Problem z dzwiekiem 5.1

bacanski

New member
Zaczne od przedstawienia mojego sprzetu.
Laptop HP Pavilion dv5 z HDMI
TV Samsung
Amplituner Technics (stary ale ma Dolby Pro II, DTS, wejscie optyczne)
Tu sie zaczyna moj problem.
Poki co ogladalem filmy hd na glosnikach tv teraz mam taki maly zestawik audio i chcialbym pobawic sie dzwiekiem przestrzennym. Niestety gdy podlaczam lapka do TV(przez HDMI) i pozniej dzwiek z TV do amplitunera(kablem optycznym) mam tylko 3 kanaly - lewy - centralny - prawy, kompletnie brak tylow. Na sciagnietym samplu ac3 sa puszczane po kolei kanaly, gdy ma grac lewy tyl to gra ale lewy przod, tak samo z prawym.
Co dziwne gdy wchodze w ustawienia dzwieku windows pokazuje mi mozliwosc przekazu tylko 2 kanalow przez HDMI.
Macie moze jakies pomysly co moze byc nie tak?
 

qset

New member
mysle ze powinienes zrobic to odwrotnie tzn lapka do tv przez hdmi a ampli z lapkiem po przez optyke
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
moze byc tak, iz lapek puszczac bedzie dzwiek po hdmi tylko w standardzie 2.0 i nic wiecej, ewentualnie jezeli nie problemem moze byc telewizor, ktory obcina pelny surround
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
A co o DD mówi instrukcja TV. Zapewne jak zdecydowana większość TV potrafi przyjąć po HDMI dźwięk DD (z DVB-T, BD, DVD, sat) i przerobić go na 2.0 lub 2.1 jak w Twoim wypadku tylko po to, abyś na TV słyszał cokolwiek.
Nie pozostaje Ci nic innego jak podłączyć laptopa bezpośrednio z amplitunerem.
 

bacanski

New member
niestety nie mam innej mozliwosci wyprowadzenia cyfrowego dzwieku jak tylko po hdmi :/ lapek nie ma optyki ;( ma jakies wyjscie cyfrowe SPDIF przez dok sluchawek... cokolwiek to znaczy nie mam kompletnie pojecia jak do tego podejsc :/
jesli to cos pomoze to mam HP pavilion dv5 1015ea z Windowsem 7
jesli ktos moglby sprawdzic jak inaczej moglbym jeszcze to podlaczyc bede wdzieczny ;)
 

bacanski

New member
niestety wyjasnilo sie... TV wypuszcza tylko i wylacznie dzwiek stereo :( :(

bede wdzieczny za pomysly na inne podlaczenie ;)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ten laptop nie ma wyjścia cyfrowego w gniezdzie słuchawek. Były modele co to miały, ale nie ten.
Pozostaje Ci poszukać splittera HDMI (np. nsplitter). Wtedy laptop łączysz ze splitterem, a splitter oddzielnymi przewodami HDMI z TV i amplitunerem. Niestety jakieś 300 zł to kosztuje.
 

edi730

New member
Nie wiem jak jest w TVSamsung, ale w Sony po przełączeniu w opcjach telewizora na system audio, po optyku na sprzęt leci sygnał 5.1 Tak że sprawdź może jest taka opcja.
 

dred1975

New member
Mozesz dokładnie podac co to za model HP .SPDIF to własnie wyjscie cyfrowe!! to tam wychodzi dzwiek cyfrowy który mozna podpiąc pod wzmak i juz.:)
 

Yamato

New member
jezeli ma moze to latwo sprawdzic, w ustawieniach dzwieku moze sobie ustawic wyjscie optyczne jako default i zobaczyc czy w gniezdzie cos sie zacznie swiecic na czerwono, jezeli tak to wystarczy tylko dokupic odpowiedni kabel :)
 

bacanski

New member
niestety w instrukcji napisano, ze z TV wychodzi tylko stereo(ewentualnie podlaczac zrodlo dzwieku bezposrednio do ampli) :/
 

dred1975

New member
My o chlebie ty o niebie.Podaj wkoncu co to za model HP a kolega YAMATO zaproponował sprawdzic ustawienia dzwięku w laptopie nie w TV.
 
Do góry