Problem z odtwarzaniem CD

mtbiker

New member
Panowie, taka sprawa.

Onkyo TX-SR705 + Panasonic DMP-BDT220 + Panasonic TX-P46GT30
Chcę posłuchać muzyki.
Wrzucam płytkę do DMP-BDT220, uruchamiam ampli, wrzucam jako źródło DVD czyli DMP-BDT220 podpięte przez HDMI (oczywiście wszelkie filmy śmigają w ten sposób i nie ma żadnego problemu) i... cisza. Na wyświetlaczu odtwarzacza leci sobie pierwsza ścieżka, ampli niby wykrył sygnał ze źródła, ale nic nie słychać. Pomaga tylko... włączenie TV. Muzyka zaczyna grać i po dosłownie jednej sekundzie mogę TV wyłączyć i dalej sobie spokojnie słuchać. Viera LINK jest wyłączony.
Włączanie za każdym razem TV, żeby posłuchać muzyki delikatnie mija się z celem...

O co chodzi?! Jakieś pomysły?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego właśnie ja nie jestem za połączeniami HDMI. Zawsze są jakieś cuda. Ja mam znowu odwrotnie. Jak włączę muzykę to muszę przełączyć na wejście HDMI w TV do którego mam podpięte DVD, bo jak np. chcę żeby leciała muzyka i w tym czasie oglądać tv to mi się muza tnie. A praktycznie nie powinno mieć to związku bo Dekoder N-ki mam podpięte osobno do TV i optykiem do amplitunera. Tak samo nieraz mam z filmami, że jak włączę urządzenia to film leci a nie słychać dźwięku, więc muszę wyłączyć ampli i ponownie włączyć i jest ok. Z optykiem nie było takich problemów.
 

mtbiker

New member
Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
A czy nie będzie najlepiej podpiąć tego kablem optycznym?
Zależy mi oczywiście na najlepszej jakości.

Rozumiem, że niezależnie czy podłączę optykiem, coaxialem czy analogiem to po prostu podłączam BD do ampli, ustawiam, że to ma być w ampli jako CD i wtedy zmieniając źródło na CD słucham sobie elegancko muzyki, kompletnie pomijając połączenie poprzez hdmi?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dokładnie , ale kiepskie tanie odtwarzacze bluray wyjscia analogowe mają najczesciej do kitu wiec proponuje cyfrowo z naciskiem na wyjscie elektryczne czyli coaxial:-D .Pozdro
 

mtbiker

New member
Panowie, problem jest.
Kupiłem coaxial, zadowolony zagłębiam się w wejścia i wyjścia, no i klops. Podłączyłem jeden koniec do ampli do wejścia coaxial 1 i trzymając drugą końcówkę zgłupłem. Z tyłu mojego DMP-BDT220 jako digital audio out jest tylko OPTYK, a poza tym jest zwykłe audio out L+R. Czy to znaczy, że niepotrzebnie kupiłem coaxial i muszę połączyć ampli z blu-ray'em optykiem, żeby odtwarzać CD bez włączania TV? Podpiąłem na próbę optykiem i oczywiście wszystko śmiga, ale czy w tej sytuacji coaxial jest mi zbędny i kasa poszła w błoto........?
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, problem jest.
Kupiłem coaxial, zadowolony zagłębiam się w wejścia i wyjścia, no i klops. Podłączyłem jeden koniec do ampli do wejścia coaxial 1 i trzymając drugą końcówkę zgłupłem. Z tyłu mojego DMP-BDT220 jako digital audio out jest tylko OPTYK, a poza tym jest zwykłe audio out L+R. Czy to znaczy, że niepotrzebnie kupiłem coaxial i muszę połączyć ampli z blu-ray'em optykiem, żeby odtwarzać CD bez włączania TV? Podpiąłem na próbę optykiem i oczywiście wszystko śmiga, ale czy w tej sytuacji coaxial jest mi zbędny i kasa poszła w błoto........?
Pozdrawiam

No właśnie najpierw trzeba było sprawdzić czy masz w BD wyjście optical czy coaxial. Ja u siebie w DVD oprócz HDMI też mam tylko optical. W dekoderze N-ki też jest optical. Kabelek Coaxial zawsze się może przydać, bo niektóre odtwarzacze mają ten typ wyjścia zamiast optycznego. Wiesz co, ja tak u siebie sprawdziłem z ciekawości i u mnie muzyka z CD czy DVD normalnie gra po wyłączeniu TV. Ja mam DVD podpięte do ampli po HDMI i z ampli HDMI do TV. Bez żadnego Pass Thru. W ampli mam ustawione tak że jak gra mi DVD to dźwięk mam tylko na KD a nie na TV. W sumie to nie rozumiem od czego zależy włączenie bądź wyłączenie TV w momencie słuchania płyty CD? Tak teraz przestudiowałem instrukcję i aby odbierać dźwięk z DVD/BD oprócz amplitunera na TV to trzeba w opcjach przestawić TV Control na "ON" lub gdy TV nie jest kompatybilny to Audio TV OUT na "ON". Piszą też żeby zmienić w odtwarzaczu BD/DVD wyjście audio na PCM. Może właśnie ty masz coś powłączane w tych opcjach i dlatego musisz mieć włączony TV podczas słuchania muzyki. Ja te opcje co pisałem mam wyłączone i w opcjach DVD mam audio ustawione na Bitstream.
 

mtbiker

New member
U mnie żadne ustawienia nie pomagały, jak było podpięte tylko hdmi. Trzeba było włączyć TV i ustawić na BD, że chce się słuchać muzyki, a nie oglądać film czy tam zdjęcia. Potem - jak pisałem wcześniej - można było wyłączyć TV i grało.
Teraz śmiga po optyku i to jest najważniejsze. Jakość jest spoko.
Tak naprawdę mea culpa - trzeba było sprawdzić, a nie "ślepo słuchać" i od razu kupować... a coaxial będzie przez lata leżał nieużywany zapewne...
 
Do góry