Problem z kablem antenowym.

Micz84

New member
Mam taki problem.

Zmieniałem talerz na większy i i konwerter na poczwórny. A teraz gdy podłączam dekoder PACE PVER HD i Sagem SD to się wieszają. Pace po zgaszeniu niebieskiej diody już nie odpowiada, a Sagem wyświetla tylko napis Cyfra+ i zawiesza się, trzeba go dołączyć od prądu żeby ruszył. Podłączyłem dekoder kablem przez okno i wszystko działa, więc zakładam, że to coś z kablem. Myślałem, że przy podłączaniu uszkodziłem kabel, bo przy zdejmowaniu anteny kabel mi lekko szarpnął na ścianie i antena przez krótki czas wisiała na kablu. Pomyślałem, że może to uszkodziło przewód więc wymieniłem ten fragment z zapasem dla bezpieczeństwa, ale wciąż to samo. Konwerter i dekoder na pewno są sprawne, bo przy podłączeniu nowym kablem wszystko śmiga. Wie ktoś jaka może być tego przyczyna? Chyba kabel nie mógł się uszkodzić gdzieś w środku, bo od czego?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
...
Konwerter i dekoder na pewno są sprawne, bo przy podłączeniu nowym kablem wszystko śmiga.
...
Chyba kabel nie mógł się uszkodzić gdzieś w środku, bo od czego?

Sam sobie odpowiedziales: nowy kabel bez problemów - stary = problemy. Musiało się coś przerwać albo raczej wewnętrznie zawrzeć.
 

Micz84

New member
No tak ale w ścianie nie ruszany? Fragment Który mógł ulec uszkodzeniu został wymieniony. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby powiedzieć czy kabel może się uszkodzić gdzieś w ścianie.
 

Micz84

New member
Sprawdzałem miernikiem kabel jest sprawny, problem polega na czym innym. Testy z miernikiem wykazały, że kabel jest sprawny. Prawdopodobnie chodzi o to, że parametry fizyczne kabla nie odpowiadają temu konwerterowi, bo podłączeniu starego pojedynczego konwertera wszystko znowu śmiga. Pytanie czy jest jakiś konwerter którzy będzie współpracował z tym kablem. Chyba zostaje pociągnięcie nowego kabla.
 

Micz84

New member
standardowego takiego jaki dostałem z anteną, ale uchwyt chyba nie ma nic do tego, bo konwerter na tym uchwycie działa, jeśli pociągnę nowy kabel przez okno.
 

Micz84

New member
Ale on działa na tym uchwycie, jak go podłączam nowym kablem przez okno, nie działa tylko na tym co jest w ścianie, więc to chyba nie wina uchwytu, bo wtedy w ogóle by nie działał.
 
Do góry