Problem z dźwiękiem w kinie domowym

Ghost202

New member
Ponieważ zastąpiony został przez DTS Neural:X, w związku z aktualizacją urządzeń do DTS:X. ;)[/QUOTE]

Tak. To mam u siebie :). Czemu to służy ? Za dużo tych nowości w porównaniu do starego sprzętu. Odnośnie poziomu sygnału to nie ma możliwości podbicia każdego głośnika osobno. Można podbić wszystkie jednocześnie. Pisał o tym Bali. Poziom sygnały 0-12dB dobrze mówię ?
 
Ponieważ zastąpiony został przez DTS Neural:X, w związku z aktualizacją urządzeń do DTS:X. ;)

Możesz też osobno.
Podczas odtwarzania materiału na pilocie wciskamy przycisk "option" /regulacja poziomu kanału/no i masz poszczególne regulacje kanału od (-12db) do (+12db)
Jeśli chodzi i DtsX jest to kodek audio przestrzenny w wielkim skrócie, kolumny sufitowe muszą być. Ty możesz mieć DtsX jak i Atmos w formacie 5.1.2 o ile dobrze pamietam ;)
Na przyklad tak
d8448c5e64ca723f66b1e68fe17f99ae.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Ghost202

New member
Dziękuję. Kolejny raz bardzo szczegółowo opisujesz temat. Bardzo dziękuję. Mogę już z tym podziałać. Wyjściowo wszędzie mam na 0. Coś zmieniać czy się nie bawić ?. Podczas oglądania TV przycisk options nie działa. Jak włączę blu to ampli wysyła sygnał do blu i się odpala sam dzięki czemu na tv pokazuje mi się z marszu menu blu. Jak na pilocie nacisnę USB to na ampli pokazuje się faktycznie USB ale już TV nie przełącza mi sie do menu utworów tylko wycisza dźwięk a w tle dalej leci film. Da się to jakoś ogarnąć, tak jak w przypadku blu?
 
Dziękuję. Kolejny raz bardzo szczegółowo opisujesz temat. Bardzo dziękuję. Mogę już z tym podziałać. Wyjściowo wszędzie mam na 0. Coś zmieniać czy się nie bawić ?. Podczas oglądania TV przycisk options nie działa. Jak włączę blu to ampli wysyła sygnał do blu i się odpala sam dzięki czemu na tv pokazuje mi się z marszu menu blu. Jak na pilocie nacisnę USB to na ampli pokazuje się faktycznie USB ale już TV nie przełącza mi sie do menu utworów tylko wycisza dźwięk a w tle dalej leci film. Da się to jakoś ogarnąć, tak jak w przypadku blu?

Da się z poziomu TV, wczoraj pisałem patrz na wyświetlacz na avr ;)
Tam sobie możesz zmieniać jak Tobie się podoba głośniej, ciszej, zostawić na 0db, obrazy też możesz zmieniać, ja zawsze na strumieniowym miałem jakoś najładniej kolory wyglądają.
Wszytko da się ogarnąć coś nie tak ustawione masz ale wszytko do zrobienia jest....ale za chwilę teraz czasu nie mam na opis, ssooorrrryyyy ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Witam,

Pojawił się u mnie kolejny problem. Co jakiś czas odcina mi głos w TV. Głosu nie ma w TV, YT, podczas oglądaniu filmu z pena podłączonego do TV. Pomaga całkowite odłączenie od prądu na kilka chwil. Potem wszystko wraca do normy. Poza TV głos działa w internet radio, blu-ray, PS4, bez konieczności odłączenia od prądu. Co może być przyczyną ?
 

Ghost202

New member
Witam,

Po kolejnych dniach testów mam kilka pytań.

1. Gdy na pilocie od Denona Blu lub PS4 to nie odpala sprzętu (zasilanie+źródło) nie przełącza tv z pozycji oglądania kanału telewizyjnego na Blu lub konsole oraz nie wysyła zasilania. Wycisza się tylko głos w TV a obrazem jest program telewizyjny. Jak ustawić sterowanie HDMI poprawnie ?

2. Gdy zrobię pauzę podczas oglądania filmu lub słuchania muzyki i przyłożę ucho do głośników to słuchać syczenie. Czy to normalne, że AVR wydaje taki dźwięk ? Odłączałem wszystkie kable HDMI od AVR dałem głośność do 50 i również słychać szum.

3. Czemu głos w Dollby S. jest cichszy od Multi Ch. Stereo ?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie szumu, to normalne że słychać delikatny szum na jednych amplitunerach i wzmacniaczach będzie mniejszy na drugich mocniejszy. Co innego jak będzie buczeć, w tedy jest problem i trzeba go zneutralizować.

Jeśli chodzi o poziom dźwięku w dolby s, a multi stereo to jest tak jak trzeba. Ponieważ dźwięk w dolby s. jest po kalibracji i ustawiony wg. miejsca odsłuchu. Natomiast multi stereo gra jednym poziomem dla wszystkich kolumn.

Co do Twojego pierwszego pytania to napisz jeszcze raz co byś chciał aby było ok bo z tego co napisałeś nie bardzo rozumiem.... ;-)

Ponadto w instrukcji jest napisane iż za każdym razem jak zmieniamy coś w ustawieniach sterowania hdmi to trzeba je zresetować i ponownie wszystko ustawić.
 
Ostatnia edycja:

Ghost202

New member
Zerknijcie proszę na pilot. Są na nim przyciski źródłowe. Jak naciskam blu czy ps4 to avr nie puszcza mi zasilania na te urządzenia i nie przełącza tv na nie. Dodatkowo wycisza się dźwięk w tv. Obraz pozostaje na kanale telewizyjnym.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Właśnie nie. Robiłem dodatkowo wczoraj jeszcze ponowną konfigurację. Game to PS4, Blu to Blu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Ok. Zrobię fotki jak będę w domu. Bankowo mam połączone hdmi game do Ps4, blu hdmi do blu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Wierze Ci na słowo :)
U mnie też tak mam podłączone, ale dodatkowo musze wejść w ustawienia input i włączyć (uaktywnić) z którego hdmi ma korzystać źródło Game :)
 
Do góry