problem z jbl dsc 1000

goresh

New member
Witam

tak w kwiestii formalnej, chciałbym powitać wszystkich uczestników forum :) (nie znalazłem działu "powitalnego" dlatego witam się w poscie nr 1 :))

Mam obecnie "mały" problem z moim kinem domowym. Posiadam zestaw JBL DSC 1000, i ostatnio pojawiły się problemy podczas włączania. Muszę zestaw włączać 5-10 razy, żeby "zaskoczył", po czym działa normalnie.
Nie wiem czego to może być wina, a mam różne przypuszczenia. Obecnie moim "głównym podejrzanym" jest wilgoć w powietrzu. Kiedyś miałem problemy z kompem właśnie na jesieni, z uwagi na kurz w komputerze+wilgoć, też nie chciał działać, ale po wyczyszczeniu było ok. Odtwarzacz otwierałem i delikatnie pędzelkiem czyściłem, ale ku mojemu ogromnemu zadziwieniu, w środku było naprawdę czysto (dom ogrzewam z kominka więc trochę kurzu zawsze lata w powietrzu :)).
Po otwarciu próby włączenia kończyły się tak samo - mignięcie napisu na wyświetlaczu i do spania. Użyłem suszarki, w celu wysuszenia wnętrza, i o dziwo po kilku chwilach suszenia wszystko ruszyło od kopa. Niestety po kilkunastu minutach od wyłączenia i złożenia wszystkiego w całość problem powrócił. I teraz moje pytanie do szanownych forumowiczów, czy ja mam w domu obecnie poziom wilgoci porównywalny z dżunglą tropikalną, czy w moim ukochanym grajku coś się zepsuło? Wszelkie sugestie będą mile widziane. Jeżeli problemem nie będzie leżał w jakiejś "jednostce sterującej" czy jak to się tam nazywa, sądzę że jakoś sobie mogę z nim poradzić. W woli wyjaśnienia, odtwarzacza nie przenosiłem, nie uderzyłem, nie przesuwałem :), stoi sobie spokojnie od 2 lat w tym samym miejscu.
Kontaktowałem się z serwisem JBL w Polsce ale nie uzyskałem żadnej pomocy (jeszcze chcę się skontaktować z JBL na świecie, może będzie lepiej). Powiedzieli żebym do nich wysłał kino i tyle, ale że gwarancja się już dawno skończyła no to chciałbym jednak tego uniknąć :) obecnie chcę kupić plazme do tego kina więc każdy grosz mi się przyda.

Tak jeszcze chciałbym zapytać, jaką ogólnie opinie ma ten model JBL-a, bo kierowałem się raczej moimi odczuciami podczas zakupu (znaczy się włączenie filmu w sklepie i nasłuchiwanie - później jeszcze konfrontacja portfel - cena). No i chciałbym się dowiedzieć czy "trafiłem" czy raczej nie bardzo z wyborem :).

Będę pewno miał jeszcze pytania w sprawie połączenia tego DVD do plazmy (planuje Samsunga 42Q91) by najlepiej wykorzystać jej możliwości, w kwestii odtwarzania DVD jak i obsługi nagłośnienia podczas normalnego oglądania (znaczy czy da się przez component czy nie - trochę zaniedbałem swoją wiedzę w tej kwestii, zawsze było - później doczytam) no i kwestia polsat HD czy to się na tym będzie dobrze prezentowało, ale jeszcze nie przejrzałem dokładnie działu "głównego" z tematami nie raz wałkowanymi, i z opisem wielu podstawowych rzeczy, tak więc dokładne pytania później :).

Pozdrowionka :cool:
Goresh
 

goresh

New member
dzięki za odpowiedź

zakładam że wielu innych możliwości to ja nie mam w tym przypadku, szkoda tylko że z tym serwisem się dziwnie rozmawia, bo jak ktoś mi mówi w jednym zdaniu, że oni to "bardzo słabo znają ten model bo się tylko kilka sztuk sprzedało, i mieli może 1 lub 2 u siebie", a później "lepiej by osoba, któa nie zna tego modelu się nim nie zajmowała", no to troszkę nie nastraja optymistycznie do serwisu :) ale może się okaże że wsio oki będzie i tyle :), do katowic mam niedaleko, i w sumie często tam bywam, to może wezmę go ze sobą i podrzucę osobiście, nie wiecie czy termin "jeśli nie będzie trudnej do zlokalizowania usterki, to w tydzień powinniśmy zrobić wycenę" nie mógłby ulec skróceniu do "dzisiaj wieczorem oddzwonimy z wstępną wyceną? Pytam z czystej ciekawości, może po prostu ktoś miał styczność już z tym serwisem :)

a swoją drogą ciekawość mnie zżera jak się ten zestaw prezentuje na tle innych zestawów kina domowego?

pozdrowionka :cool:
 
Do góry