Problem z DLNA

ogir

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora samsung LE40b650, przy jego wyborze sugerowałem się właśnie funkcją DLNA oraz internet@tv. Moja sieć domowa jest dosyć specyficzna.

Komputer (central)
| |
| TV samsung
|
komputer (HTPC)


Central łączy się bezpośrednio z internetem, do połączenia z pozostałymi urządzeniami użyłem kabli RJ-45 z przeplotem cross over.

Było trochę problemu z ustawieniem, jednak po kilku próbach DHCP spełniło swoje zadanie i połączyło komputer z tv bez problemu (ten test sieci, który jest w opcjach tv przeszło poprawnie).

Zainstalowałem SAMSUNG PC Share Manager, potwierdzam, że telewizor może się łączyć i udostępniłem odpowiednie foldery głównie ze zdjęciami, gdyż na tym mi najbardziej zależało. Wchodzę w odtwarzacz na tv, wybieram "central" oraz zdjęcia. Ładuje mi dosyć długo, wyskakują miniaturki a potem cytat:

Nie można zrealizować żądania. Media Player powróci do ekranu głównego

Próbowałem przeinstalować PC share managera, gdyż komuś to pomogło, zmieniłem jego wersję na nowszą, wgrałem także nowy soft do telewizora, lecz ciągle to samo. Firewall wyłączony... jakieś sugestie?

Takie pytanie poboczne, jak to jest z TV naziemną? Używa się tej samej anteny co do analogowej? Przestawiłem ją na szczyrk, gdzie są kanały cyfrowe i mimo wszystko ich nie łapie (skanuję tylko cyfrowe, lub analogowe i cyfrowe)


Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
 

grajen

New member
ogir napisał:
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora samsung LE40b650, przy jego wyborze sugerowałem się właśnie funkcją DLNA oraz internet@tv. Moja sieć domowa jest dosyć specyficzna.

Komputer (central)
| |
| TV samsung
|
komputer (HTPC)


Central łączy się bezpośrednio z internetem, do połączenia z pozostałymi urządzeniami użyłem kabli RJ-45 z przeplotem cross over.

Było trochę problemu z ustawieniem, jednak po kilku próbach DHCP spełniło swoje zadanie i połączyło komputer z tv bez problemu (ten test sieci, który jest w opcjach tv przeszło poprawnie).

Zainstalowałem SAMSUNG PC Share Manager, potwierdzam, że telewizor może się łączyć i udostępniłem odpowiednie foldery głównie ze zdjęciami, gdyż na tym mi najbardziej zależało. Wchodzę w odtwarzacz na tv, wybieram "central" oraz zdjęcia. Ładuje mi dosyć długo, wyskakują miniaturki a potem cytat:



Próbowałem przeinstalować PC share managera, gdyż komuś to pomogło, zmieniłem jego wersję na nowszą, wgrałem także nowy soft do telewizora, lecz ciągle to samo. Firewall wyłączony... jakieś sugestie?

Takie pytanie poboczne, jak to jest z TV naziemną? Używa się tej samej anteny co do analogowej? Przestawiłem ją na szczyrk, gdzie są kanały cyfrowe i mimo wszystko ich nie łapie (skanuję tylko cyfrowe, lub analogowe i cyfrowe)


Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
sprawdzales z wylaczonym firewallem?
 

ogir

New member
grajen napisał:
sprawdzales z wylaczonym firewallem?

Tak... napisałem w poście, że firewall wyłączony, na okres próby wyłączyłem też antywirusa... zaowocowało to tym, że szybciej wyskoczył napis "Nie można zrealizować żądania" Myślałem, że może zbyt duży folder, ale gdy są 3 zdjęcia wyskakuje to samo.

Ktoś ma jakieś pomysły? Może zmienić program na komputerze, tylko na jaki?

Edit. Jest poszlaka. Zgrałem sobie próbki HD, i obrazu nie umie płynnie otworzyć tylko sekunda leci, 5 sekund ładowania i znowu sekunda leci. Gdy spojrzałem na komputer w z przepustowości 100MB/s wykorzystywał 0,3%. Antywirus nawet odinstalowany a systemowy firewall wyłączony dodam.
 
Ostatnia edycja:

ogir

New member
Rozumiem że nikt nie potrafi mi pomóc z tym DLNA. To może chociaż z naziemną, mimo anteny ustawionej na szczyrk tv nie umie złapać obrazu, słyszałem, że jest to sygnał który ciężko zakłócić, może macie jakieś triki żeby sprawdzić co z tą tv jest? Kręcę anteną w jedną i drugą i ani jednego kanału nie umie znaleźć, dziwne. Dodam, ze w ustawieniach wybieram tylko cyfrową i naziemną.
 

ideJ

New member
ogir napisał:
Edit. Jest poszlaka. Zgrałem sobie próbki HD, i obrazu nie umie płynnie otworzyć tylko sekunda leci, 5 sekund ładowania i znowu sekunda leci. Gdy spojrzałem na komputer w z przepustowości 100MB/s wykorzystywał 0,3%. Antywirus nawet odinstalowany a systemowy firewall wyłączony dodam.

Sprawdzałeś kable jakimś testerem? (HTPC jest podłączone innym kablem, tak? Też wykazuje takie objawy? Jeśli nie to spróbuj zamienić kabelki i sprawdź czy to coś zmieni). W sumie zamiast cudować ze skrosowanymi kablami nie prościej było zainwestować ze 30 zł w jakiś mini-switch? =o)
 

ogir

New member
O switchu nie pomyślałem wcześniej... mea culpa. U mnie komputer to mały serwer i żadnego cudowania w sumie nie widzę, komputer i telewizor podłączone kablami cross over. Komunikacja jest, gdyż tv widzi komputer i wzajemnie, internet jest, bo próbuje ściągać accu weather (po zmianie softu nie ma youtube, nie wiem czemu), kabel przemierzyłem dla pewności, też jest ok.

HTPC nie ma takich objawów, ciągnie ładnie ok 98 MB/s przy przesyłaniu plików, połączenie mostkowe również działa, a więc TV ma dostęp do zasobów HTPC, dziwna to sprawa.

Jutro spróbuję podłączyć HTPC tym samym kablem co TV bo to inne piętro.

Jak na razie dużo problemów, bo jeszcze brak tej naziemnej. Jeden wielki pozytyw to obraz :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Rozumiem że nikt nie potrafi mi pomóc z tym DLNA. To może chociaż z naziemną, mimo anteny ustawionej na szczyrk tv nie umie złapać obrazu, słyszałem, że jest to sygnał który ciężko zakłócić, może macie jakieś triki żeby sprawdzić co z tą tv jest? Kręcę anteną w jedną i drugą i ani jednego kanału nie umie znaleźć, dziwne. Dodam, ze w ustawieniach wybieram tylko cyfrową i naziemną.

Nie każda antena nadaje się do dvb-t. Może to jest problemem. Czasami ze Szczyrku łapano sygnał w Piekarach, czy Wojkowicach ale głownie na wzniesieniach.
 
Do góry