problem z połączeniem internetu do tv

Para255

New member
Witam, posiadam internet kablowy podłączony do pc za pomocą samego modemu (thomson tcm470) przez kabel lan i wszystko jest ok. Natomiast gdy próbuje w ten sposób podłączyć internet do tv (kdl40w705c) coś nie wychodzi;f
Wyskakuje komunikat że tv widzi połączenie kablowe ale jest brak dostępu do internetu. I tu mam kilka pytań: czy możliwe jest takie połączenie za pomocą samego modemu czy jednak router jest nie zbędny lub potrzebna jest ręczna konfiguracja sieci w tv: IP,brama i jeszcze kilka jest tam opcji ( nie znam się na tym) dodam że w modemie nic nie można przestawić. Jeśli router jest niezbędny to jaki wybrać, jakiś najtańszy za 50zł czy coś droższego. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

Rafal7

Banned
Podłącz normalnie tv do modemu kablem tak ja pc, po podłączaniu wyłącz modem z prądu i włącz z powrotem.Miej tylko podłączony tv do modemu.
 
Ostatnia edycja:

Para255

New member
Zrobiłem tak jak napisałeś i efekt ten sam. Ostateczny komunikat to: ''Błąd połączenia internetowego. Do TV należy przypisać stały adres IP. Jeśli nie używasz stałego adresu IP, do obsługi połączenia internetowego potrzebny jest router.'' Pojawia się również opcja przypisz statyczny adres IP, wcześniej próbowałem wpisać takie same dane jakie znalazłem na pc, nawet nie wiem zresztą czy to o nie chodziło oraz z tego co się orientuję to mój adres IP jest stały. Dodam że nie mogę również podłączyć x360 do sieci.
 
Do góry