problem z hdmi w onkyo tx-sr606

badula35

New member
Witam wszystkich!niedawno kupilem av onkyo tx-sr606,niestety uzywane i obawiam sie,ze mam posute wyjscie hdmi.Po pierwszenie nie moge ustawic menu ampitunera na ekranie tv-BRAK SYGNALU(wczesniej oczywiscie wejscia,kabel hdmi,odpowiednio podporzadkowane I sprawdzone w tv i ampl.)po drugie gdy podlaczam przez hdmi blu ray panasonic dmp-bd35 to zawiesza sie i wyswietla sie na blu ray u73,gdy odlaczam hdmi ,badz przelaczam na inne wyjscia,uruchamia sie.O co w tym chodzi?sprwdzilem wszyskie wejscia i ta sam historia.na tunerze n brak sygnalu,zas blu ray przestaje pracowac.czy to mozliwe,zeby w tak dobrym i stosunkowo nowym sprzecie byla taka wada.Czy ktos orientuje sie czy mozna to naprawic i za jaka cene.Martwie sie bo chcialem cieszyc sie dzwiekiem hd a przez optyk to nie mozliwe.BARDZO PROSZE WSZYSTICH UZYTKOWNIKOW KTORZY MIELI PODOBNY PROBLEM BADZ ZNAJA TEMAT O POMOC .-
 

badula35

New member
brak gwarancji

gwarancji oczywiscie nie mam.na poczatku myslalem,ze to moja wina z braku wiedzy na ten temat.instrukcja po Angielsku.zanim sciagnalem polska instrukcje minelo sporo czasu.sprzedawca zapewnial,ze sprzet byl sprawny.teraz wyglada na t,ze to ja go popsulem;)tak to juz jest jak kupuje sie cos uzywanego.zastanawia mnie tez fakt,ze kilka razy udalo mi sie na poczatku ogladnac film przez hdmi w amplit.co prawda blu ray z wielkim trudem zalapal,ale poszedl.teraz staje gdy tylko podpinam go do av przez hdmi.moglem w jakis sposob uszkodzic av przez nie umiejetne ustawienie menu?
 

guti

New member
Nie wiem kolego jak to jest ale też mam problem z amplituner ONKYO tylko, że TX-SR 605 i akurat menu na ekranie mam ale cyfrowy polsat z HDMI do ampl. odpalił pierwszego dnia dwa razy i koniec już więcej nie idzie a próbowałem już trzech różnych kabli HDMI i nic a dekoder N idzie obraz bez problemu przez amp. Z tym menu to trochę dziwne. Może spróbuj zresetować ustawienia w ampl. korzystając z menu na wyświetlaczu. Powodzenia
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
badula35 jesli w zaden sposob (nawet po resecie) nie da sie wywolac menu amplitunera na ekranie to niestety najprawdopodobniej jest "walniete" wyjscie HDMI.
powiedz tylko jeszcze - na jakie inne wyjscia przelaczasz blu-ray ? i po odlaczeniu ktorego HDMI rusza player ?
guti - wylacz w tunerze polsatu dzwiek przez HDMI i podlacz spdif
 

Kaszan

New member
Guti zanim jeszcze przełączysz na spdif, sprobuj włączyć wszystko w kolejnośći tv->amp->dekoder. Miałem ten sam problem z dekoderem CP i ampem Denona. U mnie pomogło właśnie włączanie w tej kolejności. Innym rozwiązaniem jest wyłączenie w ampie protokołu HDCP, niestety wiem tylko jak można to zrobić w Harmanach.
 
Ostatnia edycja:

badula35

New member
Witam ponownie.Resetowalem kilka razy i nie udalo mi sie wywolac menu na ekranie tv.pewnie mam walniete wyjscie hdmi,ale dlaczego blu ray staje gdy podpinam pod wejcia(obojetnie ktore,wszystkie 4hdmi)Nawet jesli odepne hdmi out to dalej staje.Gdy odepne hdmi od blu ray badz av(probowalem z kazdym wejsciem)to uruchamia sie.Czy wejscia mam tez walniete.A co do dekoderu N (nie polsatu)to odpowiada mi jak tylko dzwiek idzie przez optyk do av,a dekoder bezposrednio do tv przez hdmi.sprawdzalem tylko czy dekoder moze pujdzie przez av i hdmi,ale nie udalo mi sie.Mam tez pytanie czy istnieje jakas szansa,zeby uzyskac tylko dzwiek hd w av prze blu ray Panasonic dmp-bd 35(brak wyjsc analogowych 7.1ch,jak w dmp-bd55)majac na uwadze problemy z hdmi.No i na koniec niech ktos pocieszyl ub dobije mnie ;-)czy;duza jest roznica dzwieku jest miedzy zwyklym dd i dts(mam na mysli ten amplituner i wszystkie jego mozliwosci jakie moge uzyskac przez optyk)a dolby hd czy dts hd?dodam,ze nie jestem audiofilem.Dziekuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
 

badula35

New member
probowalem na trzech roznych kablach hdmi i tez nie pomoglo,ale jesli dzialaja na blu ray i na dekoderze N to chyba sa w porzadku.A moze onkyo wymaga jakis ekstra kabli;)?
 

badula35

New member
czy ktos odpowie mi na pytanie dotyczace roznicy dzwieku miedzy dd,dts a hd true i dts hd, i czy warto inwestowac w naprawe hdmi zeby mozna bylo go uzyskac.przypiminam,ze nie jestem audiofilem.meczy mnie ta kwestia,a jak dotad nie mialem okazji slyszec dzwieku hd.jakie wrazenia?czekam na odpowiedz.
 

rawaii

New member
instrukcja do Onkyo TX-SR606 po polsku

badula35 napisał:
zanim sciagnalem polska instrukcje minelo sporo czasu
Witam , mam prośbę o link do strony z instrukcją do Onkyo w j.polskim. Obawiam się , że mam podobne problemy z amplitunerem. Też kupiłem używany i instrukcja po angielsku. Chciałbym roszwiać swoje obawy, proszę więc o pomoc w ściągnięciu instrukcji polskiej. Pozdrawiam rawaii
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
badula35 napisał:
czy warto inwestowac w naprawe hdmi zeby mozna bylo go uzyskac.przypiminam,ze nie jestem audiofilem.meczy mnie ta kwestia,a jak dotad nie mialem okazji slyszec dzwieku hd.jakie wrazenia?czekam na odpowiedz.

nic nie powiem.....wystarczy ze sie pojawie.......:D:D:D
 

badula35

New member
witam ponownie!nie zagladalem dawno na forum bo stracilem nadzieje na pomoc uzytkownikow.Zaciekawilo mnie to na temat zmiany softu w av.i czy to moze miec na wplyw na problem z hdmi.Niestety nie mam juz kontaku z poprzednim wlascicielem i nie wie czy cos probowal zmiieniac i dlaczego.czy zmiana oprogramowania av moze miec wplyw na prace hdmi?...przepraszam,ze nie odpisalem na temat instokcji onkyo 606,ale jak wspomnialem dawno nie zagladalem na forum hd.Dziekuje koledze ,ktory mnie wyreczyl J B:)Zna ktos link na zmiane softu w onkyo av 606?
 
Do góry