Problem z napisami LG 42SL9500

Bocianos81

New member
Witam wszystkich!

Mam problem z napisami w filmach przez USB w modelu 42SL9500. Jeden film odpalił mi napisy (jakoś specjalnie się nie nazywał) ale napisy się spóźniały. Potem już żaden film nie czytał napisów (sprawdzałem przez 3 pendrivy). Nazwa taka sama jak film i w tym samym katalogu czyli np. w katalogu "Wakacje 2009" mam film Wakacje 2009 z rozszerzeniem avi i napisy Wakacje 2009 z rozszerzeniem txt i lipa:(

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić?

Może coś w ustawieniach?

Pozdrawiam
 

asiamm

New member
Witam wszystkich!

Mam problem z napisami w filmach przez USB w modelu 42SL9500. Jeden film odpalił mi napisy (jakoś specjalnie się nie nazywał) ale napisy się spóźniały. Potem już żaden film nie czytał napisów (sprawdzałem przez 3 pendrivy). Nazwa taka sama jak film i w tym samym katalogu czyli np. w katalogu "Wakacje 2009" mam film Wakacje 2009 z rozszerzeniem avi i napisy Wakacje 2009 z rozszerzeniem txt i lipa:(

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić?

Może coś w ustawieniach?

Pozdrawiam

Witam,

mam ten sam problem w lg42lh5000, tylko że napisy przyspieszają.

I nie wiem co z tym zrobić?

Asia
 

Bocianos81

New member
Jest rozwiązanie! Wystarczy ściągnąć program Subtitle Tool i zmienić rozszerzenie napisów za pomocą programu z txt na srt (po wczytaniu wystarczy zapisać i już domyślnie wybiera nam srt). Jak narazie wszystko działa. Przyspieszać i z zwalniać też można choć myślę że po zmianie na srt wszystko śmiga elegancko. Pozdro
 

leoo

New member
Ja osobiście korzystam z Subtitle Workshop - chyba jeden z najlepszych programów do napisów. Możesz w nim ustawić synchronizację napisów z video. W samym LG 42SL9500 (zresztą w żadnym tv tego nie widziałem) niestety nie ma opcji przyśpieszania czy zwalniania napisów. Co do kolegi wyżej, rzeczywiście wymagana jest zmiana na srt (SubRip SRT ? Wikipedia, wolna encyklopedia), niestety problem jest z plikami MKV i srt - niestety nie da się ustawić synchronizacji dla tego rozszerzenia (MKV).
 
Do góry