problem z jasnościa

kozioł

New member
Witam ,

nie wiem czy tylko u mnie ,ale na moim LCD obraz jest za ciemny podczas scen np. nocnych lub wieczornych , albo kiedy oświetlenie jest słabe , ustawiłem jasność i kontrast na MAKS-a ale to i tak nie jest zadawlające ,
a w dodatku jak wieczorem zgaszę światło o oglądam film w którym murzyn szwęda się po krzakach ciemną nocą ,prawie nic nie widać i naglę pokazują dzień! , a w pokoju taka jasność jakby bomba atomowa wybuchła żona zaczyna się ubierać do pracy bo myśli żę to już dzień , no i chciał nie chiał znów musze zmniejszyć jasność i kontrast aby nie oślepnąć.

Czy macie to samo?
 

kukes

New member
sorka że Ci nie pomogę , ale tak zabawnie to ująłeś ,że mało nie posikałem się ze śmiechu!!!pewnie nie raz dostałeś ochrzan za tą bombę atomową???:D
 

Razgriz

New member
świetny opis!

Powiedz, czy dzieje się tak przy oglądaniu filmów DVD, kablówki (jakiej) i w szczególności - jaki masz model TV
 

kozioł

New member
Przepraszam że tak późno ale miałem małą przerwę od komputera.

Więc mam telewizor Marki ''FOCUS'' 30 '' , wiem że powiecie że to wina marki i tak dalej ,ale do samego obrazu nic nie mogę mu zarzucić , np.programy na TVN lun TVN 24 są bardzo dobre , gorzej jednak ze straszymi filmami , lub filmami ze scenami nocnymi.Obraz według mnie jest za ciemny , i nawewt jak ustawię jasność na MAX to nie wiele to daje.Jednak to w scenach dziennych znów jest za mocne.Tryb normalny w tym TV jest mocno za ciemny , nie wiem czy można jakoś to uregulować.Słyszałem że tak jest przy LCD że w ciemnych pokojach , obraz na nich jest za ciemny , lepiej sprawują się przy pokojach dobrze oświetlonych.

PS . oglądam programy z CYFRY+ , tuner to PHILPIS 6010 , sygnał po RGB
 

Dara

New member
Popatrz czy na innym TV tej marki się tak dzieje, ale osobiście mi się wydaje że to może być coś nie tak, ale podaj jakie ma parametry chodzi mi o jasność obrazu i stope kontrastu ,(może właśnie przez to się tak dzieje) zbyt mała jasność obrazu oraz słaba stopa kontrastu i dlatego tak mało widać w ciemnych scenach. Podaj jego parametry.
Pozdrawiam.
 

kozioł

New member
to specyfikacja mojego LCD

Ekran:
Rozdzielczość - 1280 x 768 x 3
16,7mln kolorów
Format 16:9
Jasność 550 cd/m2
Kontrast 600:1
Kąt widzenia 170/170
Czas odpowiedzi 16ms
Tuning:
Pal Secam, BG I LL'
Bezpośrednie wybieranie kanałów
Pasma VHF I/VHF III/UHF/S
Automatyczny system regulacji częstotliwości (ATS)
Teletext 124 str / Fastext
Obraz:
Wielkość ekranu - 30" (76cm)
14:3/Napisy
Pamięć obrazu
Cyfrowy filtr obrazu
Cyfrowa redukcja szumów
Auto wybór 16:9
Dźwięk:
Nicam stereo
Dźwięk przestrzenny
Equalizer 5 pasm
Pamięć ustawień dźwięku
Moc wyjściowa RMS 5W
Wyjście na słuchawki i głośniki
Gniazda:
Euro-Scart (2x)
S-VHS DIN (wejście)
Audio/Video (wejście)
Wyjście na tylne głośniki
Wyjście na słuchawki (jack)
Gniazdo do komputera VGA
Dodatkowe funkcje:
Nazywanie programów - automatyczne i manualne
SWAP/ Inteligentne przełączanie programów
AVL - Automatyczne ustawianie poziomu dźwięku
Pamięć programów - 100/5 AV
Zegar/funkcja wyłącznika czasowego
Menu OSD wielojęzykowe (16)
Wymiary:
880/105/560
16,4kg
 

Dara

New member
Witam parametry są ok, nawet bardzo dobre tylko chyba troszke zawyżone przez producenta dla porównania LCD samsung'a LE32M61B ma stope jasności 500cmd natomiast stopa kontrastu jest u Ciebie bardzo niska co może być powodem takiego zachowania, bo np w tym samsungu jest to 5000:1, ale raczej zgłoś to do serwisu.
Pozdrawiam.
 

HSV

New member
Dara, z tym kontrastem w Samsungu 5000:1 to taki pic producenta.

Specyfikacja Samsunga M61 :
stopa kontrastu 800:1
a dynamiczna stopa kontrastu to 5000:1

uwierz SAMSUNG M61b to zwykły LCD- dobry, ale bez przesady.

Co do problemu w TV FOCUS to przypuszczam że wina leży po stronie niskiej jakości matrycy i jej parametrów- jak sobie przypominam to w Holandii mieli sporo problemów z tym LCD-kiem gdzie "uciekała ostrość".
 

izon

New member
Hmm ja mam Samsunga 26 calowego z serii R51 i w sumie mam podobnie ale to kwestia wymagan.W moim telewizorku jak dla mnie czerń przynajmniej na cyfrze + jest totalnie beznadziejna tak samo zresztą jak sceny dziejące sie np w jakich ciemnych pomieszczeniach.
 
Do góry