Problem z jakością DD5.1

Sdolas

New member
Nowy wątek bo temat dość złożony.
Podłączyłem stare DVD Pioneera DV-300 do Denona 2113, wizja idzie po componencie a fonia po coaxialu, DVD nie posiada optyka. Od samego początku DD 5.1 mnie zawiódł totalnie, monitory chodziły bardzo cicho, zakres frontów dziwnie słaby. Zacząłem drążyć. Przełom był gdy zawartość DVD ( koncert ) zgrałem na pendraka i puściłem z tynera DVB-T Wiwa HD-100. Wiwa z apmli podłączona po HDMI. Dźwięk zupełnie inna bajka. I teraz o co tu chodzi, różnica ogromna a ampli w każdym przypadku daje znać że dekoduje DD.
Drążyłem dalej, podłączyłem jeszcze starsze DVD Aiwa DX-DV370, to niestety obraz tylko EURO do TV i audio do wyboru. Najpierw test coaxiala i wyszło to samo co w Pioneerze czyli brzydko mówiąc koopa. Podłączyłęm po optyku i eureka, dźwięk tak samo zadowalający jak z Wiwy po HDMI.

O co tu chodzi, dlaczego jest tak duża różnica pomiędzy coaxialem a optykiem ?
Kable są nowe dobrej jakości, coaxial nawet z miedzi beztlenowej Prolinka.
Generalnie jestem w kropce bo Wiwa owszem czyta VOB'y ale tylko VOB'y i to nie wszystkie, czasem odtwarza ale zamiast muzyki idzie szum czyli jak podstawowe podłączenie to odpada. Do tego VOB'a odczyta ale już menu nie załaduje więc często przy dużej ilości plików idzie się łatwo pogubić. Jedno i drugie DVD leciwe i też nie wszystkie płyty chwytają.

Teoretycznie aż się prosi nowsze DVD z HDMI tylko teraz jakie ?
Skąd będę miał pewność że nowe puści mi odpowiedniej jakości sygnał po HDMI ?
Doradzicie coś ?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Raczej powinieneś zapomnieć o DVD,to już jednak przeżytek:) a rozglądać się za jakimś blu-ray,bo jednak gęste formaty,to zupełnie co innego:)
 

Sdolas

New member
Nie mam żadnego doświadczenia z blu-ray'em, czy każdy blu-ray wypuści mi po HDMI DD DTS TruHD i inne, czy to jak w większości elektroniki podstawowe modele są okrojone a dopiero te wyższe przepuszczają wszystkie formaty ?
Czy może jakimś rozwiązaniem jest jakiś player który będzie tańszy od blu-ray'a a funkcyjnie obsłuży to samo ?

Edit
Właśnie wszedłem sobie na stronę Euro AGD, zerknąłem na odtwarzacze blu-ray i na filtry wyszukiwania. Są tam dane jak np :

Rodzaj:
odtwarzacz Blu-ray, odtwarzacz Blu-ray 3D, odtwarzacz Blu-ray z HDD

Odtwarzanie płyt:
Blu-ray 3D, Blu-ray, BD-R, BD-RE, DVD+R/RW

Obsługa formatów audio:
MP3, WMA, AAC, MKA, FLAC

Obsługa formatów wideo:
AVC-HD, DivX, DivX HD ,DivX Plus HD, DivX Ultra

Nie ma nic o kodekach audio :(, skąd mam wiedzieć co dany model mi przepuści po HDMI do ampli, czym się kierować przy zakupie ?
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Właśnie wszedłem sobie na stronę Euro AGD, zerknąłem na odtwarzacze blu-ray i na filtry wyszukiwania. Są tam dane jak np:
[...]
Nie ma nic o kodekach audio :( skąd mam wiedzieć co dany model mi przepuści po HDMI do ampli, czym się kierować przy zakupie?
Bądźmy poważni. Informacje o sprzęcie szuka się na stronie producenta sprzętu. A na stronie supermarketu to możesz znaleźć info jaki sprzęt mają w magazynie.
 

Sdolas

New member
Pewnie i masz rację, ale w moim przypadku jeśli nie mam zielonego pojęcia o blu-ray;u bo nigdy takiego odtwarzacza nie miałem, to nawet nie wiem na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, tym bardziej że producentów od .... i trochę. Na pewno nie chcę dokupować do kompletu blu-ray'a Denona, bo w tym przypadku uważam to za wydatek trochę bez sensu, skoro inne firmy mają odtwarzacze wielokrotnie tańsze. Dlatego też podpytuję na co zwrócić uwagę przy zakupie, bo na rzetelność sprzedawców to nie ma co liczyć, gdyż sprzedają najczęściej to co kierownika nakazał sprzedawać. Zwróciłem jednak uwagę że większość odtwarzaczy, nawet te najtańsze niby mają wszystkie dekodery łącznie z TrueHD. W zakresie ceny 240-500 zł to generalnie design, nie wszystkie czytają płyty nagrywane i nie wszystkie mają usb ... na tyle potrafię sam ocenić.
Będę wdzięczny jak ktoś technicznie pomoże :)
 
Do góry