Problem z HDMI/DVI

Z tym podłączeniem sprzętu do kina domowego to będzie nie lada problem,
bo sam miałem kiedyś taki problem i jako świeżak biegałem po sklepach i robiąc z sebie "oszołoma" pytałem sie o przejściówkę COAXIAL-OPTICAL he he
Na to chyba nie ma rady:(
 

Bambolo82

Banned
Ja też kiedyś robiłem z siebie oszołoma i latałem po sklepach RTV i elektrycznych po przejściówkę optical-jack (minijack-toslink), żeby podłączyć mojego laptopa wyposażonego w cyfrowe wyjście audio (optyczne spdif współdzielone z mini-jack) z moim amplitunerem.

Wszędzie wzruszali ramionami. Pukali się po głowie. Odpowiadali: "Nie wiem o czym Pan mówi."

To był błąd, bo na Allegro jest wszystko, a w sklepach elektrycznych siedzą często "leśne dziadki", które na niczym się nie znają i stanęli z wiedzą RTV i A/V na latach 80'.

Oczywiście, potem bez problemu dostałem tą przejściówkę na allegro za 7 zł.

Tak samo śmieszą mnie ludzie, którzy dają sobie wcisnąć jakiś zeszłosezonowy telewizor LCD "półkownik" w MediaMarkcie, a sprzedawca jeszcze rzuca do klientów: "Drodzy Państwo, a może od razu weźmiecie ten kabelek HDMI w promocyjnej cenie 99 zł?"

RTV jest bardzo skomplikowane dla laika. Trzeba się samemu uczyć i poczytać o sprzęcie przed zakupami, bo jeśli nie, to jest duża szansa, że nam coś wcisną, przepłacimy, nie dogadamy się, kupimy nie to co trzeba etc. etc.
 

artur921

New member
Dobra, dzieki. Poszukam po sklepach, moze cos znajde. Sprawa dzwieku sie wyjasnila. A czy ktos ma moze TV LG 32" RZ-32LZ50, bo koniecznie chcialbym podlaczyc pod DVI, a nie wiem czy ten telewizor posiada HDCP. Jedni pisza na forach, ze ma, drudzy, ze nie ma. Pewien gość z zagranicznego forum napisal maila do LG i dostal odpowiedz ze ten TV ma HDCP, z kolei, jeden czlowiek napisal, ze podlaczyl PS3 przez to wejscie na tym TV i obraz jest fantastyczny. Tazke czy ktos moze rozwiać te wszystkie watpliwosci?? Componentem podlacze w ostatecznosci, bo na obudowie jest napisane 480i/576i, takze i tak wyzej nie ruszy. Moj LCD ma juz pare lat, gralem na nim wlasnie na X360 przez podlaczenie komponent na 480p, i tak wygladalo fanie, bylo widac duza roznice w porownaniu do PS2, ale chce wyciagnac jak najwiecej.

Jakby (nie daj Bóg) okazalo sie ze moj TV, jednak nie ma HDCP.
Czy jak podlacze kablem DVI-I a on moze wysylac tez dane analogowo, to da sie w ten sposob ominać HDCP, bo to zabepieczenie chroni dane przesylane cyfrowo?? Dobrze rozumuje??
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
A czemu nie podłączysz kablem Component? To co prawda analogowe połączenie, ale bez problemu wyciągnie 720p. Jeżeli zainwestujesz w drogi kable component to zakłócenia powinny być minimalne.
 

artur921

New member
Bambolo82 napisał:
A czemu nie podłączysz kablem Component? To co prawda analogowe połączenie, ale bez problemu wyciągnie 720p. Jeżeli zainwestujesz w drogi kable component to zakłócenia powinny być minimalne.

Gdyby to było takie proste. Chcialem tak zrobić, ale gdy zobaczylem na obudowie componenta 480i/576i, to sie zalamalem. O 720p na componencie moge zapomniec. To jak moge w ostatecznosci obejsc brak HDCP, podlaczajac PS3 pod DVI-I ktorym bedzie przesylal dane analogowo i uzyskam 720p???
Nie wiem co robic, rodzice powiedzieli, ze dla jakiejs tam konsoli nie zmienia TV, ale gralem juz na X360 w NBA2K9 z kumplami przez compoenent na 480p, i tak bardzo ladnie wygladalo. Macie jakies pomysly, jak podlaczyc w takim wypadku PS3 do mojego TV.
Zostaje, wierzyc, ze , moj TV ma HDCP i podlacze przez DVI. Napisalem do LG z tym pytaniem i czekam na odpowiedz. Jesli okaze sie ze nie ma to jestem ugotowany.

Myslalem tez o HDTV2VGA, myslem zeby podlaczyc pod wejscie D-SUB. Jest taka mozliwosc???
 
Ostatnia edycja:
Do góry