Problem z pilotem Onkyo RC-764M

crux

New member
Witam serdecznie,
Mam amplituner Onkyo TX-SR508 a do niego mam również pilot Onkyo RC-764M. Problem dotyczy owego pilota w którym przestał działać guzik do zmiany głośności. Jakiś czas temu wymagał mocniejszego wciśnięcia przez co myślałem, że winne są bateria (wymiana baterii nic nie dała oczywiście). Teraz jednak guzik właściwie całkowicie przestał działać.
Próbowałem rozebrać pilota, ale poza jedną śrubką pod baterią nic więcej nie udało mi się zrobić. Odkręcenie śrubki nie pomogło mi się dobrać do wnętrza pilota. Próba podważenia ewentualnych zatrzasków również nic nie dała. Czy wiecie jak go rozebrać? Nie chciał bym go połamać przy rozbiórce a podejrzewam, że dostały się jakieś paprochy pod guzik i być może nie ma w ten sposób sygnału do płytki.
Poniżej link do strony ze zdjęciem pilota informacyjnie:
ONKYO REMOTE CONTROL RC 764 M HT-S ... ORIGINAL - NEW | eBay

Oczywiście zamiast kupować nowy pilot do amplitunera (o ile tego nie naprawię) pewnie za >100zł, sprawię sobie w końcu Logitech Harmony, ale najpierw chciałbym spróbować naprawy.

Pozdrawiam
crux
 

hottt

New member
Koledzy prośbę mam. Jak otwierałem tego pilota to uwaliłem kwarc. Może ktoś zrobić fotkę wnętrza albo przeczytać jaki tam jest kwarc? (takie niebieskie). Będę wdzięczny.
 
Do góry