Problem z kablem hdmi

jaro4042

New member
Mam problem z kablem hdmi, mianowiciwe po podłączeniu go do telewizora LG 50pg1 lub pg2 z dekoderem nbox bez nagrywarki obraz jest fantastyczny, natomiast NIE MA DŹWIĘKU !!!! Co robic ???????

Z góry dziękuję za posty !!!!

Jakich kabli użyc, aby był dźwięk ????

Mam również kino domowe LG ht762tz i też nie mogę podłączyc go do kina domowego !!!!
 

houq

New member
kabel hdmi problemy z obrazem

po podłączeniu kablem hdmi fergusona 8900hd z panasonicem 80pv przestala działać autoregulacja obrazu (tylko gdy jest sygnał nadawany z fergusona) gdy sygnał jest z anteny dachowej lub z dekodera kablem scart to autoregulacja działa.
Równiez zauważyłem ze gdy połączenie jest przez scart lub koncentryk z dachu ustawieniach obrazu na "auto" to w "ustawieniach" znikał wiersz "powierzchnia obrazu" przy połączeniu przez hdmi wiersz "powierzchnia obrazu" nie znika a "auto" regulacja obrazu nie działa. czy jest na to jakies lekarstwo? czy jest to wina tv czy dekodera a moze kabla hdmi?
mam nadzieje ze mozna to jakoś wyreglować bo jeżeli nie to po co komu plazmy,dekodery hd i kable hdmi jeżeli mozna tylko oglądać bezproblemu sygnał analogowy na takowych połączeniach.
nie muszę chyba wspominać że są takie filmy czy programy że gdyby nie autoregulacja to obraz jest nienaturalnie poszerzony (gdzie np. J.Lopez wygląda jakby miała 120 cm wzrostu i przytyła jakieś 20kg) i trzeba samemu ingerować,zoomować lub przełączać na 4:3. proszę pomóżcie!!!!
 

races

New member
jaro4042 napisał:
Mam problem z kablem hdmi, mianowiciwe po podłączeniu go do telewizora LG 50pg1 lub pg2 z dekoderem nbox bez nagrywarki obraz jest fantastyczny, natomiast NIE MA DŹWIĘKU !!!! Co robic ???????

Z góry dziękuję za posty !!!!

Jakich kabli użyc, aby był dźwięk ????

Mam również kino domowe LG ht762tz i też nie mogę podłączyc go do kina domowego !!!!

kolego miałem podobny problem. mam tez LG (inny model) i po podłaczaniu laptopa przez HDMI obraz był kapitalny a dźwięku nie było. co się okazało trzeba dokupić jeszcze zwykły kabelek typu cinch-cinch i w ten sposób przesłać dźwięk. inaczej nie da rady. u mnie w tej chwili jest kapitalnie. w LG masz wyjście do podłączenia cincha z tyłu TV (nie myl z tym wyjsciem z boku), spójrz dokładnie w instrukcję obsługi i znajdziesz.

powinno zadziałać.
 

Jimmy

New member
Jest to nienormalna sytuacja, że po HDMI nie ma dźwięku. Musi on być, a trzeba poszperać w ustawieniach urządzenia wyjściowego i telewizora, bo gdzieś tam prawdopodobnie jest ustawione wyjście/wejście dźwięku nie takie jak trzeba. Podłączenie dodatkowych kabli jest bez sensu.
 
Do góry