Problem z obrazem i napisami ONKYO DV-BD507

bialawy

New member
Witam
Mam następujące problemy ze sprzętem wymienionym w tytule.
Pierwszy to tradycyjnie brak polskich znaków w Divx'ach odpalanych na odtwarzaczu (m.in. ą, ę, ń) ale o tym wzmiankę znalazłem już w jednym poście. Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić? Jakoś nie znalazłem oficjalnych update'ow softu.
Drugi gorszy to problem z obrazem. Mam wszystko podłączone przez HDMI. Kabel idzie do wejscia odpowiedniego w amplitunerze Onkyo TX-SR577 a z niego tez przez HDMI do plazmy Panasonic'a. Problem polega na tym ze po włączeniu filmu pojawia się niebieski ekran powitalny. Odpala się później film-wszystko przełącza się na odpowiedni sygnal 1080. Problem pojawia się w momencie zatrzymania filmu - chce wyświetlić menu odtwarzacza (i widzę po napisie na odtwarzaczu ze wyświetla okno setup'u) ale obrazu brak. Śnieży tylko, przełącza się między rozdzielczościami ale sygnału na tv nie ma. Sprawdzałem na kablach AV i wszystko gra. Tylko na kablu HDMI to jest. Kable chyba złe nie są (Prolink Exclusive)
Ma ktoś pomysł jak sprawić żeby menu było widoczne?
Dodam ze wszystko tez przywracałem do ustawień fabrycznych i dalej to samo
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
bialawy
 

fargo2

New member
Podłącz BD z TV bezpośrednio przez HDMI bez Ampli i sprawdź czy też nie będzie obrazu. Jeśli będzie ok to problem w Amplitunerze. :cool:
 

bialawy

New member
No i podłączyłem bezpośrednio do plazmy. Problem zniknął. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje. Jak nie wsadzę żadnej płyty to pojawia się normalnie ekran BD507 z informacją że nie ma nic w napędzie. Jak wsadzę płytę z filmem odpala się na automacie ale w momencie zastopowania czy wyjścia do setup'u połączenie z BD znika i mam śnieżenie ekranu z informacją dawaną przez tv (1080...) i co kilka sek stara się znaleźć sygnał. Nie wiem czy ma to znaczenie ale może to pomoże - podczas włączania kilka razy miga na wyświetlaczu (TX-SR577) napis HDMI. Ręce opadają. Nawet pożyczyłem od kolegi kabel żeby sprawdzić czy jest jakiś update do BD507 ale niestety sprzęt stwierdził że nie ma takiej potrzeby.
Ktoś może ma jakiś pomysł bo nie wydaje mi się żeby sprzęt był jakoś uszkodzony. Może coś w opcjach jednego albo drugiego trzeba zmienić?
Pozdrawiam licząc na trafne wskazówki czy pomoc
bialawy
 

fargo2

New member
To może być coś jeszcze nie ustawione w Ampli, jak idzie film to sygnał jest 1080 a jak pojawia sie ekran setup z BD to on jest w niskiej rozdzielczości i nie potrafi go rozpoznać Ampli. Może to być wina kabla HDMI albo coś jest nie tak z amplitunerem.
 

bialawy

New member
Witam
No i po wielu godzinach prob i testow po licznych zmianach w setupach w apli i bd w koncu znalazlem przyczyne. Obraz z menu i setupu bd pojawia sie na ekranie dopiero wtedy jak zmienie rozdzielczosc wychodzaca z bd na 1080i. Tylko wtedy obraz jest widoczny na plazmie. Co o tym sadzicie? Jest to jakas usterka czy tak ma prawo sie dziac?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc
bialawy
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to witaj w klubie.Tyle że u mnie po włączeniu od razu miga obraz jasny-zaśnieżony i ciemny,więc czasem pomaga wyjęcie i włożenie hdmi ale CZASAMI gra poprawnie.Sprawdziłem Twój pomysł z 1080i działa-ale filmy są w 1080p albo 1080p24 więc moim zdaniem to jest do d..y.I nie jest to wina ampli bo miałem to samo na 605 więc zmieniłem na nowe 607 i nic .Chyba oddam go do sklepu bo szlag mnie już trafia bo nie wiem czy akurat zaskoczy czy nie.Pozdrawiam:niewiem:
 

bialawy

New member
No i mam babo placek. Jednym slowem nie jest to odosobniony przypadek. Zastanawiam sie co z tym fantem teraz zrobic. To jest usterka sprzetu czy po prostu tak ma? Prosilbym kogos od Onkyo o odpowiedz. Wiesz... na upartego mozna wlaczyc BD na 1080p24 i czekac az wszystkie reklamy, ostrzezenia itp przeleca na migajacym ekranie szukajacym sygnalu, az w koncu pojawi sie obraz filmu. Nie jest to wyjscie ale zawsze cos... Z drugiej strony zastanawiam sie czy to wina softu czy sprzetu samego w sobie. Bo jezeli softu to mozna czekac na jakis update...
Pomozcie nam prosze... biednym uzytkownikom BD507
Pozdrawiam
bialawy
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że na razie żaden soft nam nie pomoże ,bo byłem w M.Markt i okazało się że upgrate jest takie samo jak w moim 507 czyli 1.002 a kombinowanie z ustawieniami to -obciach:x
 

kiziomizio

New member
Witam,
Mam podpięty DV-BD507 do 606stki i dalej do LCD - żadnych tego typu problemów. Wszystko współpracuje doskonale. Miałem mały problem dotyczący lekkiego ale upierdliwego buczenia głośników przy oglądaniu BD - okazało się (po poczytaniu) że aktywacja subwoofer'a w ustawieniach 606stki załatwia sprawę. Jeżeli problem znika po bezpośrednim podpięciu BD do plazmy wszystko jest ok. to problem jest podzielony / 2 - winny jest ampek - choć 607 jest nowsza wersja 606 , a ta u mnie działa bez zarzutu. Czyli chyba upgrade BD nic tutaj nie zmieni. Sprawdźcie czy na każdym wejściu waszych ampków jest taka sama sytuacja. Dziwny problem.
Pozdr.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj zabrałem b-raya do sklepu i połączyliśmy go przez taki sam ampli 607 tyle że do lcd samsunga i wszystko OK.Włączałem i wyłączałem ze 30-razy b-raya i ampli ale objaw nie wystąpił.Po powrocie do domu 3 razy zaskoczył i znów d..a -więc myślę czy problem nie leży w panasie?
 
Do góry