problem z LG LH-T760IA :/

amperek

New member
witam
zakupiłem sobie kino domowe LG LH-T760 IA. skłoniło mnie do tego dobre recenzje wystawiane temu produktowi, oraz możliwości jakie prezentuje...
Dodam ze zakupu dokonałem za rozsądna cenę w agito.pl:hmm::)

Moje pytanie dotyczy następującej kwestii.
Na tylnym panelu tego dvd znajduje się wiatrak..... i tu zaczyna sie mój problem...
Wiatrak sie nie kręci ( stoi jak zaczarowany w miejscu), dodam że dvd z deka sie grzeje ( takie moje odczucie), boje sie dłużej coś oglądać, żeby się mi nie spaliło...
Ciekawy jestem czy ten wiatrak ma chodzić cały czas, czy też włącza się dopiero wtedy gdy dvd osiągnie " jakaś" temperaturę? tak jak to ma miejsce np. w notebooku
Moje nowe kino domowe ma cale 3dni.... i przez ten wiatrak boje sie go używać..., wysłałem juz zapytanie do serwisu lg, ale milczą jak zaklęci, a przy infolinii można zakwitnąć czekając na konsultanta.
Proszę o jakąkolwiek pomoc,i radę od znawców tematu:)

a dodam jeszcze ze w instrukcji ani słowem o jakimkolwiek wiatraku. (oprócz zdjęcia przedstawiającego go :/ )

dzieki z góry pozdrawiam

BA:mrgreen:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Logicznie rzecz biorą wiatrak włączy się dopiero przy określonej temperaturze. Dzisiejsze wzmacniacze posiadają zabezpieczenia termiczne i podejrzewam, że twoje urządzenie również je posiada. Tak więc pograj trochę na dużej głośności i przekonasz się, czy wiatrak ruszy z miejsca. Określenie z deka się grzeje oznacza, że nie jest chyba gorący, prawda?

ArtS :)
 

bartoszek9

New member
Witam, mam to samo kino domowe no i musze ci powiedzieć ze wiatraczek zawsze sie kreci nawet jak słucham na "1" przy zasypianiu to delikatnie go słysze. włancza się zaraz po włorzeniu płyty i jak zapuszczam play. Radze ci w poniedziałek zadzwonić do autoryzowanego punktu gwarancyjnego liste znajdziesz na odwrocie karty i pogadać z facetem osobiście. Też dzwoniłem w kilku kwestiach i pomogli mi bez problemu. Przedstaw im sprawe i jaki masz sprzęt, ale na początek poradził bym ci posłuchać muzy przez 10 min i dokładnie zobacz czy się ne kręci. pozdrawiam
 

amperek

New member
witam
dziękuje za odpowiedz!
dvd chodziło około godziny na transformesach:) i wiatrak nie rusza sie z miejsca, odtwarzacz jest dość ciepły tak mniej więcej po środku sprawdzałem nawet czy nic go tam z tylu nie trzyma w miejscu....
chyba sam nie ruszy
jak myślicie czy mam szanse dostać nowe,w końcu ma dopiero 4 dni.... czy już będzie "naprawiane":hmm:
 

bartoszek9

New member
Wiesz może to być błacha sprawa jak nie podłączenie samego wiatraczka do zasilania na płycie, więc raczej będą ci go naprawiali, o ile się nie myle dopiero po trzeciej usterce tego samego typu masz preawo do wymiany na nowy lub zwrot kasy, tylko kwestia jeszcze zachowania się sprzedawcy, może on sam od siebie wymieni ci sprzęt na nowy jeśli uzna twoje racje za stosowne. Ja polecałbym najpierw zobaczenia w serwisie co i jak, bo kino naprawde fajnie gra w DTS-ie, jestem bardzo zadowolony, troche gorzej w stereo ale idzie się przyzwyczajić i tym bardziej iż teraz każdą płyte audio możesz zrobić sobie w DTS-ie
 

amperek

New member
problem się rozwiązał!, a mianowicie, wziąłem sam odtwarzacz i zacząłem go porządnie oglądać, zwracając szczególna uwagę na tylni panel i znalazłem rozwiązanie problemu, był nim kabel,który wychodzi z wiatraczka i idzie gdzieś tam w płytę główną, zahaczał o łopatki wiatraczka , przez co uniemożliwiał mu swobodne kręcenie sie:), czyli problemem był kabelek od zasilania samego wiatraka:D,kamień spadł mi dosłownie z serca!!:krol:
druga sprawa to to że na całe szczęście nic się nie spaliło;) bo bym miał problema8)
Zastanawia mnie sam fakt jakości produktu LG, jakiś luźny kabel... od czego mają całe sztaby inżynierów :hmm:!!!

dziękuje za wszystkie porady i pozdrawiam

BA
 
Do góry