problem z mkv g30e

lm648

Banned
dodam jeszcze, że plik mkv 1080p np. ma 5GB (przeważnie ma niskie kbps) i jest odtwarzany natomiast kolejny ma 15 GB (i stąd ma on wysokie kbps- z tego wynika jego wysoka "waga") i nie będzie odtwarzany bezproblemowo lub w ogóle. Inna historia to profil codeca mkv.
 

Frog_PL

New member
lm648 czyli jak podane jest w specyfiacji mkv High@L4.1 lub wiekszy albo bitrate powyzej 6600 to nawet nie ma co sciagac bo z USB nie pojdzie tak ? Generalnie i tak w wiekszosci sciagam 720p bo taka jakosc mi wystarcza do komfortowego ogladania. Ale co lepsiejsze pozycje takie ktore chce dla siebie nagrac na stale to staram sie w jak najlepszej kopi sciagnac by miec wypas do swojej biblioteczki heh
 

lm648

Banned
Frog
te wartości są tylko przykładowe, może być np. profil 3 i 12000 kbps i pójdzie. Najbardziej wredny to jest chyba profil pow.4 ale można taki plik zmuksować do profilu3 programem np. mkvmerge 3.
Jak napisałem wcześniej plik m1080p po USB na twoim TV i tak nie jest FullHD lecz tylko HD ze względu na możliwości playera TV. Musi być podany po HDMI z zewnętrznego playera:)
 

amnesia

New member
mi ze spokojem TV ciągną the dark knight który waży 13,3gb i ma takie specyfikacje ViDEO............: ~10,2 Mbps, High@L4.1, x264

czyli reasumując to co mi leci nie jest full hd tylko hd? a jak kupi np wiwa HD-5 to wtedy będę miał full hd???
 

lm648

Banned
mi ze spokojem TV ciągną the dark knight który waży 13,3gb i ma takie specyfikacje ViDEO............: ~10,2 Mbps, High@L4.1, x264

czyli reasumując to co mi leci nie jest full hd tylko hd? a jak kupi np wiwa HD-5 to wtedy będę miał full hd???
Oczywiście, że tak, specyfikacja techniczna tego modelu mówi:
w pozycji rozdzielczość - dostępne formaty skanowania:
-FullHD -1080p (tylko HDMI), 1080i
-HD - 720p
-SD - 576i/p, 480i/p
 

lm648

Banned
wizualna może żadna ale:
1080p – jest to tryb wideo progresywny bez przeplotu z odtwarzacza FullHD
1080i - jest to rozdzielczości telewizji HDTV z przeplotem dla nadawanych programów z tunera TV
i nie idzie to razem w parze.
Chyba zrozumiałeś? :))
 

lm648

Banned
czyli ogólnie nie ma to praktycznie żadnego widocznego gołym okiem wpływu na jakość wyświetlanego obrazu
to zależy co oglądasz, ale są to różnice systemowe [w skrócie p-to odtwarzanie, i-to odbiór TV] które nie "łączą" się razem;)
Jeżeli media player w TV nie jest FullHD (a nie jest) materiał będzie odtworzony ale tylko HD, stąd pełne HD tylko po HDMI w odtwarzaniu z zewnętrznego playera HD :)
A teraz inną ścieżką - która telewizja nadaje w FullHD na tunerach które masz w tym TV? :)
 

amnesia

New member
TV nie oglądam więc nadal jadę na analogówce :D kupiłem tego tv w 80% do oglądania filmów mkv 1080p i od czas do czasu Xbox :)

przed chwilą puściłem film przez hdmi z lapka i faktycznie obraz wydawał się jakiś taki bardziej krystaliczny niż po usb, a może to po prostu efekt placebo???
 

lm648

Banned
TV nie oglądam więc nadal jadę na analogówce :D kupiłem tego tv w 80% do oglądania filmów mkv 1080p i od czas do czasu Xbox :)

przed chwilą puściłem film przez hdmi z lapka i faktycznie obraz wydawał się jakiś taki bardziej krystaliczny niż po usb, a może to po prostu efekt placebo???

A ........ JEDNAK RÓŻNICĘ ZAUWAŻYŁEŚ :)
W takim razie czyż nie mam racji :) jak wcześniej próbowałeś to udowodnić? :)
Wniosek: czytać specyfikacje, fora itp. Nie wierzyć ślepo w to co pisze "oględnie" producent w swoich folderach reklamowych.
Pozdro
 

Frog_PL

New member
Frog
te wartości są tylko przykładowe, może być np. profil 3 i 12000 kbps i pójdzie. Najbardziej wredny to jest chyba profil pow.4 ale można taki plik zmuksować do profilu3 programem np. mkvmerge 3.
Jak napisałem wcześniej plik m1080p po USB na twoim TV i tak nie jest FullHD lecz tylko HD ze względu na możliwości playera TV. Musi być podany po HDMI z zewnętrznego playera:)

Eeeh, programiami mi sie nie chce bawic. To bede poprostu 1080pki wrzucal na ps3 i z niej puszczal. A 720p z USB i gra gitara :)
 

djtom

New member
ja gołym okiem widzę różnicę (głównie kolorów i jasności) między tym samym materiałem w trybie THX:

-streamowanym via minidlna
-odtwarzanym z pendrive
-odtwarzanym z komputera przez kabel hdmi (najnowsze catalysty 12.3, najnowszy k-lite codecpack i wbudowany w nie media player classic).

Wygrywa komputer. Wygodnymi i czytelnymi napisami i jakością obrazu.

Wszystkie trzy źródła miewają problemy z ASPECT gdy próbuję oglądać je na całym tv, ale to chyba norma u każdego, to chyba wynika z tego że tv nie jest w formacie 21:9.

Ktoś skonfrontuje moje spostrzeżenia? Panasonic TX-46G30E firmware 1.318
 

Frog_PL

New member
Panowie kim cudem odtwarza mi DTSa ? Myslalem ze jest totalny brak supportu dla DTS a tu takie zdziwko. Plik puszczany z zew. hdd : The.Darkest.Hour.2011.720p.BluRay.X264-AMIABLE.mkv
Wyciag z mediainfo :
Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 28mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 961 MiB (21%)
Language : English

Tez mieliscie juz jakies pliki z DTSem ktore wam G30 ruszyl ? Ja niestety poki co tylko ten jeden....
 

Frog_PL

New member
Panowie mega dziwna sprawa. Dzis sprawdzam i plik nie do odczytu. Ale przeciez kurde nie zdawalo mi sie, ewidentnie pisalo na amplitunerze DTS.... Kurde ktos ma pomysl co to moglo byc ?
 

Frog_PL

New member
@amnesia mnie pierwszy raz dopiero udalo sie cos z DTSem otworzyc... No widocznie tak trafiam. Ale wyjasnilo mi sie czemu wczesniej odpalilem filma a pozniej nie. Bo mam go w dwoch wersjach i kliknalem na druga heh. Co smiesniejsza ta druga jest z AC3 i nie odpala heh.
The.Darkest.Hour.2011.720p.BluRay.X264-AMIABLE.mkv - ta dziala z DTS
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 28mn
Bit rate : 5 523 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.336
Stream size : 3.35 GiB (77%)

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 28mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 961 MiB (21%)
Language : English

A ta wersja z AC3 nie dziala The.Darkest.Hour.2011.720p.BluRay.X264-P2P.mkv
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 28mn
Bit rate : 2 500 Kbps
Width : 1 272 pixels
Height : 528 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.155
Stream size : 1.52 GiB (83%)


Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 28mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 285 MiB (15%)

Mam jeszcze trzecia wersje tego filmu z ac3 heh darkih-mk-pl.mkv ktora dziala dziala :
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 28mn
Bit rate : 5 523 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.336
Stream size : 3.36 GiB (91%)

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 28mn
Bit rate : 5 523 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.336
Stream size : 3.36 GiB (91%)
 
Do góry