Problem z HDMI/DVI

radess

New member
Kupiłem kabel optyczny. Do PS3 pasuje a do kina nie wiem gdzie wpiąć. Może wpiać go do TV? Na pewno sprawdziłeś moje kino? Może potrzeba znowu jakiejś przejściówki?
 

radess

New member
Za kabel optyczny zapłaciłem tylko 6 złoty więc dużo nie straciłem. A oddać chyba mogę :)

Ale skoro to jest przejsciówka to czy nie będzie także potrzebny kabel optyczny? Bo ja to widzę tak. Podłączam kabel optyczny do PS3, drugą końcówkę do tej przejściówki, a od przejściówki do kina (czy może do TV?) podłączam coaxial. To wszystki raczej kupiłbym na miejscu bo jak widzę cenę dostawy tego okablowania z allegro to mi się odechciewa tam patrzeć w ogóle. I wtedy drugą końcówkę do czego podłączyć, tego koaksialnego kabla? Do wejścia AUX?
 

pawek

New member
dobrze kombinujesz ale koncowke coaxa do digital in. w kinie.(5.1)Aux in to wersja do polaczenia analogowego stereo.(2.0)
 

radess

New member
Tylko, żeby znowu nie było, że w kinie jednak nie mam wejścia digital, wg tej stronki:

telekom com pl / philips / rtv / philips_opisy_kina/ lx3900sa.htm

tam go nie ma chyba, że chodzi o koncentryczne wejście cyfrowe. Nie wiem, nie znam się na sprzęcie audio/video dobrze. Jeśli tam takie coś to będę musiał poszukać dobrze zanim zdecyduje się na zakup. Czy oprócz tej przejściówki + coxial coś trzeba dokupić? Aha, dźwięk będzie cyfrowy, tak?
 

radess

New member
Faktycznie jest takie wejście. Tylko teraz znowu trzeba z cztery dychy wydac na to wszystko. Mam nadzieję, że w takim sklepie jak awans dostane przejściówke optical->coaxial. Może będzie jakaś mniejsza a nie taka jak tą co pokazałeś (tamta miała jeszcze dodatkowy zasilacz :p) i że wszystko będzie działać. Ale jutro jade do MM myślisz, że tam to mają?



A może są kable takie, że z jednej strony mają końcówkę optical, a z drugiej coaxial? Ja tak właśnie mam z tym kablem HDMI->DVI
 
Ostatnia edycja:

pawek

New member
Tego niewiem . A zasilacz musi byc zeby zkowertowac swiatlo na prad. Jesli bedziesz kupowal uwazaj zeby nie sprzedali Ci odwrotnie czyli coax in>opical out.. dla Ciebie musi byc optical in >coax out .
 

radess

New member
pawek napisał:
Tego niewiem . A zasilacz musi byc zeby zkowertowac swiatlo na prad. Jesli bedziesz kupowal uwazaj zeby nie sprzedali Ci odwrotnie czyli coax in>opical out.. dla Ciebie musi byc optical in >coax out .



No dobra dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Mam nadzieję, że uda się to wszystko bezproblemowo kupić. Ah, ostatnia sprawa, jeśli podłączam coaxial do kina to za każdym razem jak włącze PS3 muszę też włączyć kino domowe?
 

radess

New member
pawek napisał:
Ale dalem ciala .Przepraszam. Do tego potrzebna bedzie taka przejsciowka http://allegro.pl/item401555963_konwenter_wejscie_toslink_wyjscie_coaxial_5124_.html + kabelek coaxial jesli zalezy Ci na jakosci audio jest to niedrogo . Jesli zas nie to mozesz go zwocic i podpiac do kima bialy i czerwony do kina aux in. Jeszcze raz przepraszam

Czekaj jeśli dobrze przeczytałem to nie muszę kupować tej przejściówki tak?

Ktory kabel podpiąć do gniazd aux in?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W przypadku o jakim piszesz połączenie kablem optycznym to minimum o jakie należy zadbać.

Pozdrawiam,
 

radess

New member
Minimum? A dlaczego nie miałbym podpiąć zwykłego kabelka za 2 zeta ? :) No tak podpinając kable optical i coaxial mam dźwięk cyfrowy ale razem z przejściówką to jest około może 50 złotych.

Duża będzie różnica w jakości dźwięku?
Czy po prostu nie można podpiąć tego inaczej niż cyfrowo?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego mając PS3 i kino domowe chcesz słyszeć tylko dźwięk stereo dwukanałowy przekazywany analogowo?

Czy może jednak pełny 6 kanałowy cyfrowy dźwięk Dolby Digital lub DTS?

Cóż to jest przy tym 50 zł?

Pozdrawiam,
 

radess

New member
No w sumie racja 50 złotych przy wydanych około 3000 złotych na PS3 i kino domowe to niewiele :) Obym tylko znalazł taką przejściówke w sklepie typu MM czy w innym elektrotechnicznym.
 

artur921

New member
Mam podobny problem z HDMI/DVI. Dokladnie to nie wiem czy moj TV LCD32` (RZ-32LZ50), ma to zabezpieczenie HDCP, bo jak nie ma to nie ma sensu kupować kabla DVI, bo i tak on nie zadziala. Zainwestuję w porządny, pozlacany component. Takze, czy orientuje sie ktoś czy moj TV ma HDCP, bo szukam i nigdzie nie ma wyszczegolnione czy posiada, badz nie to zabezpiecznie???
 

artur921

New member
artur921 napisał:
Mam podobny problem z HDMI/DVI. Dokladnie to nie wiem czy moj TV LCD32` (RZ-32LZ50), ma to zabezpieczenie HDCP, bo jak nie ma to nie ma sensu kupować kabla DVI, bo i tak on nie zadziala. Zainwestuję w porządny, pozlacany component. Takze, czy orientuje sie ktoś czy moj TV ma HDCP, bo szukam i nigdzie nie ma wyszczegolnione czy posiada, badz nie to zabezpiecznie???

Ok. Znalazlem, ze moj TV ma to zabezpieczenie HDCP. Wiec chce sprobowac polaczyc przez DVI. Niestety mam dosc zadko spotykane zlacze DVI-I, czy wie ktos moze gdzie znajde przejsciowke na HDMI???
 

Bambolo82

Banned
artur921 napisał:
Ok. Znalazlem, ze moj TV ma to zabezpieczenie HDCP. Wiec chce sprobowac polaczyc przez DVI. Niestety mam dosc zadko spotykane zlacze DVI-I, czy wie ktos moze gdzie znajde przejsciowke na HDMI???

Allegro. Jak dobrze trafisz, to w sklepie elektrycznym.
 

artur921

New member
Bambolo82 napisał:
Allegro. Jak dobrze trafisz, to w sklepie elektrycznym.

Dobrze poszukam, ale mam jeszcze jedno pytanie. Tylko w ostatecznosci podlacze componentem, bo na samej obudowie jest napisane 480i/576i, czyli oznacza to ze moge zapomnieć o 720p. Zostaje tylko szansa, ze moj TV ma HDCP i podlacze przez DVI, ale o tym za chwile.
Pod tym linkiem http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/3/3b/DVI.gif , pokazane jest jak wygladaja wejscia DVI-I i DVI-D, zauwazylem, ze DVI-I ma jeszcze dodatkowo cztery miejsca. Doczytalem tez, ze sa one po to, aby odbierac dane analogowo, bo DVI-I ma taka mozliwosc, a DVI-D tylko cyfrowo.
Czyli, jak kupie przejsciówkę DVI-D/HDMI to powinno pasować, bo sygnał nadal bedzie cyfrowy, po podlaczeniu do DVI-I w TV??? Dobrze rozumuję??
Mogę tak zrobić???

I druga sprawa. W kinie domowym nie mam wejscia optycznego, tylko COAXIAL, ktore i tak jest juz zajęte przez DVD. Czym najlepiej w takiej sytuacji podłączyć dzwięk???

Ostatnie juz pytanie. Jak sprawdzić czy moj TV LG RZ-32LZ50, ma zabezpieczenie HDCP, bo jedni na forach mowia, ze ma inny, ze nie. Pewien chlopak z angli na forum, wypowiedzial sie ze na tym TV przez DVI wyciagnal 720p, takze juz nie wiem. Jeden gosc z zagranicznego forum pisal do LG i napisali mu ze ten TV ma HDCP. Takze prosze o pomoc, bo sie sam pogubilem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry