Problem z ampli yamaha rvx663+ końcówka

Rafał29

New member
Witam,
mam ww ampli podłączony wyjściem pre ze wzmacniaczem. Wszystko gra ale jest jedno ale:
- do amplitunera hdmi jest podłączony tv i tu pojawiają sie przebicia słyszalne we frontach ( a konkretnie w głośniku wysokotonowym). Sprawdzałem kabel, wymianiełam, to nie to. A co lepsze- tv może być wyłączone, ampli też a przy odłuchu stereo tylko na wzmacniaczu i tak słychac przebicie. Odłączam tv i jest ok.
Jeżeli podłączam np dekoder bezposrednio pod tv po hdmi, a dzwięk optykiem na ampli jest wszystko ok.
Mozliwe że jest coś z gniazdem hdmi w ampli? Wcześniej jak nie był podłączony ze wzmacniaczem niczego takiego nie zauważyłem.
Ma ktoś jakis pomysł?
 

Rafał29

New member
Fronty do wzmacniacza. Dzisiaj rozmawiałem z gościem z serwisu yamaha i kazał mi sprawdzić tuner tv. Rzeczywiście jest nowy i może tu on psuje. Sprawdzę i dam znać
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
BN jak się sprawuje zestaw? Nie za słaby ten ampli z BD do JBL 270 i czemu postawiłeś na takie wielofunkcyjne urządzenie a nie system dzielony?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BN jak się sprawuje zestaw? Nie za słaby ten ampli z BD do JBL 270 i czemu postawiłeś na takie wielofunkcyjne urządzenie a nie system dzielony?
Wbrew swojej wielkości jest bardzo mocny, do Studio 270 styka za pewne za sprawą wysokiej efektywności, w 17m2 spisuje się wyśmienicie. Co do allinone dobrze się spisuje w odtwarzaniu i bajerach, ma też kilka wejśc HDMI i sprytnego pilota.
 

Rafał29

New member
Sprawdzałem dzisiaj wszystko. Niestety, to telewizor generuje zniekształcenia które pewnie jeszcze mocno podbija końcówka, która pracuje w klasie a i nowe kable. Oczywiście słychać to tylko jak nic nie gra i z uchem przy głośniku, ale jednak...Nawet samo włączenie tv daje impuls słyszalny w głośnikach. Lepiej jest jak np blu jest podpięty pod ampli kablem cyfrowym a do tv hdmi, ale i tak minimalnie szumi:( Tv to plazma Panasonica. Zastanawiam się teraz czy tak może być, musi być czy też da się z tym coś zrobić. Nie mam pomysłu, napiszę jeszcze może w dziale tv
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Wbrew swojej wielkości jest bardzo mocny, do Studio 270 styka za pewne za sprawą wysokiej efektywności, w 17m2 spisuje się wyśmienicie. Co do allinone dobrze się spisuje w odtwarzaniu i bajerach, ma też kilka wejśc HDMI i sprytnego pilota.
Z forntami sobie radzi, a pociągnie reszte? Planujesz dokupinie do całego 5.1?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Central i tylne to nie jest jakies kosmiczne obciążenie więc pewnie sobie poradzi. Zbieram na kompletne 5,1 czyli jeszcze Studio 220+225c+250P.
 
Do góry