Problem z Harman Kardon BDS 570

qbix

New member
Jest to moj pierwszy watek wiec na poczatek WITAM SERDECZNIE!


Mam nadzieje ze szanowni Koledzy sa w stanie pomoc mi z konfiguracja kina domowego.

Niestety jak z wiekszoscia nowych sprzetow elektronicznych przy podlaczaniu napotkalem kilka problemow.

Posiadam zestaw Samsung UE60D8000 (TV LED), kino domowe Harman Kardon BDS 870 (amplituner BDS 570, system 5.1) i Cyfre z dekoderem Pace HDS 7241/91.

Poczatkowo podlaczylem TV <--hdmi arc--> BDS <--hdmi-- Pace. Wszystko przez HDMI kablem 1.4. Pieknie to dzialalo tj FM i blue ray, natomiast z TV dzialaly tylko przednie glosniki.
W dekoderze w opcjach dzwieku mam jedynie MONO/STEREO. Zadnego podpisu czy wyjasnienia co to za sygnal. Do tego funkcje Internetowe telewizora np You Tube dzialaly bez audio (tylko z glosnikami TV)

Nastepnie wpialem dodatkowo miedzy dekoder i BDS kabel optyczny przez SPDIF. Nic to nie pomoglo poniewaz dekoder przy podlaczonym HDMI wysyla audio przez ten przewod, ale nie w formacie 5.1.

Przy kolejnej konfiguracji czyli TV <--hdmi-- Pace --spdif-- BDS mialem dzwiek 5.1 ale pojawily sie kolejne problemy:
-dzwiek 5.1 dostepny byl tylko na niektorych kanalach (MTV HD), a na innych dzialal tylko glosnik centralny! Do tego pojawila sie roznica czasowa miedzy audio i video. Mozna to skorygowac Lips Synch
-przy powyzszej konfiguracji nie mialem podlaczonego BDS do TV (w przypadku gdybym chcial ogladac np. DVD). Po podpieciu go przez kolejny hdmi to TV (czyli dekoder do TV, BDS do TV, dekoder do TV przez kabel optyczny), telewizor przestal wyswietlac obraz z dekodera, a zaczal wyswietlac obraz z BDS czyli okno z informacja ze sygnal odbierany jest z wejscia Optic 1. Tak wiec mialem dzwiek bez obrazu.

Jak to skonfigurowac? Opcje zarowno TV jak BDS sa BARDZO ograniczone. Nie ma tam zadnych mozliwosci konfiguracji sygnalow wejsciowych/wyjsciowych.

Prosze o pomoc!!! :confused:
 

vince85

New member
Problem z Harman Kardon

Nie mam wprawdzie tych samych sprzętów co Ty, ale : sprawdż w instrukcji Pace"a,
czy przepuszcza 5.1 przez HDMI / w starszych modelach było to możliwe tylko po optycznym/.
Mam Samsunga UE55D7000, ClarkeTech"a ET900 i stareńki amplituner Yamahy RX640
/plus lampowy wzmacniacz do muzyki/,ale to pominę/. Łączę to tak:
tuner z TV HDMI i tuner z ampli optyczym i dodatkowo do funkcji Smart TV telewizor z ampli
optycznym. Przy korzystania z amplitunera dżwięk na telewizorze ściszam do zera, bo wkurza
mnie ten poruszający się na ekranie przekreślony głośniczek.
Wszystko hula, jak trzeba.
A przy okazji : przymierzam się do BDS570 - czy mógłbyś coś napisać jak spisuje się w prak-
tyce, jak gra na stereo / z czym mógłbyś porównać, jeśli słuchasz muzyki /.:)
 

qbix

New member
Problem byl w tym ze dekoder Pace nie puszcza sygnalu 5.1 przez HDMI co jest wielka lipa, bo w koncu po to ma sie HDMI zeby nie ciagnac kabli optycznych.

Niestety z tego powodu mam dwa przewody HDMI wychodzace z TV. Jeden do amplitunera, drugi do dekodera. Dekoder natomiast polaczony jest optycznym do amplitunera.

Dla mnie osobiscie jest to strasznie zagmatwane. W tunerze Pace w opcjach dzwieku mam tylko dwie opcje STEREO/ MONO. Co dziwne jak ustawie stereo to system nie gra tak jak nalezy (np na TVN gra tylko glosnik centralny, MTV HD same satelity i sub.). Z kolei z MONO wszystko na pierwszy rzut oka gra ok. MTV wszystkie kolumny, TVN tylko przod (choc czasem na reklamach graja wszystkie!!).
Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Dla mnie wyglada to na totalny balagan w standardach dzwieku.
BDS dziala w ten sposob, ze jak sygnal jest 2.1 to jako default zalacza sie Pro Logic II, gdy sygnal jest 3.1 lub wyzszy to default jest Oryginal.

Vince85, w TV masz funkcje ustawienia glosnikow zewnetrznych. Wtedy nie musisz sciszac i nie ma tez ikony przekreslonego glosnika.
Mozesz mi wyjasnic dlaczego masz TV polaczony optycznym do amplitunera?
Czy przy tym rozwiazaniu dzwiek ze SmartHub mozna wyprowadzic do amplitunera? W serwisie mi powiedzieli ze nie ma takiej mozliwosci. Ja osobiscie probowalem przez HDMI ARC i niestety nie dzialalo.

Odnosnie samego zestawu BDS870 (ampli BDS570) to niestety nie moge sie wypowiedziec poniewaz jestem laikiem w temacie, nie mialem nigdy kina domowego i tez nie sluchalem innych zestawow.
Moge jedynie wyrazic opinie, ze ampli praktycznie nie ma zadnych mozliwosci konfiguracji. Menu jest strasznie podstawowe i nie ma tam praktycznie nic. Moze wlasnie takie sa nowoczesne aplitunery? Dla znawcow tematu polecalbym zapoznac sie wpierw w sklepie z opcjami menu przed zakupem.
 

qbix

New member
P.S.
Dla ciekawostki TV mam powieszony na scianie, a w pokoju za telewizorem wpuszczona w sciane rurke (a moze nawet rure) na przewody. W tej rurce biegna teraz:
-kabel zasilajacy do TV
-dwa kable koncentryczne od satelity do dekodera
-dwa kable HDMI
-trzy kable do kolumny centralnej i dwoch tylnych
-jeden kabel koncentryczny z kablowki do dekodera (na wszelki wypadek)
-byc moze optyczny z TV do amplitunera

W tym tempie za kilkanascie lat nasze sciany beda plecione z przewodow!
 

vince85

New member
Samsung Smart i BDS

Rzeczywiście, nie przyszło mi do głowy, żeby przestawić na zewnętrzne, ale i tak chyba zostanę przy starym sposobie, bo czasami słucham TV bez ampli i wtedy prościej jest mi wyciszyć TV niż zmieniać ustawienia w menu. Ale do rzeczy - oczywiście, że po połączeniu telewizora z amplitunerem kablem optycznym masz dżwiękze Smart, tyle tylko, że nie spotkałem tam jeszcze dżwięku 5.1 i nie wiem,
czy to w ogóle jest możliwe.
Poza tym w tym BDS-ie masz taką funkcję, jak Audio Return Channel (zwrotny kanał audio), co pewnie przenosi dżwięk z OTV do ampli.
Natomiast u mnie w zasadzie nie jest wcale potrzebne moje połączenie optycznym kabelkiem tunera z ampli, bo sprawę dżwięku / w tym 5.1 z tunera/ załatwia połączenie optyczne telewizora z ampli.
Miłej zabawy !

Pozdro:smile:
 

qbix

New member
No wlasnie z tymi polaczeniami to nie jest tak rozowo.

TV UExxD8000 nie wysyla dzwieku ani z pendriva, ani ze SmartHub poprzez HDMI ARC. Pendrive to nie jest problem bo mam wejscie na pena w BDSie. Dlatego zdziwilo mnie jak napisales ze TV optycznym wysyla. Ciekawy jestem dlaczego tak sie dzieje?? Optycznym tak, HDMI nie...
Podobna sprawa tyczy sie Pace. Po HDMI nie wysyla dzwieku 5.1 tylko po optycznym. Jesli polaczy sie rownolegle i HDMI i optyczny to tez lipa (Pace-BDS). Nie ma wtedy mozliwosci przesylu 5.1 (lub nawet 2.1 czym zajalby sie potem ProLogic II robiac z 2.1 na 5.1).
Dlatego niestety musze miec z TV dwa HDMI. Jeden do Pace, drugi do BDSa, a Pace z BDSem optycznym. Bzdura totalna.

Teraz nasuwa sie pytanie czy jak polacze jeszcze rownolegle optyczny (TV-BDS) to nie bedzie wytuacji analogicznej jak w przyladku Pace-BDS. Masakra jakas!

Twoje polaczenie jest ok, ale jak bedziesz chcial miec DVD lub Blue Ray to i tak bedziesz musial polaczyc TV z ampli przez HDMI.

Pozdrawiam!
 

The Mario

New member
No wlasnie z tymi polaczeniami to nie jest tak rozowo.

TV UExxD8000 nie wysyla dzwieku ani z pendriva, ani ze SmartHub poprzez HDMI ARC. Pendrive to nie jest problem bo mam wejscie na pena w BDSie. Dlatego zdziwilo mnie jak napisales ze TV optycznym wysyla. Ciekawy jestem dlaczego tak sie dzieje?? Optycznym tak, HDMI nie...

To faktycznie dziwne, bo u mnie UE55d7000 (więc w d8000 powinno być tak samo) bez specjalnego proszenia wysyła dźwięk przez HDMI ARC, zarówno ze SmartHub, jak i podłączonego dysku...



Wysłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk
 

lukas-76

New member
Witam ,mam ten sam problem z przednimi głośnikami. Mam podłączony tuner sat Ferguson i grają tylko przody i nie mam koncepcji jak to zrobić bo nawet ja przełączę na tuner radiowy naziemny to można wywołać tyły ale to nie koniec z tym amplitunerem :) np. jak jest bardzo świeża płyta to się wyłącza/zawiesza (power off, wygasza się ekran ale przycisk dalej świeci i wentylator chodzi-jedyny sposób pstryczek z tyłu). Kolejnym problemem jest to, że jak jest płyta w środku nawet jak jest przełączony na inne źródło - cały czas wiruje . To tyle co do amplitunera a co do suba 200 złażą napisy , pozdrawiam i życzę powodzenia z tym sprzętem no chyba, że ja nie potrafię go używać. Jest też plus gra fajnie (oczywiście z innymi głośnikam niż te dedykowane do zestawu )
 

garibaldi

Member
Dziwne że model 8000 mnie wysyła po ARC audio. Ja mam do modelu 6500 podłączoną N-ke na hdmi1 a do hdmi 2 PianoCrafta. Zarówno jak i Smart jak i DLNA, N-ka ładnie wysyłają sygnał po ARC do PianoCrafta. Może coś nie tak z konfiguracją w TV ????
 

lukas-76

New member
Witam, ja mam podłaczone BDS 570 z Monitor Audio 4x Radius HD90 i 1X Radius HD180 + sub H/K 200 i to już bardzo fajnie gra z tym , że w kinie ale koncerty też sie fajnie prezentują
 
Do góry