Problem z dyskiem zewnętrznym w telewizorach Panasonic, prosze o pomoc

Szymon81

New member
Witam
Posiadam 2 telewizory Panasonic: TX-L47ET60E oraz TX-L39E6E, wczoraj zakupiłem nowy dysk zewnętrzny Seagate Backup Plus 2TB 3,5" USB 3.0
Dysk po podłaczeniu do komputera działa bez zarzutu, natomiast za żadne skarby nie chce działac na obu telewizorach, objawy sa identyczne,mianowicie po podłączeniu dysku na ekranie telewizora wyświetla sie komunikat "wykryto urzadzenie" a jak wejde w Home -> odtwarzacz mediów wyswietla sie "nie włożono urządzenia". Tak jest za każdym razem, miałem wcześniej starszy model 1TB Seagate tez 3,5'' i działał bez problemu. Wg specyfikacji telewizory obsługuja dyski 2TB, ale zalecane sa dyski z zewnętrznym zasilaniem wiec dlatego taki kupiłem i w dodatku Seagate bo poprzedni nie sprawiał problemów a tu zonk :(
Dodam że próbowałem juz formatować ten dysk na wszystkie sposoby; NTFS,Fat32,exFat podzieliłem nawet na mniejsze partycje i nic,nie mam juz na niego sił, a w necie tez nie moge znalezc konkretnych informacji.Prosze Was o pomoc, nie wiem czy mam spróbować go zwrócic w sklepie? czy macie jakies pomysły na ten problem? Myslałem przez chwile że może to przez te USB 3.0, ale przeciez jest ono kompatybilne z 2.0, poza tym sprawdzałem na tych telewizorach róznie pendrajwy na 3.0 oraz pożyczyłem od znajomego WD Elements 2,5 1TB" tez usb 3.0 i wszystko działa a ten mój Seagate nie
 

firekage

New member
Bez reklam
Imho nie masz co szukać problemu w dysku - telewizor ma z tym problem. Sprawdź inne porty usb, a i przy okazji to samo zrób z pendrivem.
 

Szymon81

New member
sprawdzałem wszystkie porty na telewizorach, zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania i caly czas to samo,ma ktos jeszcze jakis pomysł?
 

digitalus

Banned
Witam
Powodem moze byc zbyt dlugi kabelek ktory laczy dysk twardy z telewizorem.Na forum bylo kilka takich przypadkow.
Ja tez to potwierdzam.Moj zewnetrzny odtwarzacz hdplayer nie radzi sobie z dlugim kabelkiem.Zrywa sie polaczenie.Najlepszy jest mozliwie krotki i dobrej jakosci kabelek.
Podlaczylem krotki kabelek i jest ok.
Proponuje podlaczyc kabelek od poprzedniego dysku.
 
Ostatnia edycja:

Szymon81

New member
kabel nie jest zbyt długi,poza tym od poprzedniego dysku nie pasuje bo miał złącze mini usb w dysku, a ten ma takie szersze podwójne,ale teraz chyba wszystkie takie maja,nie wiem jak sie fachowo nazywa to złącze ale sprawdzałem dysk znajomego który ma identyczne złącze i taki sam kabel i własnie jest krótszy i tez USB 3.0 i jego dysk działa,to jest WD 1TB. Podłączyłem tym kabelkiem mój dysk i nie działa.
Zadzwoniłem dzisiaj na infolinie Panasonica i pani mi powiedziała ze różnie to jest z tymi dyskami, Segetatów nie polecają bo niby są z nimi problemy,dziwne, ja przez kilka lat korzystałem z Seagate i Panaś go łyka bez problemu,no chyba że teraz sie cos zmieniło ale nie chce mi sie wierzyć...dysk to dysk,po to sa wszyske te złacza i porty znormalizowane zeby to działało,a tu jednak....
 

marcin1ek83

New member
Cierpię na ten sam problem niestety w sieci nic nie ma na ten temat, posiadam ten sam dysk te same objawy u kumpla na lg lm 760 śmiga dysk aż miło a z panasem problem wogole ten panasonic (mam as640) to ma problemy z multimediami człowieka trafić chce takie rzeczy powinny działać plug&play
 
Ostatnia edycja:
Do góry