Problem z podłączeniem Ampli do TV (HK AVR70)

DeltaMachine

New member
Witam,

Podłączyłem wszystkie kabelki audio do amplitunera HK AVR 70, podłączyłem także przez HDMI odtwarzacz bluray - muzyka gra! Pięknie! Natomiast połączyłem kablem HDMI Ampli z Telewizorem (Philips 42pfl5008h) i nic się nie wyświetla na telewizorze (brak sygnału), ampli też mryga HDMI (zupełnie jakby nic nie było podłączone) kabel jest w porządku. Z tyłu ampli mam gniazda HDMI 1, 2, 3 oraz HDMI OUT niestety w żadnej konfiguracji nic się nie dzieje. Dlaczego nic się nie pokazuje na telewizorze? :( Słyszałem, że potrzebny jest do tego połączenia kabel optyczny HDMI+optyczny (ale to odpowiada przecież za dźwięk a czemu obrazu nie ma?)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może banalne pytanie, ale wybrałeś na TV odpowiednie wejście HDMI np. HDMI1, HDMI2? Jeżeli masz podłączone kablem HDMI to już optykiem nie musisz.
 

DeltaMachine

New member
W instrukcji napisane jest, że HDMI1 zarezerwowane jest dla Bluraya/DVD, ale ogólnie próbowałem w HDMI 1,2,3 i HDMI OUT i nic nie pokazuje się, w TV brak sygnału...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli rozumiem że jak puścisz film na BD, to też obraz nie jest wyświetlany na TV? Czy tylko menu ekranowe Ci się nie wyświetla? Podłączyłeś BD do np. HDMI 1 w amplitunerze, a z HDMI OUT do wejścia w TV ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV z amplitunerem podłącz hdmi out. Bluray z amplitunerem pod np. HDMI 1. W telewizorze musisz mieć włączoną funkcje arc, i przestawić na zewnętrzny głośnik. U mnie w LG trzeba tak zrobić. I powinno śmigać. Oczywiście powinnies mieć wybrane odpowiednie źródła w amplitunerze i TV
 

DeltaMachine

New member
O podłapało! :)
Wybieram na ampli HDMI 1 teraz i jest już Bluray na telewizorze. Jedynie menu się nie wyświetla amplitunera i nei mam przycisku OSD na pilocie :p
 
Do góry