Problem z dźwiękiem głośnika centralnego.

Mozart 18

New member
Witam szanownych Forumowiczów!

Od około roku jestem posiadaczem sprzętu z mojej sygnaturki. Wszystko działało w 100% bezproblemowo, ale niestety od około 3-4 tygodni zaobserwowałem pewien problem. Mianowicie, co jakiś czas (jest to w pełni losowe), niezależnie od źródła występuje problem z dźwiękiem głośnika centralnego. Zanika on i pojawia się (dialogi są płynnie, na zmianę głośniejsze i cichsze). Czasami nawet dźwięk kompletnie zanika. Właśnie w tej sytuacji zauważyłem pewną ciekawą prawidłowość. Otóż po zaniknięciu dźwięku podczas oglądania, dość dużo podgłosiłem amplituner i dźwięk powrócił (mogłem już ściszyć) i już ponownie nie zaniknął. Często pomaga też po prostu wyłączenie całego zestawu i włączenie go ponownie. Nie ma to związku z np. temperaturą, ponieważ zestaw jak już od momentu włączenia "zaskoczy" to raczej działa. Z innymi kanałami nie ma najmniejszych problemów. Proszę Was o pomoc i sugestie co mogę zrobić, aby znaleźć przyczynę problemu. Jest to po prostu dziwne, ponieważ wszystko było idealnie, a tu nagle zaczął występować ten dziwny, w pełni losowy problem. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Mozart 18
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Miałem to samo kiedyś z Yamahą. Jak puszczałem ton testowy to jedna kolumna grała ciszej albo wogóle, dopiero jak podgłosiłem konkretnie to się coś jakby odblokowało i już później normalnie grało. Nie naprawiałem tego bo już się przyzwyczaiłem, zawsze myślałem że to może jakiś "zimny lut", brak dobrego styku, ale sam nie wiem. Onkyo masz na gwarancji to oddaj i niech się serwis martwi. Sprawdzałeś podłączenie kabli czy coś się nie poluzowało?
 
Ostatnia edycja:

Mozart 18

New member
Nie wydaje mi się, żeby to były kable (sprzęt nie był kompletnie ruszany), ale jak będzie tylko chwila to odepnę głośnik i dokładnie podepnę jeszcze raz. Nie myślicie, że może to być jednak problem głośnika, a nie ampli? Nie chce mi się wierzyć, że nagle coś się stało z końcówką mocy, tym bardziej, że wszystkie inne kanały grają super. W końcu Onkyo to świetny sprzęt i bardziej bym podejrzewał to, że zepsuł się głośnik. Jest on budżetowy i przyznam szczerze, że jego brzmienie nie podobało mi się już od samego początku (gra bardzo "metalicznie" i końcówki wyrazów typu "ś" itd. naprawdę potrafią ukłuć w uszy). Co o tym myślicie? Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. :)

Pozdro.
 
Do góry