Problem z dźwiekiem Kable HDMI (Komputer + TV)

krislizak

New member
Witam.
Mam problem z którym nie potrafię sobie poradzic. Szukam juz 2 dzien i nie potrafie znalesc podobnego przypadku na forum. Mianowićie podłaczyłem komputer (Gigabite PA-55-UD3, GF 9800GT) do TV (Sony Bravia 40" za bardzo nie pamietam dokładnej nazwy tego modelu)za pomocą kabla HDMI (tym samym kablem mam na codzien podłaczony cyfrowy polsat i nie ma problemu) Obraz jest a dźwięku niema. Podłaczyłem kabel SPDIF do płyty głownej. I cały czas głucho. Czy musze zmieniac cos w ustawieniach? opcjach sterownikach? Szukam i nie potrafię znalesc...Proszę o pomoc

sorki za polszczyzne...
 

sooro

New member
Witaj, jakiś czas temu mój brat miał podobny problem, chodziło o konfigurację wyjścia HDMI w laptopie żeby było też wyjściem dźwięku.. dokładnie nie pamiętam jak to zrobił ale podejżewam że trzeba szukać w menedżerze urządzeń;)
 

tomekb19

Member
Musisz wejść w opcje odtwarzania dźwięku, przez panel sterowania albo prawym na głośniczek przy zegarku. Wejdziesz w taką tabelkę jak ta:

hdmifot.jpg


I tam powinieneś mieć na liście urządzenie HDMI (u mnie nie ma bo nie mam podłączonego). Klikasz je jako domyślne (tak żeby się zielony "ptaszek" pokazał przy nim). :)
 

krislizak

New member
W instrukcji jest tylko wzmianka że należy podłączyc kabel do płyty głównej w razie problemow nalezy postepować według instrukcji od plyty głownej( tyle bynajmniej zrozumiałem z angielskiego) podłaczyłem te kabelki ale niestety nie mam innej opcji w odtwarzania dźwięku, Może to wina sterowników?
 

pkomp

New member
zainstaluj najnowsze co za problem...
a jakie masz urzadzenia w tym panelu co kolega podał powyżej?dla ciebie będzie to najprawdopobniej spdif choc nigdy w nvidii nie łączyłem, może też hdmi ale nie jestem pewien
 
Do góry