Problem z MUX2

badgerman

New member
Mam drobny problem:
Odbiaram sygnały w wszystkich 3 MUX'ów z Kołowa w Zachodniopomorskim, ale nie do końca:
MUX 1 - elegancko - siła sygnału 58% jakość sygnału 100% - nic nie klatkuje, obraz żyletka
MUX 2 - tu jest problem - siła sygnału 70% jakość sygnału 0% - znajduje kanały ale nei ma obrazu ani dźwięku
MUX 3 - daje radę - siła sygnału 14-18% jakość sygnału ok 25-30% - daje radę klatkowanie jest b. rzadkie. Programy narmalnie daje się oglądać.

I teraz zastanawiam się - co jest przyczyną że nie mam żadnych kanałów z MUX2 ? Instalację sprawdziłem - kable cienkie pozamieniałem na grube gdzie tylko się dało, pousówałem łączki, powstawiałem gniazda, więc straty nie powinny być wielkie już. Antena to stara siatka z zasilaczem (może ona się kończy już ?) Czy to może kwestia postawiania jeszcze czegoś w telewizorze ? W razie czego mogę dać parametry jakie mam wpisane. Nadmieniam że u teścia MUX 2 chodzi więc raczej nie jest to kwestia nadawcy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może to chwilowe kłopoty ,często się zdarza że określone muxy czasami nie pracują ,ogólnie anteny siatkowe są polecane kiedy do nadajnika jest więcej niż 25km ,ogólnie im wyżej jest zamocowana taka antena tym lepiej ponieważ prócz sygnału ściąga ona inne zakłócenia
Jeżeli chodzi o mux 3 (czyli w całości TVP) sytuacja będzie się poprawiać gdyż będzie się zwiększać zasięg i moc nadajników ,w obecnej chwili nadajniki w woj.Lubuskim już nadają z większą mocą
 
Do góry