Problem z dźwiękiem PUS6561

piotrdz

New member
Witam,
Kilka dni temu dzięki Waszej rekomendacji zakupiłem PUS6561 i jak narazie jestem z TV bardzo zadowolony i dziękuję za pomoc w wyborze.

Niestety mam problem związany z natywną aplikacją Netflix a mianowicie nie działa mi dzwięk przy przełączeniu ścieżki na 5.1... Do TV mam podłączony amplituner Onkyo tx-nr646 kablem HDMI oraz optycznym, przy przełączeniu ścieżki na 2.0 dźwięk działa bez problemu, problem jest tylko jeśli ma być dźwięk przestrzenny.

Ścieżka 5.1 działa tylko gdy odłączę amplituner i puszczę dźwięk z głośników wbudowanych w TV oraz działa bez problemu jeśli odpalam aplikację Netflix na PS4 ale tam niestety nie ma contentu 4k który chciałbym pooglądać.

Co może być przyczyną powyższej sytuacji??

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
 

kh8

New member
Cześć

Rownież zakupiłem ten tv po lekturze testu na tym forum. Tv jest naprawdę super za takie pieniądze, jednak żeby nie było tak pięknie to oczywiście mam z nim mały problem

Chodzi konkretnie o Netflixa. Tv podłączony jest do ampli Onkyo 636 przez hdmi arc. Dźwięk z Netflixa, jeżeli wybiorę 2.0, gra idealnie, problem pojawia się kiedy przełączę na 5.1 tzn na ampli wyświetla mi dolby digital 5.1. dźwięk idzie, ale zniekształcony jest głos z głośnika centralnego (może e wszytskich jest lekko zwolniony, ale na centralnym słychać to najwyraźniej), coś jakby był w zwolnionym tempie. Zaktualizowałem apke i zmieniałem wszystkie ustawienia i nic to nie dało. Nie wiem czy to wina androida, apki czy jakiś ustawień w ampli albo w tv.

Jeżeli ktoś ma pomysł jak to zrobić to z góry dziękuje.

pozdrawiam
 

PL_D4miAn

New member
Cześć

Rownież zakupiłem ten tv po lekturze testu na tym forum. Tv jest naprawdę super za takie pieniądze, jednak żeby nie było tak pięknie to oczywiście mam z nim mały problem

Chodzi konkretnie o Netflixa. Tv podłączony jest do ampli Onkyo 636 przez hdmi arc. Dźwięk z Netflixa, jeżeli wybiorę 2.0, gra idealnie, problem pojawia się kiedy przełączę na 5.1 tzn na ampli wyświetla mi dolby digital 5.1. dźwięk idzie, ale zniekształcony jest głos z głośnika centralnego (może e wszytskich jest lekko zwolniony, ale na centralnym słychać to najwyraźniej), coś jakby był w zwolnionym tempie. Zaktualizowałem apke i zmieniałem wszystkie ustawienia i nic to nie dało. Nie wiem czy to wina androida, apki czy jakiś ustawień w ampli albo w tv.

Jeżeli ktoś ma pomysł jak to zrobić to z góry dziękuje.

pozdrawiam
Miałem ten sam problem. Rozwiązaniem w moim przypadku było źle ustawione kodowanie dźwięku. Wejdź w zakładkę WSZYSTKIE USTAWIENIA > USTAWIENIA OGÓLNE > HDMI ULTRA HD> HDMI 1&2 > zaznacz UHD Wył.
Powinno pomóc
Pozdrawiam,
 

septifos

New member
Witam kilka miesięcy temu kupiłem ten sam tv i jestem bardzo zadowolony ale niestety mam ten sam problem co wyżej. Głos lektora w netflix w trybie 5.1 jest zniekształcony ba słychać go ale w subwoferze. kino domowe philips hts3583/12. jak przełacze na stereo to jest ok. kino ma hdmi arc oraz optyczne złącze co ciekawe czasem oglądając tv z satelity włączają się tylne głośniki tak jakby było 5.1
Czy koledzy wyżej rozwiązali ten problem?
 
Do góry