Problem z plazmą sią Panasonica

Rafał29

New member
Problem z plazmą Panasonica

Witam,
mam problem ze swoim tv. Generalnie zaczęło się wszystko od tego, że jak podłączałem go pod ampli hdmi to słyszałem delikatnie "przebicia, szumy" w głośnikach frontowych ( które napędzane są końcówka mocy- szumy słyszałem nawet jak tv wyłączony, ampli też, a działała sama końcówka! Było to też odczuwalne przy włączaniu tv). Wczoraj chciałem poprawić tv na uchwycie i nagle się wyłączył. Ruszyłem ( nacisnąłem) obudową ( prawa górna część), tv się włączył. Dzisiaj nie chce się już wcale uruchomić. Tv ma 3,5 roku. Spotkał się ktoś z taką usterką. Nie pamiętam dokładnie modelu, 42 całe, kosztował 3,5 tys:) Musiałbym poszukać papierów, ale jak model okaże się niezbędny to znajdę. Zna ktoś rozsądny serwis w Łodzi ( sprzęt już po gwarancji).
Pozdrawiam, Rafał
 
Ostatnia edycja:

Rafał29

New member
Przepraszam, nie wiem jak to się stało że temat zatwierdził się dwa razy:( I jeszcze nie wiem jak to usunąć, sorry
 

digitalus

Banned
Witam
Nie wiem czy usterka bedzie podobna ale mozesz sprawdzic wtyczke sieciowa w telewizorze.U mnie jakis czas temu pojawil sie podobny problem tzn po wlaczeniu brak reakcji,nie zapala sie dioda z przodu telewizora,nie zapala sie dioda na plycie po prawie stronie ,widczona przez otwory w obudowie, brak obrazu.Juz szukalem papierow aby zglosic usterke ale pomyslalem aby sprawdzic kabel sieciowy.Po kiklukrotnym wlozeniu wtyczki sieciowej do gniazdka w telewizorze telewizor uruchomil sie.Przeczyscilem styki bo byly bardzo zabrudzone czyli utlenione plynem wd40 i dziala do tej pory.
Oczywiscie wyjmij wtyczke z gniazdka sieciowego gdy bedziesz czyscil styki w wtyczce .
Jesli nie ma poprawy to usterke mozesz zglosic na internetowej stronie panasonica.

https://uslugi.panasonic.pl/reklamacja.aspx
 
Ostatnia edycja:

Rafał29

New member
Chyba usterka nie jest aż tak banalna...sprawdzę wieczorem.A ktoś ma pomysł na "przebicia" z gniazd hdmi? Czy te telewizory generują aż taki słyszalny "syf"- końcówkę mam w klasie A, do tego niezłe kable- wcześniej jak był podpięty tylko pod ampli tego nie zauważyłem. No ale to może przypadek i zbiegło się to w czasie z nowym sprzętem, po prostu może coś jest nie "halo".
 
Do góry