Problem Z Cyfrowym Polsatem

_TEo_

New member
Witam, mianowicie czylalem duzo na temat instalacji, bo myslalem ze popelnilem jakies bledy, ale okazuje sie ze wszystko jest zrobione jak sie nalezy...

... i teraz jest problem mieszkam w anglii ustawilem antene na hotbirda 13E ... troszke w prawo od angielkich... analazlo mi sygnalik i mam okolo 70% ... jestem z tego zadowolony ... ALE MAM WIELKI PROBELEM I NIE WIEM W CZYM JEST PROBLEM ... pochodzi okolo 5 min i potem nie ma zasiegu ... pojawia sie komunikat SZUKAM SYGNALU

co zauwazylem ze za kazdym razem jak wylacze dekoder z proadu i wlacze sygnal sie pojawia ...

ale nie wiem czy to cos pomoze .. dzwonilem do POLSATU i powiedzieli mi ze musze szukac lepszego sygnalu ... spedzilem juz 2 dzien na szukaniu i nic lepszego nie wyciagne z tego miejsca... mam sat-findera ... i dzieki niemu wyciagnolem co jest mozliwe ...


PROSZE WAS O POMOC
CZY MOZE KABEL MA TUTAJ COS DO ZNACZENIA ??

KUPILEM STANDARDOWY, AHA ODLEGLOS JEST SPORA OD DEKODERA DO SAT TO OKOLO 25m
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Nie napisałeś co to za dekoder, ale wygląda na Samsunga (nie pokazuje jakosci sygnału - tylko oba parametry łącznie). Obawiam się, że możesz mieć kłopot właśnie z jakoscią sygnału. Dwie propozycje:
- Zacznij od wersji najtańszej, dorzuć wzmacniacz sygnału antenowego - masz długi kabel (np. AXING SVS 2-01). O ile pomoże rewelacja - po problemie.
- Wersja pesymistyczna to masz za mały talerz (nie napisałeś jaki masz rozmiar). Może Cię czekać podmianka...
 

_TEo_

New member
Nie napisałeś co to za dekoder, ale wygląda na Samsunga (nie pokazuje jakosci sygnału - tylko oba parametry łącznie). Obawiam się, że możesz mieć kłopot właśnie z jakoscią sygnału. Dwie propozycje:
- Zacznij od wersji najtańszej, dorzuć wzmacniacz sygnału antenowego - masz długi kabel (np. AXING SVS 2-01). O ile pomoże rewelacja - po problemie.

to prawda ze mam jesden tylko pasek ?
co mam z tym zrobic?
co masz na mysli?


- Wersja pesymistyczna to masz za mały talerz (nie napisałeś jaki masz rozmiar). Może Cię czekać podmianka...

talerz mam 70cm standardowy polsatoski
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nic masz nie robić - ten dekoder tak ma - wszystko w porządku (dposiałeś jaki masz dekoder jak pisałem post). Wzmacniacz sygnału się przykręca na kablu:
Tu masz to urządzenie - bo widzę, że chyba nie wiesz o czym mówie:
http://www.allegro.pl/item218581924_wzmacniacz_sat_axing_svs_2_01.html
Możesz mieć problem z talerzem. W Polsce uzywam 90cm... Ale zacznij od wzmacniacza - to jest tańsze rozwiazanie.
Uzupełnienie: O ile by było podejrzenie, że antena mała - zawołaj fachowca z miernikiem. To jest tylko podejrzenie, mozesz mieć jakiś inny problem (np. konwerter). Osobiście jednak stawiam na antenę jeśli wzmacniacz nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Człowieku, dekoder masz sprawny - co chciałeś sprawdzić??? Od początku wiadomo, że problem w instalcji. Masz kilkanaście metrów kabla i małą antenę satelitarną. W mojej instalacji używam wzmacniaczy i znacznie większej antetny. Pisałem Ci już wczoraj co masz zrobić...
P.S. Nie ma upgradu softu do tego dekodera. Jest tylko wersja 1.04
 

_TEo_

New member
czesc zalozylem wzmacniacz i dalej to samo ... hm wiec bede musial zrobic cos z antena ... czy sa jakies firmy satelit preferowane ?
 

Gie

Member
Bez reklam
Masz sporo tego kabla. Nie wiem jaki jest standartowy kabel w Anglii ale w Polsce wszyscy polecają [SIZE=-1]TRISET-113.
Możesz też lekko przekręcić konwerter w uchwycie. Stojąc za anteną w przeciwną strone do ruchu wskazówek zegara.[/SIZE]
 

_TEo_

New member
chlopaki jestem w kropce, nie wiem co juz mam robic za kazdym razem jak zadzwonie do polasatu mowia mi ze antena zle ustawiona, to nie mozliwe sprawdzilem na innym dekoderze i wszystko chodzi nie przerywa, wiec teraz do was pytanie co sie stanie gdy kupie inny dekoder np fergusona czy karta ktora posiadam bedzie dzialala? PROSZE O POMOC
 

emigrant

Member
nie bedzie dzialac na innym tunerze karta bo karta jest sparowana z tunerem polsatowskim , jest jedno wyjscie ktore moze pozwolic uzywac karty na innych tunerach, musisz wyciagnac boxkey'a z tunera
 

_TEo_

New member
CO MYSLICIE CZY DEKODER KUPIONY W PL POLSATU MOGLBYM ODDAC NA GWARANCJE W UK?
powiez wysylanie do pl na gwarancje ...
prosze o pomoc
 

_TEo_

New member
TAK ODPOWIEDZIELI MI NA PYTANIE Z POLSATU, GDY ZAPYTALEM O INNY DEKODER

Obecnie przeprowadzone testy pozwalaja na stwierdzenie, iż rekomendowanym dekoderem poprawnie współpracującym z modułem CAM Cyfrowego Polsatu jest dekoder COMSAT POLONIA CI 22. Odbiór na dekoderach Ferguson jest możliwy, natomiast przed zakupem modułu proponujemy sprawdzenie poprawnoości jego działania z dekoderem innym niż wyżej wymieniony. Moduł mozna sprawdzić w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ale kombinujesz. Jedyną formą naprawy dekodera Polsatu jest jego wymiana w punkcie sprzedaży.
Wyślij ten tuner do rodzinki w Polsce i niech Ci wymienią na nowy, działający.
 
Do góry