Problem z podlaczeniem :onkyo,nbox recorder hd

jarekgda82

New member
witam serdecznie,
bardzo proszę o ewentualnie wskazanie jakiegoś rozwiązania .. moim problemem jest brak możliwości podłaczenia cyfrowego audio z recordera do amplitunera. Wspomniany amplituner to onkyo tx 506 ,posiada co prawda jedno wyjscie hdmi oraz 3 wejscia hdmi lecz sygnal nadawany poprzez hdmi np .z odtwarzacza dvd nie jest nadawany w glosnikach (musze dodatkowo podłączyć kabel optical lub koaksjonalny), niestety nrecorder nie posiada takowego wejścia i tu się zaczynają schody. Z początku myślałem że te wejście ethernet to może jest to optical ale to raczej jest jest do sieci prawda.Zastanawiam się czy można by to jakoś podłączyć poprzez złącza hdmi w tv jakoś uzyskać tą fonie w głośnikach oglądając poprzez nboxa. Bardzo proszę o jakąś porade bo posiadanie cyfrowej telewizji traci dla mnie teraz w ogóle sens a sprzęt też dopiero co kupiłem no i jestem w kropce, o to są złącza jakie posiada nbox HDTV recorder
: HDMI, Komponent (YPbPr), EURO, Ethernet i USB
poprzez hdmi mam tylko obraz....
pozdrawiam i życze wesołych śwąt;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Popatrz dokładnie na tylną ściankę nrecordera a zauważysz że oprócz gniazd wymienionych przez Ciebie jest jeszcze jedno gniazdo S/PDIF do którego podłączysz optyczny kabel .
 
Do góry