Problem z czarnymi pasami.

lennar

New member
Witam , mam taki problem, posiadam film:
G.I. Joe - The Rise of Cobra 2009 Blu-ray CEE AVC DTS-HD MA 5.1- zakodowany w taki sposob- MPEG-4 AVC Video 30618 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

oraz film

Avatar 2009 PL PROPER Blu-ray CEE 1080p AVC DTS 5.1- zakodowany tak-PLAYLIST REPORT:
Name: 00802.MPLS
Length: 2:41:41 (h:m:s)
Size: 47,537,541,120 bytes
Total Bitrate: 39,20 Mbps


----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 28817 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1



moje pytanie brzmi, dlaczego filmy w 16;9 i jeden z nich czyli Avatar mam na pelnym ekranie monitor LG 22 cale FullHD a drugi mam z pasami.?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Może dlatego, że przeniesiono film (2,4:1) i wtopiono w materiał czarne pasy, przez co powstało źródło 16:9 z czarnymi pasami?
 

lennar

New member
I znowu, sciagnolem film tzn cala serie piratow z karaibow na BLu RAY , wszystko fajnie wstepne menu na pełnym ekranie a film znowu z pasami;/ a jest zakodowany tak;

VC-1 Video 21282 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / Advanced Profile 3

czyli do cholery w jaki sposob mam ogladac to na plenym ekranie?
 

Kristobal

New member
moje pytanie brzmi, dlaczego filmy w 16;9 i jeden z nich czyli Avatar mam na pelnym ekranie monitor LG 22 cale FullHD a drugi mam z pasami.?

Sprawa jest prosta: AVATAR wydano na bluray w aspekcje 1.78:1 - czyli wypełnia cały ekran telewizora panoramicznego, natomiast GI Joe, ma pewnie aspekt typowo kinowy, czyli 2.35:1 - w skutek czego, pozostają widoczne czarne pasy.

Na forum AVforums, znalazłem listę filmów "wypełniających cały ekran" - może się nam przyda:
List of Blu-Ray Films in 1.78.1-1.85.1 FULL SCREEN Aspect Ratio - AVForums.com
A tutaj dyskusja - za i przeciw 1.78:1: Movies using 1.78:1 AR - AVS Forum
 
Ostatnia edycja:

lennar

New member
Wiec jak sciagam film to nie zawsze jest napisane jaki aspect a samo 16;9 nie zawsze daje full obraz. Czyli Aspect Ratio (s)
2.40:1 tez to jest film z pasami?
 

Kristobal

New member
Wiec jak sciagam film to nie zawsze jest napisane jaki aspect a samo 16;9 nie zawsze daje full obraz. Czyli Aspect Ratio (s)
2.40:1 tez to jest film z pasami?

Tak :) 16:9 pisze zawsze :) Chyba, że jest jakiś stary film, który był kręcony na pełnym ekranie, to będzie 4:3 :)
 

lennar

New member
Wiec jak mam rozpoznac po wstawce czy to bedzie na full ekranie czy nie? bo nie usmiecha mi sie ogladac z pasami a juz posiadam cala trylogie wladcy pierscieni 120~Gb w tym np.
 

Kristobal

New member
Wiec jak mam rozpoznac po wstawce czy to bedzie na full ekranie czy nie? bo nie usmiecha mi sie ogladac z pasami a juz posiadam cala trylogie wladcy pierscieni 120~Gb w tym np.

Chyba najprościej wejść na jakąś stronę, gdzie są umieszczone recenzje filmów bluray - jak i czytać recenzje filmów na tym forum oraz na blizniaczym - zawsze jest tam informacja o aspekcie obrazu.
Choć prawdę mówiąć, jeśli ograniczysz się tylko do filmów 1.78/1.85 - wypełniających cały ekran TV - to dużo utracisz - bo wiele pozycji kinowych, szczególnie tych kręconych z rozmachem jest w aspekcie 2.35:1 lub podobnym - np. 2012, Gladiator, Braveheart, Kingdom of Heaven itp..
 

Kristobal

New member
Wiec jak mam rozpoznac po wstawce czy to bedzie na full ekranie czy nie? bo nie usmiecha mi sie ogladac z pasami a juz posiadam cala trylogie wladcy pierscieni 120~Gb w tym np.

Tak z ciekawości... naprawdę chciało Ci się ściągać 120 GB ?? Nie prościej kupić i cieszyć się oryginałem w tym przypadku?
 

setunia

New member
Bez reklam
Jest jeszcze jedna rada. Za zaoszczędzone na oryginałach pieniądze kup telewizor 21:9 Philipsa i nie będziesz miał czarnych pasów :grin:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Święte słowa!!!
Inna sprawa, że oryginalny film posiada pudełko na którym jest podany aspect obrazu i wszystko jasne!
 

przemo55

New member
Na jakim telewizorze oglądasz te filmy? Tzn. jaka wielkość? Ja na 42 calach wole oglądać z pasami, tzn miejscem na napisy. Wiem wtedy, że nic nie jest ucięte i nie trace części filmu. Film 16:9 to nic innego jak obcięte boki filmu, wyjątek avatar gdzie tak było w kinie w 3d.
 

Kristobal

New member
Jeszcze inne rozwiązanie :))

Oglądając film 1.78:1 - siadam na kanapie, a jeśli jest 2.35:1 - na fotelu, który przysuwam dużo bliżej TV :) wtedy pasy mniej przeszkadzają :))
 

ramik143

New member
a czy da sie jakims zoomem to podciagnac? Niestety zoom w TV obcina napisy, a opcje powiekszania czy tez rozciagania w otwarzaczu nie dzialaja. Mam tv Panasonic tx-p46g20 i odtwarzacz Panasonic BD35. Testowoany film to Zmierzch.
 

Lech

New member
Bez reklam
a czy da sie jakims zoomem to podciagnac? Niestety zoom w TV obcina napisy, a opcje powiekszania czy tez rozciagania w otwarzaczu nie dzialaja. Mam tv Panasonic tx-p46g20 i odtwarzacz Panasonic BD35. Testowoany film to Zmierzch.

Ja mam odtwarzacz z firmy LG. Zoom w tym odtwarzaczu działa stopniowo w niewielkich krokach. Można więc prawie płynnie regulować zoom, a w tym przypadku szerokość czarnych pasów na ekranie telewizora.
 
Do góry