Problem z podlaczeniem do internetu

chmurny

New member
Taki problem: Poprzedni właściciel mojej konsoli zostawił konto na sign up. Chciałbym je skasować i założyć swoje. Jak to zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Opcje autologowania masz w Account Management, tam mozesz pozmieniac.

Ostatecznie mozna skasowac uzytkownika w konsoli albo zalozyc nowego :)

Pozdrawiam,
 

Patricko

New member
PS3, Netia 1mb/s, router

Witam.

Posiadam PS3 w wersji 40GB, oraz internet podpięty do kompa.
Dostawaca to Netia, a prędkość 1mb/s. Póki co net jest podpięty standardowo, czyli do modemu Thomsona i do PC, a PS3 stoi samiutki w salonie pod TV.

Poczytałem już troszkę na forum i pisaliście, że najlepiej kupić jakiegoś Linksys'a ze standardem "n", i posiadać wejście Rj11, prawda ? Tyle, że takie routery póki co są drogie, chodzi mi o standard. A net w konsoli głównie do grania i pobierania jakiś update'ów.
No i chciałbym się dowiedzieć czy jak kupię taki modem WiFi, to czy jest możliwość podpiąć go normalnie kablem do kompa, a radiowo łączyć się poprzez PS3, PSP, itd. Ponieważ w kompie już nie mam miejsca na kartę radiową. Tylko jakbym chciał ciągnąć kablem od routera do kompa, to i tak musiałbym chyba posiadać kartę sieciową, bo rozwiązanie, żeby od routera do modemu, a potem do kompa chyba nie będzie działać.

Jeśli piszę głupoty to przepraszam, ale z routerami miałem bardzo mało do czynienia, i nigdy w nich nie "siedziałem".

Będę wdzięczny za wytłumaczenie, pozdrawiam.
 

Booze

New member
To "n" to najnowszy standard przesyłania danych wi-fi, krótko mówiąc szybszy niż "g".


Jeśli Ci chodzi o to "rj11" to w takim razie musisz kupić modemo-router, gdyz to jest wejście telefoniczne ( owe rj11) i podpinasz kabelek z wtyczki telefonicznej do modemo-router'a .

Tak ,jak najbardziej możesz podpiąć pc-ta kablem do modemo-ruoter'a.A raczej musisz, gdyż tego wymaga konfiguracja modemo-router'a.

Co do modeli modemo-router'ów to pytać się na forum-ludzie poradzą 8)
 

Patricko

New member
Hmm...powiem tak.
Nie mam już miejsca w kompie na żadne karty sieciowe i radiowe.
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taki router, który obejdzie się bez obu.
Ale chyba to właśnie ten modemo-router, o którym mówisz, tak ?
Wpinam kabel sieciowy do niego, potem router do kompa (zapewne przez USB), i konfiguruje ? Tak mniej więcej to widzę, ale na ile ta moje "wizja" jest prawidłowowa to już nie wiem :p

No i jaki najbardziej polecacie ?
Wole kupić markowy, żeby nie mieć z nim problemów. No i czy na prawdę potrzebuję tego nowego standardu "n", skoro net i tak głównie jest na kompie wykorzystywany i co najwyżej będzie jeszcze na PS3 i PSP, i tyle.
Czyli maksymalnie w jednym czasie 1mb/s na 3 urządzenia, no chyba, że ktoś za laptopem przyjedzie, ale to już od święta.
 

brx

New member
Jeżeli masz łącze 1 mb/s, to ze standardu 802.11n możesz zrezygnować, bo i tak go nie wykorzystasz do połączeń na zewnątrz swojej domowej sieci (którą będziesz musiał skonfigurować na routerze).
Przy wyborze routera kieruj się tym, że musi realizować obsługę sygnału o określonym zakresie częstotliwości, a nie rodzajem wtyczki (rj11 możesz zacisnąć w rj45, bo wykorzystywana jest tylko jedna para przewodów do transmisji - gorzej w drugą stronę :D). Owe zakresy częstotliwości są definiowane jako ANNEX A (adsl i podobne) lub ANNEX B (isdn).

Połączenie będzie wyglądało tak:

NETIA
|
router ----- komp
||
ps3, inne

--- to połączenie zwykłym kablem sieciowym (rj45)
|| to wi-fi

Router konfigurujesz po podpięciu zwykłym kablem sieciowym przez interfejs www.

Podsumowując, najważniejsze jest to by router (modemo-router jakoś wesoło brzmi :D) obsługiwał ANNEX A,B i posiadał funkcjonalność zwykłego switcha, czyli kilka portów lan (do podłączenia kompa bez żadnych dodatkowych kart). Linksys WAG200G powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Patricko

New member
Dziękuje za odpowiedź :)
To teraz muszę się rozejrzeć za konkretnym routerkiem.
I chyba jednak będę się kierował tym co mi podałeś :)

W razie jakiś problemów z podłączeniem (ale mam nadzieje, że takowych nie będzie) i konfiguracją będę pisać do was.

A i jescze jedno...w tym routerku co podałeś nie potrzebuje w PC żadnej karty sieciowej ani radiowej ? Przepraszam, że tak o to pytam mimo wyczerpujących odpowiedzi, ale nie chcę po prostu dokonać złego zakupu.
 

brx

New member
@Masta: Kolega Patricko nie ma (póki co;)), problemów z podłączeniem. Pytał o to, jakie są możliwe rozwiązania w jego szczególnym przypadku. :p

@Patricko: Sprawdź, czy na płycie głównej w swoim "piecyku" nie masz zintegrowanej karty sieciowej. Jeżeli nie, będziesz musiał doposażyć kompa.
 

Booze

New member
brx napisał:
.......Podsumowując, najważniejsze jest to by router (modemo-router jakoś wesoło brzmi :D) obsługiwał ANNEX A,B i posiadał funkcjonalność zwykłego switcha, czyli kilka portów lan (do podłączenia kompa bez żadnych dodatkowych kart). Linksys WAG200G powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Pozdro
Dlaczego wesoło brzmi :D ? Przecież tak nazywa się urządzenie mające w zintegrowany modem asdl i router ( przeważnie z annex'em A) i sytuacja wygląda tak: komp wyłączony a ja sobie spokojnie hulam po sieci soniakiem:mrgreen: .Dlatego też nie musi robić przejściówek z rj11 na rj45.Najzwyczajniej podłącza do wtyku modemowego przy modemo-router'ze kabelek z gniazdka telefonicznego a dodatkowe wejścia rj45 (przeważnie 4) ma na inne urządzenia jak :komp, konsole.
 

brx

New member
Wesoło brzmi, bo nie słyszałem takiego określenia, a ze sprzętem sieciowym trochę do czynienia miałem :D Jeżeli takie urządzenie ma dodatkowo funkcje switcha, to zgodnie z tą nomenklaturą powinno nazywać się "modemo-routero-switch", a nawet "modemo-routero-switcho-access point". Jest to po prostu router z dodatkową funkcjonalnością i tyle.

Z rj11 chodziło o to, że nie jest to warunek konieczny, bo port WAN nie musi być w tym standardzie - rj45 też umożliwia wpięcie kabla telefonicznego.

To, że hulasz po sieci z wyłączonym kompem, to naturalna sprawa - przecież po to kolega chce router, by obsłużyć kilka urządzeń niezależnie od siebie. Wydawało mi się, że rysunek jasno obrazuje schemat połączenia.

Pozdro
 

brx

New member
A do moderatorów już piszesz na PM, że ktoś napisał posta w niewłaściwym (według Ciebie) miejscu?
Zachowaj proszę dla siebie swoje subiektywne odczucia, chyba że chcesz podyskutować merytorycznie na temat dotyczący wątku, chociaż nie sądzę byś miał coś ciekawego do powiedzenia. Póki co, rzucasz jakimiś ogólnikami. Na tym forum jest już kilku modów, więc pozwól im robić swoje.
 

east

New member
Witam!
Mam problem z podlaczeniem PS3 Do neta. Mianowicie mam kablowke i przez nia neta, do modemu kablowki mam podlaczony router Linksys WRT54GC. od niego bezprzewodowo korzystam z neta w laptopie. i teraz chcialem tak samo korzystac z ps3. wszedlem w konfiguracje w ps3, wybralem easy, potem wireless, nastepnie scan, zostala wynaleziona moja sieci linksys, zaznaczam ja, potem w opisie zostawiam linksys biore dalej, jako wlan security setting zaznaczam None wyskakuje checking network a nastepnie ponizszy blad:
"A connection to the access point could not be estabilished. Check the security settings for the wireless LAN. (8013013E).

Czy ktos moglby mi pomoc? Bylbym niezmiernie wdzieczny..
 

Kermit

New member
W moim przekonaniu musisz ustawic w ps3 takie same opcje zabezpieczenia jak w routerze dla laptopa czyli klucz,typ zabezpieczenia itd.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy Twoja sieć bezprzewodowa nie jest zabezpieczona?

Każdy kto złapie się w zasięg może od Ciebie piracić internet?

Pozdrawiam,
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie bardzo sie znam ale , czy net w konsoli działa nie uzywajac routera?
Możliwe ze musisz podać numer MAC konsoli dostawcy internetu.Ja tak miałem !Jeżeli napisałem jakąs bzdurę :mrgreen: wybaczcie ale nie posiadam wiedzy na ten temat:mrgreen:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Net w konsoli może działać nie używając routera i oczywiście może działać korzystając z routera czy to drogą bezprzewodową czy kablową.

W pierwszym przypadku jeśli podpinamy konsole do kabla bezpośrednio wystającego ze ściany :) a nasz ISP zabezpiecza się poprzez filtrowanie MACa to taki MAC adres naszej karty z PS3 należy mu podać.

Ale u kolegi wyżej jeśli ma router i do tego bezprzewodowo net na laptopie to prawdopodobnie ISP ma podany MAC routera albo router klonuje adres z PC albo MAC wpisany jest nawet ręcznie ten co go ma ISP podany.

Pozdrawiam,
 

brx

New member
east napisał:
"A connection to the access point could not be estabilished. Check the security settings for the wireless LAN. (8013013E).

Czy ktos moglby mi pomoc? Bylbym niezmiernie wdzieczny..

Sprawdź jaki rodzaj szyfrowania masz ustawiony na routerze dla połączeń wi-fi (WPA, WPA2, WEP)? Musisz posiadać również klucz do połączeń, który jest ciągiem znaków wygenerowanym podczas konfiguracji routera. Jeżeli zbierzesz te informacje, nie powinieneś mieć problemów z podpięciem czarnuli.
 

Filvo

New member
Pomocy!!!

Kupilem sobie ps3 40GB no i proboje podlaczyc sie do neta oki konfiguruje a pod konec gdy sprawdza siec jest blad IP The attempt to obtian an IP address timed out pomocy !!!!!!! blagam !!!!!!!!
 
Do góry