Problem z obrazem w 42 sl 8000 proszę o pomoc

Raafix68

New member
Witam wczoraj kupiłem LG 42sl8000. Telewizor powlił mnie swoim wygladem i jakością obrazu co prawda demo z BD, ale wyróżniał się znakomice wsród innych porduktów LG nawet LH 7000. Co prawda pojechałem kupić SL 9000 lub SL9500, ale wyszło inacej bo w konfrontacji tamte dwa wygladały bardzo blado . Po przywiezieniu do domu i podłaczeniu po Cyfrowy Polsta / dekoder Ferguson HD 8800/ porażka. Obraz nie ostry, w tle pionowe paski lekko widoczne w tle, skalowania nic nie dają tryb experski to samo poprostu żenada. Ponadto instrukcja obsługi 5 stron z czego 2 strony o ładowaniu baterii do pilota. Po podłaczeniu dvd czy ogladaniu zdjeć filmów HD dvix rewelacja. Sygnał z talerza bardzo dobry oglądany na zwykłym kineskopie normalnie lux a przy nowym zakupie porazka. Sciągnołem instrukcje ze strony producenta i nic. Prosze o pomoc i podpowiedzi.
 

luck-81

New member
lg sl 8000

Witam. Ja od 08.02.2010r. jestem właścicielem Lg 42 sl 9000 ale zamierzam tez kupić lg 32 sl 8000. O swoim telewizorze moge wypowiadać się w samych superlatywach. Ma świetny obraz zarówno z cyfrowego tunera jak i z kablówki. Lepszy niź się spodziewałem. Szyba powoduje troche odbicia ale widziały gały co brały więc dla mnie to nie jest wada. Obraz bardzo płynny, musi być naprawde szybki ruch kamery aby go szrpneło. Świetne kolory. Sprawdzałem usb działają filmy chć nie wszystkie. Napisy troche się spóźniają ale w innych telewizorach innych marek też jest ten problem więc traktuje to jako ciekawostke. Ogólnie ok. Myśle że w Pana przypadku to jest problem tunera anie telewizora. Ja mam byle jaki tuner z kablówki podłączony przez zwykły kabel antennowy i obraz jest zaskakująco ładny. pozdr łukasz
 

barti4

New member
Sprawdź kable. Ja także po zakupie (sl9000) włączyłem wszystko i porażka... Okazało się że na jednych kablach było ok a na innych tragedia.... Wymieniłem wszystkie na nowe dobrej formy i wsjo hula...
 

Raafix68

New member
Hmmm dzieki za odpowiedzi, cóż no nie wiem nadal walcze, kabel kupiłem nówkę mówię o hdmi za ok 100 zł 2m takze nie jest to byle co. Co do pasków w tle obrazu to takie białe delikatne niteczki pionowe występują nawet jak puszczam film mkv bezposredni z pendriva. W ustawieniach dekodera az boję się grzebać. Obraz obojecnie jakiej funkcji nie uzyje jest 50hz ,571p. Sygnał sd mam cienki i jest kaszkowaty ale jak przełaczam na satelite to jest totalna porażka pikselizacja totalna. Nieraz jest lekko widoczna poprawa. Zastanawiam sie nad oddanie tego telewizora ale bedzie problem, bo niestety polskie prawo nie przewiduje zwrotów ewentualnie wymianę. Sam juz nie wiem co mam zrobić do niedzieli mam czas na wymiane. Mysłaem jeszcze o zawołaniu montera od satelity, no ale na zwykłych telewizorach obraz jest extra. Sygnal z satelity jest na poziomie 98 do 95% takze uwazam że jest extra. A miałem kupić 42 sl 9000 i mi sprzedawca odradził a teraz to załuje. Ok wiecej nie truje jakby ktos sie znalazł i powaznie cos doradził to zapraszam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wprawdzie nie znam tak modelu Fergusona HD 8800 , ale z tego co widać w jego specyfikacji to ; wychodzi; z niego po HDMI 720p i 1080i . Ustaw w Ferdku jedna z tych rozdzielczości (na początek spróbuj 720) no i w tv wybierz te gniazdo HDMI do którego masz podłączony decoder.
 

Azurro

New member
czy ten telewizor faktycznie jest tak nieudany? Każdy na niego narzeka. czy faktycznie jest taki beznadziejny?
 

robi444422

New member
47SL8000 vs LG 47SL9000 który wybrać

Witam Wszystkich. Mam prośbę aby mi doradzono, który z powyższych telewizorów wybrać bo chcę kupić któryś z w/w tv. finanse to zakres 3.5 do 5000tyś zł. Telewizor będzie stał w salonie 30m, odległość z jakiej będzie oglądany to 3,5m. przede wszystkim oglądanie będzie z satelity, Blu-ray, filmy z pena. Interesuje mnie jakość obrazu. Być może w przyszłości konsola ps3. Nie wiem czy do dobry wybór bo dużo obecnie niepochlebnych recenzji sie pojawia dotyczących tych tv, więc chciałbym aby problemy z tymi tv tez były ujawniane na forum. Przepraszam za ewentualne błędy w opisie. proszę o wypowiedzi osób które juz posiadają w/w tv wraz z opisem ich uzytkowania w tym wad lub zalet.
Dzięki za pomoc.
 

Raafix68

New member
Jak możecie ludziska to załóżcie własne tematy. Dekoder to Ferguson HF 8800 HD. Nie uważam żeby ten telewizor był nieudany w sklepie wyróżniał się od innych kontrastem i barwą kolorów pomijajac fakt że wszystko leci na demo blue i jest tanszy od ok 1,5 do 2 tyś od innych. W połaczeniach nie ma nic trudnego a jednak jeżeli chodzi o obraz daleko mu od ideału. Niepokoją mnie pionowe przerywane kreski widoczne w tle obrazu nawet jak puszcza sie film z pendriva, ale to chyba jakies zakłócenia a nie wada kineskopu. Po wizycie w salonie i kilku poradach sprzedwacy matryca wydaje sie bez skazy/ odłaczyłem wszytkie kable i obraz jest kryształowo czarny/. Ponadto zauwazyłme puszczjac film czy avi czy mkv z napisami po pewnym czasie napisy zaczynaja sie opóźniać a tego efektu nie ma na komputerze. No ale ti juz inny problem. Jakby ktoś znalał jeszcze jakieś wskazówki bedę wdzieczny. Sam juz doszedłem do wnosku że wyszukiwanie pasma telewizji nalezy ustwić DK a nie BK system.
 

VANT

New member
spróbuj wyłączyć True Motion czy jak to się zwie w Twoim TV, powinno pomóc na te niteczki...
Na pixeloze to wiele zalezy od źródła i jeśli ferdek ma kiepski upscaler to bedzie qpa....
Na początek ustaw w nim wyjście 1080i i zobacz jak idą Ci kanały HD.
 

Raafix68

New member
Dzieki za odpowiedzi. Dzisiaj pojechałem do sklepu gdzie go kupiłem. I cooooo się okazało???
Walnieta matryca już o wiecej się nie dowiadywałem. Dali nowy. I jest rewelacja. Bez większego grzebania w ustawieniach. Po włączeniu 1080i wali na nogi. Płyty dvd rewelacja. Telewizja zero pixelozy. HD mkv w full HD to już super jakość. Narazie w BD nie inwestuje bo chyba niedługo to bedzie przeżytek. I zapewniam tee osoby które sie tu dopisały to jest zaj..... tv za te pieniadze. Fakt miałem pecha, ale teraz to rewelka.
 

jurek02

New member
Witam.Raafix68 mam pytanie jak z odbiciami w tym TV czy obraz nie sprawia wrażenia przymglonego jak to ktos napisal,czy obraz jest naprawdę ostry i kontrastowy.Jak wygląda szybka akcja nie ma rozmyć.Za odpowiedz z góry dziękuje .Jurek02
 

kemot72

Klub HDTV.com.pl
VIP
(...) Ponadto zauwazyłme puszczjac film czy avi czy mkv z napisami po pewnym czasie napisy zaczynaja sie opóźniać a tego efektu nie ma na komputerze. No ale ti juz inny problem. Jakby ktoś znalał jeszcze jakieś wskazówki bedę wdzieczny. Sam juz doszedłem do wnosku że wyszukiwanie pasma telewizji nalezy ustwić DK a nie BK system.
Cześć. Raafix68
Jeden z forumowiczów znalazł sposób na "rozjechane" napisy w plikach txt. W pierwszej linijce pliku należy dołożyć wpis {1}{1}xx.xxx gdzie "xx.xxx" to wartość fps dla filmu. Wypróbowałem u siebie na 26LH2000 i działa. Można się też pobawić synchronizacją w menu opcje dla divx, ale efekty są raczej kiepskie.
 

Rick1

New member
A mógłbyś podać linka do jakiś filmików Hd mkv ewent. żeby obejrzeć coś w hd bo jak na razie od chwili zakupu nie udało mi sie jeszcze ,miałem jakieś teledyski .mkv ale to nie było hd a telewizji cyfr.żadnej nie mam..
 
Ostatnia edycja:

Raafix68

New member
A mógłbyś podać linka do jakiś filmików Hd mkv ewent. żeby obejrzeć coś w hd bo jak na razie od chwili zakupu nie udało mi sie jeszcze ,miałem jakieś teledyski .mkv ale to nie było hd a telewizji cyfr.żadnej nie mam..
Filmy ściaga mój kumpel ja mam za słaby net, ale na necie jest pełno portali gdzie mozna ciagnąć mkv czy to przez torrenty czy przez rapidshare. To juz zależy co szukasz i jaki tytuł ciebie intereuje. Ostatnio pociagnołem sobie koncert Pink w full hd rewelacja nawet syfki na twarzy piosenkarki widać jest jeden minus i tu przestrzegam wszystkich nie ciągnijcie mkv-ów z dzwiękem dts, a to dlatego że odtwarzając z pena nie bedzie dzwięku i trzeba kombinować. Juz dowiadywałem sie jak to obejść a mianowicie należy dokupic multimedialmy odtwarzacz z wyglądu przypomina 1 tb dysk zewnętrzy ale ma pilot i jest mozliwośc wgrywania up-ów. Z tym że zabawka nie jest tania ok 400 500 zł.
 

Raafix68

New member
Cześć Juras niestety minusem tego odbiornika jest odbicie od ekranu ale to chyba jedyny minus tego tv. Z drugiej strony 90 % tv ma teraz szkalne matryce a reczej osłony matryc także to juz tylko zależy od ciebie czy ci to przeszkadza czy nie i jak masz ustawiony tv w stosunku do okna. Co do ostrości to rewelacja ze swojej strony zalecam podciagniecie ostrości do 80 thru motion na 200 hz warto pobawic się expertem. Co do maznięć jakie wystepuja w lcd przy szybkich zmianach obrazach to nieraz widać jakby aureole wogół postaci ale jest to np. przy filmach obrazch nagrywanych w inych systemach jak cyfrowe i tego rodzaju zniekształcenia sa nieznaczne i mało zauwazalne.
 
Do góry