Problem z odbiorem kanałów DVB-T

Whiplash

New member
Bez reklam
Czesc. Mam problem ze wszystkimi kanalami dostepnymi w DVBT mimo ze parametry mam od pol roku takie same czyli sila zalezy od mux od 60 do 100, jakosc sygnalu wszedzie 100%. Od jakiegos tygodnia wszystkie kanaly sie przycinaja i co chwile na ekranie wyskakuje kolorowa szachownica. Myslem ze cos z instalacja ale parametry nie zmienily sie. Eliminuje uszkodzony dekoder poniewaz taka sama sytuacja wyglada i na zew. dekoderze jak i na TV z wbudowanym. Reasumujac bylo super a od tygodnia nie da sie ogaldac, mimo ze parametry sygnalu sie nie zmienily. Zachodze w glowe co moze byc przyczyna.
 

mataman

New member
Bez reklam
U mnie codziennie odbiór jest inny mimo tego ze parametry tak jak u ciebie nie zmieniają się. Ostatnio odkryłem ze na poprawę jakości obrazu ma router wifi :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie tez mimo, ze jest 100 na 100, to czesto podczas wiatrow, burzy jest kiła i mogiła, dlatego nie wierze, ze DVBt jest niezalezne od warunkow pogodowych. Skoro anteną wywija na boki, to ma to odzwierciedlenie w dbiorze, tylko w cyfowym się rwie, a na anlogu np. by sniezyło.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm ale latem byly burze, ulewy wichury i smigalo elegancko a teraz nie ma takich rewelacji a dvbt nie da sie ogladac..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moze antena się przestawila? Problem lezy albo po stronie nadajnika, albo odbiornika. Sprawdz tez wtyczki antenowe, poruszaj, wyjmij wszystkie jeszcze raz, moze cos sie poruszalo przy sprztaniu, itp?
 

Sanjuro

New member
Możesz również spróbować odłączyć masę w kablu antenowym. U mnie usunęło to problem zrywania na MUX-2, ale co jest przyczyną zrywania to dalej nie wiem :| Prawdopodobnie coś po stronie emitela, bo było wcześniej lux, ale oni się nie przyznają do problemów.
 

bielikk

New member
Bez reklam
99% to wina instalacji antenowej. Sprawdź podłączenie do anteny, kabel i wtyczkę - wszystko rozmontuj i ponownie poskręcaj.
 

slygawrys

New member
A jaki kolego masz MER? Bo jeśli patrzysz tylko na pasek sygnału w dekoderze to nic Ci to nie da jeśli masz złą instalacje antenową. Wystarczy podkręcić sygnał antenowy mocniej a miernik w dekoderze wskaże 100/100 ale w czasie wiatru lub deszcze będzie skakał nawet 0/100.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie akurat zawsze jest 100/100 siły i 100/100 jakosci. Na Bravii zawsze jest ok, natomiast na LG oraz zewnetrzym dekoderze czesto zrywa. Ja tlumacze to gorszymi tunerami. Na szczescie wiatr rzadko tu dokucza.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zauwazylem ze rano czy w poludnie dziala ok a wieczorem zaczyna rwac. W lato ogladalem podczas burzy, ulew wiatru nic nie rwalo a teraz generalnie nie da sie ogladac. Patrzylem na koncowki, od nowa zarobilem i nic.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a nie jest tak, ze gmerali cos w nadajniku i np. telewizor odbiera rwący mux ze słabszego nadajnika? U mnie tak bywło, kiedy zrobiłem ponowne wyszukiwanie pomogło, bo dany mux pociągneło z mocniejszego nadajnika.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zakładając ,że instalacja jest poprawna ,wina może leżeć po stronie nadawcy Naziemna telewizja cyfrowa jest ciągle w trakcie udoskonalania
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pobralem jeszcze raz liste kanalow ze wszystkich mux zgodnie z rada i ucieszylem sie bo wszystkie kanaly pieknie smigaly... do dzis wieczora.
Znowu tnie, zrywa i robi sie szachownica z pikseli.. Nie mam juz pomyslu..
 
Do góry