Problem z podłączeniem dźwięku do TV

robertox23x

New member
Ponawiam pytanie czy ktoś wie jak jednocześnie korzystać z 2 wyjść OUT z karty Sound Blaster Audigy tak by z jedych byldzwiek na glosniczkach w kompie a w drugich w TV?

EDIT:

Fajny pomysł z tą złączką :) na pewno sprawie sobie :] ale i tak to dziwne że pomimo 3 wyjść OUT tylko z 1 jest sygnał dzwiękowy a reszta to glucha cisza.
 
Ostatnia edycja:

robertox23x

New member
maxim25 napisał:
Wspominałem wcześniej o koledze który wprowadził zmiany do pliku inf sterowników nvidi. Napisałem do niego i oto co mi odpisał (mój angielski też lekko kulawy ale myślę że dobrze przetłumaczę):

1. pobierz Phoenix EDID Designer -> tucows.com/preview/329441
2. podłącz telewizor do komputera kablem hdmi, uruchom
3. odpal Phoenix EDID (program nie wymaga instalacji)
4. w programie wybierz Tools/Extract Registry EDID
5. pojawi się okno z wyborem zainstalowanych monitorów
6. na liście powinien znajdować się twój telewizor kliknij w niego 2 razy
7. wybierz Tools/Byte Viewer
8. zapisz sobie dane z wiersza 00 kolumny 08,09,0A,0B (np u mnie są 41,0C,4E,55)
9. zamknij program

10. ściągnij sterowniki lub jeśli je masz wypakuj np. rar-em do jakiegoś katalogu
11. w katalogu do którego wypakowałś sterowniki znajdź plik nv_disp.inf
otwórz go w notatniku
12. znajdź wpis [nv_SoftwareDeviceSettings] i dodaj w tej sekcji wpis:
(HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, xx,xx,xx,xx,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00) bez nawiasów.
W miejsce xx wstaw to co zanotowałeś z EDID
13. zapisz, zamknij plik .inf
14. odinstaluj stare sterowniki potem restart kompa zainstaluj modyfikowane sterowniki wybierając setup.exe w katalogu gdzie je wypakowałeś.


Witam.

Działało wszystko pięknie ALE :

zainstalowałem nowego windowsa 7 - po zastosowaniu się do powyższej listy w programie Phoenix EDID - na liscie tv i monitorów nie ma nic (nie ma mojego TV) - jak w inny sposób dowiedzieć się tych cyfr EDID mojego TV?
 

robertox23x

New member
Można to zrobić nieco inaczej bez edytowania instalki driverów.

"1. pobierz Phoenix EDID Designer -> tucows.com/preview/329441
2. podłącz telewizor do komputera kablem hdmi, uruchom
3. odpal Phoenix EDID (program nie wymaga instalacji)
4. w programie wybierz Tools/Extract Registry EDID
5. pojawi się okno z wyborem zainstalowanych monitorów
6. na liście powinien znajdować się twój telewizor kliknij w niego 2 razy
7. wybierz Tools/Byte Viewer
8. zapisz sobie dane z wiersza 00 kolumny 08,09,0A,0B (np u mnie są 41,0C,4E,55)
9. zamknij program"
10. Otwórz : start : regedit i wejdź w ścieżkę :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E 968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000
11. Prawy klik - nowe - wartość binarna - edytuj nazwę nowego wpisu na : OverrideEdidFlags0
12.Edydtu zawartość wartości binarnej wpisując : xx,xx,xx,xx,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00 (gdzie w miejsce xx wstaw to co zanotowałeś z EDID)
13. zamknij wpis i restart komputera - dźwięk działa w TV bez problemu.
 
Do góry