Problem z napisami w filmach

axl2

Member
Posiadam telewizor LG 42LD650, po podłączeniu przez USB jakiegoś filmu DivX, AVI itp napisy są mocno opóźnione. Idzie je przesunąć na samym telewizorze ale niestety w większości przypadków zakres przesuwania się kończy a napisy jeszcze nie pasują. Idzie to w jakiś sposób poprawić?
 

Gilok

New member
Witam,

Dołączam się do tematu i problemu, z jednym wyjątkiem posiadam telewizor 42LV5500.
Napisy mam opóźnione o jakieś 15 sekund.

Z góry dziękuję za sugestie.
 

ares4343

New member
"Napisy mam opóźnione o jakieś 15 sekund." zwykle problemem z opóznionymi napisami jest FPS filmu czyli pobrane napisy najlepiej przekonwertowac SubEdit-player-em np. do formatu srt ten format czytają wsie media ,przed konwersją sprawdzić film programem np. GSpot (prog. darmowy),w nim odczytujemy wartośc Frames/s i ta wartosc np. film ma Frames/s 23.976 i taka wartosc wpisujemy przy konwersij napisów w programie SubEdit-player w okienku FPS. programy darmowe poszukaś sciągnąc jezeli to nie pomorze to niewiem co moze byc
 

Gilok

New member
Problemem na całe zło okazało się przywrócenie ustawień fabrycznych.
Trochę dziwna sprawa bo problem z napisami występował od nowości, ale ważne że działa.
Wszystkie posiadane filmy czyta zarówno przez usb jak i dlna.
Z napisami txt też nie ma większego problemu, zdarzają się pojedyncze filmy w których napisy są opóźnione, ale konwersja na srt (bestplayer) załatwia sprawę.

pozdrawiam i dziękuję za sugestię
 

bzyk83

New member
Niestety u mnie nic nie pomaga. Przekonwertowałem napisy na tyle klatek ile ma film - nie pomogło. Resetowałem ustawienia tv - nie pomogło. Dodam że tylko na niektórych filmach tak się dzieje. Tv mam od 2tyg, a model to LG 42LK530.
Doszedł ktoś co z tymi napisami jest
 

piotrbia

New member
Może to kolegom pomoże ale ja robię tak. Otwieram film w programie bestplayer na kompie, po chwili jak załadują się napisy i po sprawdzeniu ze wyświetlają się ok to wybieram zakładkę NAPISY (na górnym pasku) a stamtąd na dolnej części wysuniętej listwy zakładkę Eksportuj do formatu. Wybieram srt i zapisuje w katalogu z filmem. Następnie zmieniam rozszerzenie pliku srt na txt i wyświetlają się idealnie.

Mój tel to 42LW5500 ;-)
 
Do góry