PROBLEM z HDMI? Przepustowość, czy problem z ampli?

JulekCezar84

New member
Witam,
Oglądając film po jakimś czasie obraz znika na 1-2 sekundy po czym znowu się pojawia. W ciągu tych 2 sekund wyświetla się info o braku sygnału. Początkowo myślałem że to wina taniego kabla (made in allegro ~50zł/15m). Zmieniłem przewód na Prolink za 220zł/15m i.. problem pojawia się nadal. Do ampli mam podłączony TV, laptop, PS3,PS4 przewodami 1,5-3m i zrywanie sygnału występuje przy każdym ze źródeł.

Obecnie podłączyłem do projektor bezpośrednio do PS4 przewodem 15m i problemu nie ma, wszystko chodzi jak powinno bez przerw.
Czy problemem może być za długi kabel, czy problem tkwi w ampli? Ampli do projektora to już 15m, a sygnał do ampli to dodatkowe 1,5-3m.

Pomóżcie!

(Posiadam Denon AVR 2300 i projektor Epson 5300).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro nie ma problemu na bezpośrednim połączeniu, to wychodzi na to, że ampli ma problem.
Zresztą miałem to o czym piszesz na którymś połączeniu.
Nie znam jednoznacznej odpowiedzi, ale może spróbuj jakiś wzmacniacz sygnału.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt takiej deklaracji nie złoży, kupisz, spalisz i będziesz miał pretensje.
Skoro od samego wpinania na załączonym ampli można spalić płytę, to sam rozumiesz. W teorii nic nie powinno się stać.
Poczekaj, ktoś się wypowie jeszcze i coś zaradzi.
Próbowałeś podłączyć ten kabel do tv i z niego do ampli, zamiast projektora?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
15m to niekiedy graniczna dlugosc przesyłu sygnalu przez kabel hdmi. Jeśli nie masz problemu przy bezpośrednim podlaczeniu kabla hdmi od źródła do projektora to wina leży w dodatkowym podłączeniu poprzez ampli. Możesz zakupić wzmacniacz hdmi na próbę jeśli nadal będzie zrywał sygnał pozostaje w tedy bezpośrednie połączenie do projektora. Mam kolegę który ma kabel hdmi ze wzmacniaczem I sobie chwali koszt do 100zl
 
Do góry