Problem z odbiorem DVB-T w Opolu

someone1989

New member
Witam,

Zakupiłem nową antenę zewnętrzna , odbiornik do dvb-t i podłączyłem wszystko . Wyczytałem że na RTCN Chrzelice w Opolu antenę trzeba ustawić na azymut 212 . Niestety jedyny kanał na którym mam jakoś w granicach 50-75 % to kanał 38 czyli mux 4 . Reszta kanałów jest jakoś 0 . Siły sygnału nie pokazuje .

Wie ktoś jak ustawić tą antenę by był sygnał gdyż nie mam pokojowej by spr w którym kierunku ma być ustawiona zewnętrzna .

Może coś innego sprawia takie problemy ? Dodam że na razie nie podłączałem wzmocnienia anteny bo nie chce uszkodzić kabla a nie wiem czy to rozwiąże problem ...

Jakieś rady jak to wszystko ustawić ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak mux4 - tak powszechnie się nazywa telewizję mobilną Cyfrowego Polsatu - tam wszystko jest zakodowane i bez umowy nic nie pooglądasz

W przypadku opolskiego mux1 został włączony w czercu ,mux2 w lipcu ,mux3 zostanie włączony pod koniec października ,więc mux 1,2 powinieneś łapać
spróbuj coś złapać z innego nadajnika ,chyba że tylko ten jeden nadaje .Najlepiej wyjść na dach i delikatnie obracać antenę ,aż wskaźniki siły sygnału coś pokażą wtedy uruchomić automatyczne strojenie w tunerze dvb-t i powinno być dobrze
 

someone1989

New member
Sprawdziłem na mapie gdzie jest nadajnik . Ustawiłem pkt na domu i nadajniku azymut wyszedł 217,9 . Ustawiłem antenę . Dalej 0 . Co najlepsze ten mux 4 czyli mobilna telewizja ma nadajnik jakieś 3 km od nas ale w druga stronę czyli jest za antena a jakość jest ok 75 %
 
Do góry