problem z 1909

mdobi

New member
Koledzy, problem polega na oglądaniu cyfry plus z dekodera HD jest on podłączony do Denona 1909 przez HDMI - co jakiś czs tak mniej więcej co 3 minuty zanika zupełnie głos na 1-2 sekundy, następny problem to przy przełączaniu amplitunera na cyfrę (VCR) dostosowuje się rozdzielczość (upscalling) czasami nie może się dostosowąć i mruga tak cały czas - czy ktoś wie gdzie tkwi problem, czy jest on do rozwiązania?

Jeszcze jedno - czy ktoś wie gdzie można znaleźć instrukcje do 1909 po polsku.
 

darek24111

New member
przestańcie straszyć... :)
czytając o problemach z HK 255 zaczyna sie człowiek nastawiać na Denona 1909, a tu taki post...
pozdrawiam :)
 

Jimmy

New member
mdobi napisał:
Koledzy, problem polega na oglądaniu cyfry plus z dekodera HD jest on podłączony do Denona 1909 przez HDMI - co jakiś czs tak mniej więcej co 3 minuty zanika zupełnie głos na 1-2 sekundy, następny problem to przy przełączaniu amplitunera na cyfrę (VCR) dostosowuje się rozdzielczość (upscalling) czasami nie może się dostosowąć i mruga tak cały czas - czy ktoś wie gdzie tkwi problem, czy jest on do rozwiązania?

Jeszcze jedno - czy ktoś wie gdzie można znaleźć instrukcje do 1909 po polsku.
Dziwne to. Radziłbym sprawdzić z innym kablem HDMI. Jeśli nadal będą problemy to albo ampli albo dekoder cyfry jest uszkodzony. Poza tym ten amplituner nie robi żadnego upscalingu po HDMI-HDMI, więc to nie jest przyczyną problemu.
 

krawietz

New member
Podobny problem występuje z N-boxem... naszczescie u mnie sporadycznie raz na jakis czas totalnie nieregularnie. Znika wszystko na sekunde - dwie. Obraz i dźwiek a na dekoderze Problem z HDCP.
Czasami też tylko dźwiek zaczyna znikać... ale jak już zacznie to pomaga tylko off/on n-boxa.

Kable sa ok. Po podpieciu bezpośrednio Nboxa po tym samym kablu do TV nic sie takiego nie dzieje.

Pewnie jak zwykle wszystkiemu winne HDCP.

A swoja drogą sam Ampli nie przyjmie z Nboxa dźwieku jesli nie podaje obrazu do TV (np. TV wyłączony) Od razu Problem HDCP.

Krawiec
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Czy tylko Onkyo 606 nie ma DOSLOWNIE zadnych klopotow z Nboxem ??:). Z kazdym dniem coraz bardziej jestem zachwycony z wyboru :p
 

darkmajin

Member
Bez reklam
masz zły tok rozumowania.. to nie ampli maja problemy z N tylko N ma problemy z amplitunerami zeby nie bylo niedomowien chodzi o to ze super "polskie" dekodery to g...
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Wg twojego toku rozumowania, Onkyo 606 jest badziewiem, bo swietnie dziala z Nbox (ciagnie swoj do swego). A tak nie jest ;]. Moim zdaniem - jedyny w pelni dopracowany ampli :mrgreen:
 

darek1968

New member
mdobi napisał:
Koledzy, problem polega na oglądaniu cyfry plus z dekodera HD jest on podłączony do Denona 1909 przez HDMI - co jakiś czs tak mniej więcej co 3 minuty zanika zupełnie głos na 1-2 sekundy, następny problem to przy przełączaniu amplitunera na cyfrę (VCR) dostosowuje się rozdzielczość (upscalling) czasami nie może się dostosowąć i mruga tak cały czas - czy ktoś wie gdzie tkwi problem, czy jest on do rozwiązania?

Jeszcze jedno - czy ktoś wie gdzie można znaleźć instrukcje do 1909 po polsku.
Też tak podłączyłem cyfrę i jest o,k
 

miszeli

New member
denon1909

Czy udało Ci się wyjaśnić lub ewentualnie rozwiązać ten problem. U mnie to samo lecz dekoder hd polsatu. Co gorsza kupiłem BluReya Panasonica i po podpieciu przez Denona też podobne objawy-- zaniki, chwilowa cisza itp..... Chciałem oddać tego Denona do serwisu ale widzę , że masz podobny problem.
 
Ostatnia edycja:

stars

New member
Mam ten sam problem na linii nbox - denon. Rozwiązaniem zawsze jest włączanie całości w odpowieniej kolejności tj tv->denon->nbox.

Po uruchomieniu calości jeśli w tv zmienimy input lub zmienimy input na denonie to nbox od razu wola "Blad HDCP" nawet jesli ustawienia tv lub denona przywrocimy do poprawnych - wtedy trzeba nboxa wylaczyć i włączyć ponownie, w najgorszym przypadku zresetować.

pozdrawiam
Stars
 
Do góry