Problem z głośnością w N

Piter87

New member
Witam!
Kupiłem wczoraj sobie to co widać w podpisie, zadecydowała cena i przyzwoite jak dla laika HD parametry oraz porównanie TV z innymi droższymi modelami w których ten wypadł korzystniej.
Mój pierwszy problem jest następujący:
- nie mogę kontrolować głośności z pilota od "N", jak ściszam to na ekranie widać ze poziom głośności spada, ale w rzeczywistości gra tak samo, aż do momentu wyciszenia całkowitego- wtedy już nie gra heh.
Czym to może być spowodowane?
W dekoderze mam najnowszy soft, który wyszedł dziś w nocy.
W telewizorze wyłączam i włączam automatyczną głośność, ale to nic nie zmienia.

Pozdrawiam!

Aha za TV dałem 2299zł jakby co, pewnie zaraz zjedziecie ten model, ale dla mnie styka :) Na ścianie jest i wyglada ekstra :)

Przy okazji pytanko czy jeśli miałbym TV Full HD to była by różnica jakości na np. Discovery HD czy N sport?
 

arsenal

Moderator
VIP
Recorder w trybie HDMI nie umożliwia zmiany głośności cyfrowego dźwięku. Zmień wysyłanie z HDMI na DVI( przytrzymaj RES na obudowie 10 sekund aż zmieni się na 1080i DVI) i oprócz kabla HDMI dołącz chinche stereo do telewizora przypisane do gniazda HDMI. Będziesz miał sterowanie głośnością.
 
Ostatnia edycja:

Piter87

New member
aha no to dobrze, myslalem ze cos u mnie nie tak.

dziekuje za pomoc.


aha i jeszcze jedno, czy rozwiązanie o ktorym napisałeś rozwiąże problem zanikającego dźwięku (sekundowe zaniki)
 
Ostatnia edycja:

Mesiash

New member
Tak podłączenie chinchami rozwiąże ten problem.
Skoro już taki temat powstał, to ja zapytam czy ktoś z użytkowników plazm Samsunga (ja mam C91H) też ma wrażenie, że dźwięk z nboxa jest bardzo cichy(zwłaszcza przy HDMI, przy DVI jest trochę lepiej). Mam ustawioną plazme na full głośność, nboxa również (bo inaczej się nie da no chyba że brak głosu) i na niektórych kanałach (np. TVN Meteo) jest trochę za cicho. Szczególnie jak siedzę w dalej od TV.
Jak sprawa wygląda na innych TV?
 

Piter87

New member
powiedzcie mi jeszcze czego mam duzo filmów pokazanych w VOD, a żadnego nie moge wlaczyc :hmm:
moge wlaczyc tylko kilka zwiastunów :(
dekoder mam od wczoraj jesli to ma znaczenie, przy wylaczonym dekoderze slychac tylko szum talerzy, nie slychac, zeby cos zapisywal, przynajmniej nie udalo mi sie na to trafic... czy mam poczekac pare nocy na wylaczonym, zeby sie "zgrało"?
 

arsenal

Moderator
VIP
Za pierwszym razem wgranie całego VOD może zająć nawet 48 godzin. Więcej jeśli bardzo intensywnie korzystasz od początku z nagrywani( po parę godzin dziennie powiedzmy). Potem już idzie z górki i wszystko wgrywa się na czas czyli początek miesiąca. Sprawdź jeszcze czy masz jakość sygnału na konwerterach na poziomie 60-100%. To ważne bo wtedy szybko i sprawnie ten VOD się wgrywa.
 

Piter87

New member
z ta jakoscia i sila to jest u mnie roznie
w tej chwili mam na obydwu antenach mniejwiecej tak:
siła 40-55%
jakosc 18-24%
ale wczoraj mialem tak:
sila 60%
jakosc 80-100%

teraz swieci slonce ale sa tez duze chmurki ciemne, a wczoraj bylo pochmurno.

antene zakladal niby najlepszy goscio u mnie w miescie z autoryzacja N.

edit:
wlasnie zauwalzylem ze na gdy mam wlaczony tvn na antenie drugiej mam:
siła: 56%
jakosc 80-86%

a poprzednie rezultaty sprawdzalem na Discovery HD.

Czemu to ma wplyw? :hmm:
 
Ostatnia edycja:

shonsu

New member
arsenal napisał:
Recorder w trybie HDMI nie umożliwia zmiany głośności cyfrowego dźwięku. Zmień wysyłanie z HDMI na DVI( przytrzymaj RES na obudowie 10 sekund aż zmieni się na 1080i DVI) i oprócz kabla HDMI dołącz chinche stereo do telewizora przypisane do gniazda HDMI. Będziesz miał sterowanie głośnością.

n-box także nie zmienia głośności. Działa tylko jako on/off. W sumie to troche bez sensu są te przyciski do głośności na pilocie przy podłączeniu HDMI. I ani słowa o tym w instrukcji.
 

adner

New member
A ja z kolei mam taki problem, że podłączyłem nboxa przez scart i nie mam w ogóle dźwięku. Nie jest wyciszone...
 

arsenal

Moderator
VIP
Albo złe ustaiwenie Dolby w menu albo uszkodzony, lub nie do końca wsadzony w gniazdo kabel Euroscart.
 
Ostatnia edycja:
Do góry