Problem z drewnianym młotkiem ;)

Mardel

New member
Witam

Narzędzie z tematu "rozbiło" ostatnio mojego plazmowego Panasonica TX-P50G30, którym cieszyłem się zaledwie rok. Teraz muszę kupić coś na jego miejsce.... Co polecacie w okolicy 2500 zł i <46 cali???
Na razie mój faworyt to TOSHIBA 46TL938G - za ok.2400 Czytałem dobre recenzje KIKIego o TL838 - czym one się różnią?

Wielkie dzięki za pomoc!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
938 jest nowsze, ma lepsze multimedia, konwersję 2d/3d, inny kolor ramki, i ma błyszczącą matrycę, a nie pół-mat.
W tej cenie - będzie naprawdę ok.
Ew masz jeszcze Sharpa 46le540.
Jak dobrze skalibrujesz, to prawie nie poczujesz przeskoku z plazmy.
 

Mardel

New member
Dzięki :) Tacy ludzie jak Ty to skarb :D

Rozumiem że 938 to "odświeżony 838". Ale najważniejsze cechy np. jakość matrycy tak samo dobre?

A jakiś równorzędny do tych dwóch modeli Panasonic? Bo rozumiem że za Samusungami ani Lg lepiej się nie oglądać...

Pozostałe "moje" typy:

Toshiba L504333G
Sony KLD46R470A
Sharp LC-46LE730 / 732E
lub właśnie jakiś Panas ale od mnogości ich oznaczeń boli głowa :D (B6, B6E, ET5 na przykład)

generalnie ponad wszelkimi funkcjami dodatkowymi chcę mieć dobrą jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale oprócz tego że ma grać masz jakieś potrzeby?
W klasie do 2500 zł - bardzo dobre skalowanie do oglądanie telewizji ma
Sharp 46 LE 540 , Panasonic 46ET5, Philips 46PFL 4208.
Sięgaj po te z matrycą natywną 100Hz.
 

Mardel

New member
Panas miał DLNA i aplikacje internetowe (ipla, youtube itp.) - dobrze żeby nowy też to miał ale nie jest to warunek konieczny bo część tych funkcji o ile nie wszystkie mam w PS3.

Wiem (nota bene od Pana) że matryca w TX-P50G30 to "wyższa półka" zależy mi na tym o czym wspominał Karpaj żeby za bardzo nie odczuć różnicy przy oglądaniu filmów 2D ( główna funkcja TV ) i żeby dało się bez problemów (LAG, smużenie) grać na konsoli.
Toshiba na jeszcze "w gratisie" aktywne 3D - fajnie że jest, ale nie potrzebowałem rok temu i dalej nie potrzebuję. (tak, tak Panas miał dopiero roczek :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Panasonic ma wszystkie najważniejsze aplikacje.
Na plazmach masz input lag w pierwszej granicy jakości.
Tak że tu bez obaw. Panasonic ma okulary w komplecie. W plazmach aktywne w LCD Pasywne.
 

Mardel

New member
Wykorzystam tą "okazję" i spróbuję tym razem LCD. Czy jako "zwykły użytkownik" odczuję różnicę w jakości obrazu pomiędzy plazmą G30 a proponowanymi przez Was LCD ???

Na plazmach masz input lag w pierwszej granicy jakości.

Co to znaczy? Jak input lagiem w LCD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W plazmach Panasonica 50Ms, a lcd zależy jaki model.

To trudne pytanie. Ale Ci którzy robili podobny "experyment" w zdecydowanej większości są zadowoleni. Ostrość , wyrazistość - nagradza potrzeby.
 

Mardel

New member
No to się przekonam, bo na pewno wezmę teraz LEDa. A co myślicie o pozostałych propozycjach? Sharpach (46LE730/732) i Panasonicach (50E6, 50ET5E, B6E) ? A przede wszystkim o Sony R470A ?????
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pierwszą kwestią - zależy jaki budżet chcesz przeznaczyć na nowy tv.
Jeśli jest to właśnie 2500zł, to dwie pierwsze propozycje będą najciekawsze.
Panasonic nic w tej cenie ciekawego nie ma (taki pierwszy tv, na który warto przejść, to Panasonic ET60, a on w 47" kosztuje w okolicach 3500zł).
Sonego R470 też bym odrzucił, bo choć skaluje poprawnie i ma porządną czerń, to jednak nie radzi sobie jakoś zbyt dobrze z płynnością, oraz smuży.

Z Sharpa 730 świeci bardzo podobnie jak 540 (różnica głównie w skalowaniu na korzyść 540). Z tym że trudniej dostać 730 to 2011rok, a 540 2012.
 

Mardel

New member
No to teraz mam jasność. Zrozumiałem z całego wątku że w tej cenie najlepszy wybór to Sharp 540 lub Toshiba 938. Czyli pierwszy wybór zawsze najlepszy ;)Sony i Panas nic lepszego nie zaoferują za tą kwotę a reszta konkurencji pozostaje w tyle... Dobrze Was Panowie zrozumiałem?
 
Do góry