsze. Czy gorszy, trudno powiedzieć bo to w końcu też idzie przez DACa w TV.
 
Do góry