Problem z lh4000

Piotr_nfl

New member
Witam.
Na początku stycznia kupiłem telewizor lg 37lh4000, w mediamarkt. Do dziś z telewizorem było wszystko ok.
Dziś zauważyłem, że prawa strona jest wyraźnie ciemniejsza niż lewa, granica jest dokładnie na środku ekranu linią prostą. Szczególnie jest to widoczne gdy odłączy się jakikolwiek sygnał, na czarnym tle. Po wykonaniu resetu ustawień fabrycznych było ok, ale pojawiło się ponownie po jakiejś godzinie.
Wygląda to na problem z podświetleniem, choć dziwi mnie idealna granica między lewą a prawą stroną, może elektronika?
Miał ktoś podobny problem?
Jeszcze mam pytanie odnośnie gwarancji, w razie czego kontaktować się z serwisem lg (narazie nie mogę się dodzwonić, mają oni gwarancję door to door?) czy zawieźć do mm?
 

Piotr_nfl

New member
Odświeze trochę temat.
Problem nadal występuje, jednak nie trwa on cały czas, powiedziałbym że wręcz występuje w sposób losowy. Jak to wygląda przedstawiają poniższe zdjęcia. Wyraźnie widać że lewa strona ma coś nie tak z podświetleniem. W czasie użytkowania tv powiedzmy 6 godzin dziennie czasem te nierównomierne podświetlenie to 2 godziny (przez 4 jest ok) a czasem jest odwrotnie.
Jak fachowo nazwać ten problem, bo obawiam się, że oddam do serwisu na gwarancję, serwis na chwilę włączy tv zobaczy że jest wszystko ok, odeśle a problem będzie nadal występował.
Wgranie najnowszego softu nie pomogło.
Dziękuję za wszelką pomoc
 

Attachments

  • P1070094.JPG
    P1070094.JPG
    193,2 KB · Wyś: 64
  • P1070097.JPG
    P1070097.JPG
    191,6 KB · Wyś: 63
Do góry