Problem z Cyfrą + HD-brak dźwięku 5.1 przez kabel hdmi

adikos45

New member
Witam.Posiadam Amplituner Pioneer VSX-918V z zestawem głośników 5.1 JBL NORTHRIDGE,Odtwarzacz blue ray pioneer,oprócz tego Telewizor Lcd LG 47hl3000 i wspomniany z tematu tuner CYFRY + HD.
Na początku przybliżę podłączenia jakie zastosowałem przy sprzęcie:
Odtwarzacz BLue Ray PIONEER BDP-320 jest podłączony jednym kablem HDMI do amplitunera z którego wychodzi również kabel hdmi 1.3 do jednego z trzech wejść hdmi w telewizorze.W trakcie oglądanie filmu na odtwarzaczu I obraz i dźwięk są w jak najlepszym porządku,full hd i dd wszystko gra .Gdy próbuję zastosować takie same podłączenie
z tunerem cyfry HD tj. CYFRA+==>przez HDMI do Amplitunera Pioneer==>kabel wychodzący HDMI podłączony do wejścia HDMI w telewizorze zaczynają się kłopoty.Włączając jeden z programów nadawanych w HD np National Geographic HD który nadaje w DOLDBY DIGITAL nie mam dźwięku 5.1 jeżeli puszczę go przez kabel HDMI,jest normalne stereo,spróbowałem podłączyć oddzielnie dźwięk i obraz tj.Obraz bezpośrednio przez Kabel HDMI z tunera do telewizora-nie przez amplitunera,a dźwięk połączyłem przez kabel COAXIAL.Po zastosowaniu tego podłączenia dźwięk 5.1 pojawia się bez problemu.Jeżeli ktoś z forumowiczów wie i zrozumiał o co mi chodzi to proszę o pomoc.Wiem że niektórzy zastanawiają się i mówią że po co mi ten dźwięk 5.1 przez HDMI jak mogę go puścić przez COAXIAL,otóż dla rozbudowy, bo lepiej mieć wszystko jednym kablem połączone,a że kabel HDMI takie coś oferuje to czemu nie :D.Zastanawia mnie tylko kwestia braku DOldby.D w HDMI.Zaznaczę że kable HDMI które posiadam mam w wersji 1.3,ale również próbowałem tego tunera podłączyć przez starsze wersje tego kabla i dalej to samo.Proszę o pomoc
 

Piterr75

New member
Problem z Cyfrą + HD-brak dźwięku 5.1

Witaj
Niestety, ja Ci nie pomogę, ale liczę na pomoc z Twojej strony.

Przynajmniej masz HDMI w Amplitunerze!
Ja niestety mam ONKYO TX-DS595 z 2002 roku. Sprzęt jest ok., ale przestarzały i nie ma w nim wspominanego wcześniej wejścia/wyjścia HDMI. Mam do Ciebie pytanie? Mam problem z podłączeniem do niego dekodera Cyfry+ Philipsa HD PVR. Chodzi mi o brak dźwięku 5.1. Nie bardzo wiem jak podłączyć ten dekoder z moim amplitunerem. W amplitunerze mam po 2 wejścia coaxial i optyczne. Czy po podłączeniu kabla coaxialnego z wyjścia SPDIF w dekoderze (takie tam jest) do wejścia Coaxial w amplitunerze będę miał dziwięk Dolby Digital? Jak jest u Ciebie? Czy podłączyłeś w ten sposób swój amplituner z dekoderem? Nie posiadam kabla coaxialnego i nie wiem, czy jest sens go kupować?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
adikos45
A jak ustawienia w tunerze Cyfry? Druga sprawa jak masz przypisane wejścia w amplitunerze?

Piterr75
Jak najbardziej! Jeżeli podłączysz odpowiednim przewodem tak jak napisałeś to uzyskasz dźwięk DD5.1.
( na próbę możesz kupić tani kabel w markecie za kilkanaście złotych - ja kupiłem taki za 19zł - jakby co to starta nie duża:D)
 

Piterr75

New member
adikos45
A jak ustawienia w tunerze Cyfry? Druga sprawa jak masz przypisane wejścia w amplitunerze?

Piterr75
Jak najbardziej! Jeżeli podłączysz odpowiednim przewodem tak jak napisałeś to uzyskasz dźwięk DD5.1.
( na próbę możesz kupić tani kabel w markecie za kilkanaście złotych - ja kupiłem taki za 19zł - jakby co to starta nie duża:D)


Dzięki !!! Tak zrobię. Mam nadzieję, że będzie ok. :D
 

adikos45

New member
Czyli jakie ustawienia w tunerze ?.W ustawieniach terminala nie ma opcji ustawienia dźwieku 5.1,jest tylko stereo lub mono
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie posiadam takiego tunera to nie mam jak sprawdzić. A nie ma opcji Dolby Digital?

Ja tak mam w swoim tunerze i po wybraniu tej opcji jest DD 5.1. ( oczywiście na kanałach, które tak nadają). Po wybraniu opcji nie - jest stereo.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Instrukcja do tego tunera C+ nie przewiduje podłączenia z ampem po HDMI, a jedynie po coaxialu. Być może ten tuner nie ma możliwości po HDMI puszczać 5.1. W menu nic nie znalazłem o 5.1.
Dlaczego nie puszcza ? Może dlatego, że mimo gniazdka LANu i USB nie można z nich korzystać. :)Ja mam po coaxialu i jest 5.1. Po HDMI nie testowałem, bo mój amp na standbaju nie puszcza sygnału, a nie chce cały czas słuchać z ampem. Czy Twój Pioneer "puszcza" sygnał na stby?
Jeśli tak to spróbuj zmierzyć pobór energii, takiego "uśpienia". Niektóre ampy biorą 50 W i więcej :)
 
Ostatnia edycja:

KwaK-0

New member
Tego modelu C+ nie da się zmusić do przesyłania DD5.1 po HDMI. Wiem, bo sprawdzałem. Ja podłączyłem przez HDMI do TV a po caoxialu do ampli.
 

MMrozo

New member
Z tego co wyczytałem większość, jak nie wszystkie, dekodery mają zablokowany dźwięk 5.1 na złączu HDMI i wysyłają tylko za pomocą optyka lub coaxiala.
 

robert23

New member
Witam , ja z kolei mam inny problem , również posiadam philipsa HD z cyfry + i podłączyłem go do lcd sharpa przez hdmi , od tej pory nie odpala mi sie dekoder do końca jeśli nie włączę telewizora ( dopiero wtedy uruchamia się całkowicie i podaje program ). Drugi problem to nagrywanie programów , gdy tv jest włączony to jest ok ale w nocy na czuwaniu dekoder nie chce nagrywać i wiesza się, żeby go wyłączyć muszę włączyć tv , wtedy dekoder się odpala i mogę go wyłączyć . Dowiedziałem sie w sklepie że jestem posiadaczem zaawansowanego lcd ( chodzi o sygnał zwrotny ) i potrzebny jest kabel hdmi 5.1 nie dostępny jeszcze w sklepach ( tylko giełdy ) , sprzedawca zapewnia że problem zniknie . Sądzę że problem braku 5 kanałów w amplitunerze morze być spowodowany brakiem tegoż właśnie kabla ( to tylko przypuszczenie ale nazwa 5.1 , 3.1 spewnością do czegoś się odnosi ). Pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam , ja z kolei mam inny problem , również posiadam philipsa HD z cyfry + i podłączyłem go do lcd sharpa przez hdmi , od tej pory nie odpala mi sie dekoder do końca jeśli nie włączę telewizora ( dopiero wtedy uruchamia się całkowicie i podaje program ). Drugi problem to nagrywanie programów , gdy tv jest włączony to jest ok ale w nocy na czuwaniu dekoder nie chce nagrywać i wiesza się, żeby go wyłączyć muszę włączyć tv , wtedy dekoder się odpala i mogę go wyłączyć .

Kabel iHDMI (lub iHDMI plus CEC) powinien rozwiązać Twój problem.
 

chimsep

New member
Podepne sie.Mam dekoder astera.Mam go podlaczonego do amplitunera kablem hdmi i dodatkowo dzwiek,coaxialem.I tu pojawia sie problem,bo dzwiek odbierany jest z hdmi a nie z coaxiala.Dopiero jak odlacze hdmi,to jest z coaxiala.Ale nie mam wtedy obrazu:)W instrukcji nie moge sie doczytac.Czy jedynym wyjsciem jest,podlaczyc hdmi bezposrednio pod tv?
 
Do góry