Problem z Bateria ASUS A6jc

Dev1L

New member
Po pierwsze witam wszystkich

... i od razu przejde do sedna

kilka dni temu siedzac sobie w jednej z kawiarnii na krakowskim rynku i szperajac po internecie okazalo sie ze nienaladowalem baterii i pozostalo mi zaledwie kilka procent w przeliczeniu na zcas 40 minut a ze przy 10% ustawiona mialem hibernacje - postanowilem ja wylaczyc ...
po wyczerpaniu baterii laptop sie wylaczyl
- pare razy juz tak robilem ale problem polega na tym ze tym razem chcac naladowac baterie zaowazylem ze dioda led zamiast siwecic sie ( co wskazuje na ladowanie baterii ) mruga
odpalilem wiec laptopa i opcje baterii gdzie wyswietlony byl stan baterii ... 100% ... zdziwilem sie wywalilem wtyczke i laptop zgasl - odpalilem go ponownie chwile pomruczal i padl

troche kombinowalem z kolejnoscia wkladania baterii wlanczania ladowania itd przinstalowalm system nic niepomoglo

w tym momencie mam juz tylko 1 pomysl BIOS .. aczkolwiek nie ejst to moja ulubiona forma zabawy wiec wole nie ^^

i tutaj pojawia sie moje pytanie WTF ?? wie ktos moze co zrobic .. czy moja bateria padla i zostalem zmuszony do kupna nowej czy moze to glupota i tzreba zrobic jakas drobnostke ... nowa bateria ksoztuje 250 zeta i wcale keiszen mnie nie swedzi :D

Laptop tak jak napisalem w temacie to ASUS A6jc - w opisie laptopa producent napomnial ze bateria starcza na rok jezeli codziennie sie ja laduje i rozladowuje czyli jakies 365 ladowan ... ja dokonalem tego moze z 10 razy ;/ laptopa mam juz jakies 6 meisiecy ale srednio go uzywam a bateria byla caly zcas naladowana

jesli ktos potrafi mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny za porade
z gory dziekuje
 

Dev1L

New member
do servisu do servisu .... servis asusa chyba jest w warszawie a do tego podobno zceka sie tam bardzo dlugo to juz chyba mi wyjdzie lepiej wydac to 250 - chodzi tylko o to zebym wiedzial czy to bateria sie roz***** czy moze cos sie laptopowi poj***** :D
to wszystko bo jak laptopowi to servis a jak bateria to se juz kupie bo nie ebde tego wysylal wruci za 2 miechy pewnie i pewnie nie wyjdzie mnei specjalnie taniej bo to byc mzoe moja wina ^^ a do tego ten laptop to prezent i nie mam karty gwarancyjnej .. zostala w anglii ;/ razem z pudelkiem .... i chyba zrestza juz jest w smieciach

LIPA ^^ - a mzoe chociaz mi pwoeicie gdzie moge napisac na jakies forum gdzie ludzie mogliby wiedziec ??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Niestety nie pomogę, ale muszę cos wtrącic na temat serwisu Asusa w Polsce.
Serwisuje je zdaje sie firma Orika. Mamy w firmie kilkanaście notebooków Asusa (nie najtańszych). O ile płyty główne Asusa sa solidne to notebooki nie bardzo. W kilku padły nagrywarki. Serwis jest, ale "dłuuuuugi" i nie zawsze skuteczny. Ostatnio chciałem kupic u nich ładowarke i co czas oczekiwania cos ok. 2 m-ce. Szkoda słów. Rezygnujemy z Asusa jako dostawcy notebooków.
 

Skibus

New member
Niestety nie da się tego stwierdzić tak przez forum. Mógł paść układ kontroli i ładowania baterii ( moim zdaniem 70% szans ) lub łatwa do wymiany bateria ( 30% ). Musi to sprawdzić serwis lub musiałbyś podłączyć inną baterię i sprawdzić ( chałupnicza metoda ).

co do serwisu Oriki to czekałem 3 miesiące aż mi łaskawie sprzedadzą klawiaturę ( zalałem ).

gatar > polecam IBMa ( ale serię do 60, nie 61 ). Serwis rewelacyjny i bardzo szybki.
 

Dev1L

New member
yhmm no to servis w wawie odpada .... ale mam pytanie ... czy zrobiliby mi to np w serwisie della za kase ?? czy to moga mi zrobic tylko w servisie asusa ?? jak myslicie .. mzoe glupie pytanie ale niewiem

z gory dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry