Problem z Cyfrą+

oZz

New member
Witam,
Mam problem z Cyfrą+. Kupiłem cały zestaw dekoder, karta, antena, konwerter. Podłączyłem, zasięg na TVP1 był niby dobry, ale nie było obrazu na żadnym kanale + czerwony kwadracik. Zadzwoniłem na infolinię, miły pan kazał mi włączyć TV Polonia i ustawić antenę tak, by ten kanał odbierał. Tak też zrobiłem. Reszta kanałów miała zacząć działać do 3 godzin. Niestety na TVP1 pojawił się w tym czasie czerwony kwadrat + w ustawieniach anteny brak sygnału. Odbieram więc TV Polonia, TVN, TVN24 itd. Jednak brak TVP1, TVP2, Discovery itd. a w pakiecie naturalnie mam to wykupione. W czym tkwi więc problem?? Z anteną?? Nie rozumiem z tego już nic , mam ustawić zasięg na TVP1 czy ma tak zostać jak jest??

Ma ktoś może jakiś pomysł? Mam nadzieję , że mój problem naświetliłem bardzo dobrze.
 

Marecki0102

New member
Musisz sprawdzić w ustawieniach terminala jakość sygnału aby była jak najwyższa, jeżeli jest możliwość to ustaw na max'a i raz jeszcze włącz wyszukiwanie kanałów.
 

cin0

New member
witam

podlacze sie pod temat, gdyz mam podobny problem..
mam cyfre ze standardowym wyposazeniem, talerz 60cm, kabel laczacy dekoder i talerz okolo 20m.. antene montowalem sam..
mieszkam w irlandii i obecnie jestem w stanie wycisnac z ustawien sile sygnalu na poziomie 1.9/5, nie pozwala mi to ogladac wiekszosci kanalow.. probowalem naprawde dokladnie, powoli ustawic talez, ale jest to max jaki dalo rade osiagnac.. co moze byc przyczyna? albo w jaki sposob osiagnac lepszy wynik? co moge wymienic? wiekszy talerz moze? czy moze lepszy konwerter?

pzdr
 
cin0 zainwestuj w wieksza czasze conajmniej 80 a juz bedzie roznica w odbiorze, zwlaszcza jak bedziesz chcial jeszcze kanaly hd ogladac to nawet byc nawet wieksza niz 80, bo cyfra najlepsze zakres obiotu ma na europe centralna, a w irlandii to juz pewnie nie jest tak mocny sygnal, i nie baw sie w zadne typu siatkowane.
 
Ostatnia edycja:

cin0

New member
jurislawek napisał:
cin0 zainwestuj w wieksza czasze conajmniej 80 a juz bedzie roznica w odbiorze, zwlaszcza jak bedziesz chcial jeszcze kanaly hd ogladac to nawet byc nawet wieksza niz 80, bo cyfra najlepsze zakres obiotu ma na europe centralna, a w irlandii to juz pewnie nie jest tak mocny sygnal, i nie baw sie w zadne typu siatkowane.

a czy ma znaczenie firma czaszy? material z jakiego jest wykonana? czy moge kupic poprostu najtansze 80cm jakie bede w stanie tutaj znalezc (z tego typu rzeczami w IE troche problem)? konwerter tez mam wymienic czy moze zostac ten oryginalny od cyfry? te 80cm starczy przy zalozeniu ze teraz przy standardowej wyciagam sile sygnalu prawie 2 na 5?

pozdro
 

macek

New member
Bez reklam
Powiem Ci tak mieszkam w Szkocji cyfre tutaj mam pewnie 4 lata najpierw chodzila na oryginalnej 60-siatce sila sygnalu 4,chyba od dwoch lat mam tuner z HD cyfry i antene 90-siatke sila sygnalu.... 4.
 

cin0

New member
macek napisał:
Powiem Ci tak mieszkam w Szkocji cyfre tutaj mam pewnie 4 lata najpierw chodzila na oryginalnej 60-siatce sila sygnalu 4,chyba od dwoch lat mam tuner z HD cyfry i antene 90-siatke sila sygnalu.... 4.

czyli sila sygnalu sie nie zwiekszyla mimo wiekszej srednicy czaszy? to chcesz powiedziec? wiec w jaki sposob mam podniesc wg Ciebie sile sygnalu, chociaz do poziomu ogladalnosci tego, co mam w pakiecie, poki co nawet tvp1,2 nie lapie..
 

cin0

New member
jurislawek napisał:
cin0 zainwestuj w wieksza czasze conajmniej 80 a juz bedzie roznica w odbiorze, zwlaszcza jak bedziesz chcial jeszcze kanaly hd ogladac to nawet byc nawet wieksza niz 80, bo cyfra najlepsze zakres obiotu ma na europe centralna, a w irlandii to juz pewnie nie jest tak mocny sygnal, i nie baw sie w zadne typu siatkowane.

witam, kupilem czasze 80cm, nowy konwerter, dobre mocowanie, zainstalowalem wszystko sam (na oko), zlapalem szybko sygnal, i dostrajalem go obracajac czasze tak, aby sygnal byl jak najsilniejszy...
max jaki wykrecilem to 2.8/5 na zielono i znow nie mam wszystkich kanalow, lapie mi tylko kanaly z FTA..
moj dekoder to pionieer bct 1330, wiec chyba najstarszy..
dzwonilem do obslugi cyfry i mowili ze z ich strony wszystko okej, po tym jak prosili mnie abym wlaczyl tv..

co jest nie tak?
 

rychu

New member
Jak masz możliwość to sprawdź czy tuner działa na innej instalacji antenowej.
Sprawdź czy kanały FTA które odbierasz znajdują się na wspólnych transponderach razem z kanałami kodowanymi cyfry, jeśli tak to znaczy że antena jest dobrze ustawiona - http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html
Może karta cyfry jest źle włożona - czipem do góry lub czipem do dołu, może słabo dociśnięta?
 

kt85

New member
Witam!
Jeżeli Odbierane są tylko kanały niekodowane, można spróbować reaktywować kartę pod numerem podanym na karcie, nie przez rozmowę z konsultantem, a bodajże pod 5 - automat - podaje się nr karty(tego podejrzewm dotyczy problem "oZz"). Gdy to nie pomoże proponuje pojśc do dystrybutora z dekoderem i kartą - powinni rozwiązać ten problem bezpłatnie.
Jest jeszcze jeden szkopół - jaki jest dekoder i antena?
W PVR C+ czesto zdarza się,że po aktualizacji i programowaniu dekodera przestawia się typ konwertera. W zależności od rodzaju powinno być - w przypadku: 60std - typ <pojedynczy>, jezeli jest 80 - <TWIN>.
Wielkość anteny ma znaczenie, nie ma natomiast jej "skład".
Powodzenia;)
 
Do góry