Problem z filmami... (40w5500)

Miedzcu

New member
Witam
Dziś stałem się szczęśliwym użytkownikiem 40w5500. Pozytywnie zaskoczył mnie ten TV w kanałach SD. Jednakże gdy oglądnąłem zdjęcia sony wysokiej rozdzielczości „dołączone” do tego modelu to ogromnie zaczaiło mi się zobaczyć jak wyglądają filmy w HD. Znalazłem stronę z trailerami filmów w rozdzielczości 1080p. Czytając na temat 40w5500 dowiedziałem się że nie odtwarza on plików mkv. Wiec konwertowałem pliki do avhd/avc/m2ts – sam nie wiem czego bo raz tak raz tak na to mówią a to pewnie jakiś dział informatyki który nie ogarniam :) mniejsza o to- bo sęk w tym że filmy widziane były na USB lecz:
A)Przy niektórych pisał że nie może odtworzyć obrazu
B)Przy niektórych odtwarzał i nawet dźwięk działał ale pokazywała się taka mozaika jak u kolegi z innego zagranicznego forum:
h ttp://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=3278&start=0
(po h zlikwiduj spacje)
Zacząłem czytać tekst (słabo rozumiem angielski) i są tam podane
rozwiązania ale chyba tylko do dlna a nie do filmów na usb.
Czy ktoś natrafił na materiał jak (przede wszystkim jakie ustawienia programu) i czym konwertować mkv do standardu odtwarzanego przez w5500
bardzo wdzięczny był bym za linka lub poradę.
 

marbab

New member
Wlasnie przymierzam sie do kupna w5500, i szczerze mowiac boli mnie najbardziej brak mozliwosci odtwarzania popularnych plikow filmowych. Mam starego lapka, wiec pisano na forum, ze moze byc problem z odtwarzaniem dobrego obrazu podczas polaczenia z tv.
Dlatego najprawdopodobniej zdecyduje sie na konwertowaniem plikow. Tylko mam kilka pytan: jakim programem to robic? czy mozna konwertowac wszystkie typy plikow? jak dlugo to trwa? i ile potem zajmuje taki sredni przekonwetowany plik filmowy?
pozdrawiam
 

Ares78

New member
Nie bawiłem się za bardzo konwersją, ale są dość surowe standardy i przy konwertowaniu można sporo błędów popełnić (dlatego sporo osób na początku się już zniechęca, ja po prostu nie miałem na to czasu). Pobaw się jeszcze multiavchd na forach dość często się przewija i ludzie sobie chwalą. Miedzcu zawsze można kupić odtwarzacz blu ray z obsługą mkv. i wielu innych formatów...
 

Miedzcu

New member
Dzięki bardzo za odpowiedzi- na pewno pokombinuje dziś :) niestety wolałbym by i tak to nie działało niżeli to co dziś zauważyłem...mam martwy sub piksel :( np. na czarnym tle świeci na czerwono . Doradźcie czy teraz mogę coś z tym zrobić w ramach gwarancji sony? Bo w instrukcji pisze tylko o czarnych/jasnych świecących punktach...a nie pisze ile może być i co by upominać się o wymianę telewizora.
 

aga123

New member
konfiguracja sieci bezprzewodowej W5500

Witam był wcześniej poruszany temat skonfigurowania sieci bezprzewodowej z W5500, sytuacja wygląda tak, mam acces point gigaset se515dsl, połączony kabelkiem z TV, kartę bezprzewodową z kompem, połączenia na komputerze jest wyświetlana jako znakomite, komputer widzi mojego acces pointa, natomiast na TV brak sygnału, robiłam wyszukiwanie serwerów i brak serwerów.
Wcześniej sprawdzaliśmy na laptopie kolegi czy to działa, jego katalogiz laptopa były widoczne, nie było natomiast możliwości otwozenia nawet jpg, czy ktoś potrafi mi powiedzieć co robię nie tak?
Dzięki, Aga
 
Do góry